PRO-TEC Ad-RESCUE 250 ml - Aditívum do AdBlue® s dávkovačom

PRO-TEC Ad-RESCUE 250 ml - Aditívum do AdBlue® s dávkovačom
PRO-TEC Ad-RESCUE 250 ml - Aditívum do AdBlue® s dávkovačom
it

Vlastnosti: Ad ADITIV predchádza problémom so zhlukovaním, ktoré môžu poškodiť SCR katalyzátor. Ad ADITIV tiež udržuje čistý vstrekovač AdBlue. Ad ADITIV je ľahko rozpustný v AdBlue. Pri jeho spaľovaní sa v katalyzátore vytvára oxid uhličitý a voda. Neničí sa tak ani katalyzátor a neznečisťuje sa životné prostredie. ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovnom obchode:

Všeobecné parametre

Vlastnosti: Ad ADITIV predchádza problémom so zhlukovaním, ktoré môžu poškodiť SCR katalyzátor. Ad ADITIV tiež udržuje čistý vstrekovač AdBlue. Ad ADITIV je ľahko rozpustný v AdBlue. Pri jeho spaľovaní sa v katalyzátore vytvára oxid uhličitý a voda. Neničí sa tak ani katalyzátor a neznečisťuje sa životné prostredie. Neformujú sa žiadne toxické zvyšky. Ad ADITIV mrzne pri nižších teplotách ako samotné AdBlue, takže nevzniká riziko, že skryštalizuje v potrubí a hadiciach na vozidle.
Fakty o katalyzátore a aké problémy môže spôsobiť zhlukovanie AdBlue®:
SCR - Selective Catalytic Reduction / Selektívna katalytická redukcia
Vzhľadom k zákonným požiadavkám, všetky nové ťažké vozidlá uvedené do prevádzky alebo vozidlá registrované po 1.10.2006, musia byť vybavené systémom na obmedzenie emisií a diagnostikou palubného systému (OBD), ktorý bude indikovať nedostatky vo funkcii regulácie emisií. Táto požiadavka sa všeobecne vzťahuje na všetky nové nákladné vozidlá v prevádzke v EÚ. Rovnaké zákonné požiadavky možno nájsť aj v ďalších krajinách sveta. Najčastejšie je vozidlo vybavené katalyzátorom SCR. SCR znamená, že katalyzátor je nainštalovaný za motorom. Nádrž obsahujúca roztok močoviny je umiestnená na vozidle. Roztok sa vstrekuje z nádrže do výfukového potrubia tesne pred katalyzátorom. Pri správnom zmiešaní sa výfukové oxidy dusíka premenia na dusík a vodu. Vstrekovanie močoviny je elektronicky riadené a líši sa od otáčok a zaťažení motora. Katalytická redukcia NOx znamená premenu na dusík (N2) a kyslík (O2) a vodu (H2O) za predpokladu použitia katalyzátora a redukčného činidla, pridaného pred katalyzátorom. Najčastejšie používaným redukčným činidlom je amoniak (NH3), vo forme močoviny. Močovina (AdBlue®) je uložená vo vozidle a pri katalytickej reduckii sa premieňa na amoniak. Predpokladom pre správne fungovanie SCR katalyzátora je, že výfukové teploty sú dostatočne vysoké. V prípade, že teplota výfukových plynov plynu klesne pod 200 °C, SCR katalyzátor už nie je aktívny a rýchlosť redukovania NOx klesá. SCR katalyzátor vyžaduje minimálnu prevádzkovú teplotu + 400 ° C, aby mohol účinne fungovať. To môže byť ťažké dosiahnuť napríklad vo vozidlách pri mestskej prevádzke, vozidlách s častými rozbehmi a zastavovaniami. V prípade, že katalyzátor nedosiahne správnu pracovnú teplotu, t.j. teplota sa pohybuje medzi 200 °C a 400 °C začnú sa vytvárať zhluky močoviny ako vedľajší produkt, ktoré spôsobujú upchávanie výfukového systému. To môže spôsobiť zablokovanie katalyzátora, ktoré môže viesť k jeho čiastočnému alebo úplnému poškodeniu. Ak katalyzátor nepracuje správne, OBD diagnostika priškrtí výkon motora, čo má za následok zvýšenie spotreby paliva.
Aplikácia:
10 ml Ad ADITIV na 6 litrov priamo do AdBlue® nádrže.25 ml Ad ADITIV na 15 litrov priamo do AdBlue® nádrže.
Opakovací cyklus: Pri každom tankovaní AdBlue®.
Obsah: 250 ml
Postačuje na: 150 l AdBlue®
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

PRO-TEC Ad ADITIV 250 ml - Aditívum do AdBlue® s dávkovačom (19.20 €) na www.aditivum.sk
97%

6 recenzií produktu

100% pomer ceny a kvality
recenzia
joseitko 30.11.2019

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Praktické balenie,

Vyzerá to, že skutočne zamedzuje kryštalizovaniu AD BLUE, nakoľko aj povyprsknutí napr. na bandasku alebo na zem sa zdá, že ad blue na vzuchu skryštalizuje ovaľa neskôr a kryštály sú menšie.Odpozorované voľným okom, takže môže to byť aj mylné.

recenzia
Peter 22.01.2023

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality

Neviem prvý krát som ho použil..v servise ma začali upozorňovať že čoskoro odíde čerpadlo močoviny a cena opravy 1000€, tak som našiel tento produkt a skúšam

recenzia
Juraj 17.01.2023

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
produkt som zakúpil na základe odporúčaní z internetu pomer ceny a kvality
negativa
nič

dúfam, že účinné aditívum do AdBlue

recenzia
Miroslav 05.11.2021

Celkové hodnotenie: 80 %

Ešte neviem zhodnotiť, krátky čas používania.

recenzia
Jozef 25.10.2021

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality

recenzia
adwokat 19.05.2020

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality