Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie benzínové plotostrihače ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk

Práca v záhrade je pre mnohých relaxom a spôsobom, ako stráviť voľný čas v prírode, blízko rastlín a zelených plôch. Aby bola práca v záhrade efektívna a pohodlná, je potrebné mať k dispozícii správne nástroje. Benzínové plotostrihače sú jedným z tých nástrojov, ktoré môžu značne uľahčiť starostlivosť o vašu záhradu. Ale na čo by ste mali pri výbere týchto strojov dbať? Aké vlastnosti sú dôležité?

Výkon motora

čítať viac ...
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
90 % 2 recenzie
Benzínové

Motorové záhradné nožnice STIHL HS 45, 45 cm Zvlášť ľahký vstupný model záhradných nožníc pre starostlivosť o dreviny v záhrade. Dostupné v 2 verziách. Technické parametre : Zdvihový objem 27,2 ...

od 279.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 2
Benzínové

Profesionálny motorový plostrih HECHT 9275 PROFI je poháňaný 2-takným motorom so zdvihovým objemom 22,2 cm 3 a celkovým výkonom 1,0 HP. Stroj je dodávaný s kvalitnou oceľovou lištou s ...

od 199.99
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 3
Benzínové

Motorové záhradné nožnice STIHL HS 82 R, 60 cm Záhradné nožnice s obojstranným nožom v prevedení pre zostrih, 3100 zdvihov za minútu, nízka rýchlosť noža, intenzívnejší rez a tým väčšia sila pri ...

od 649.00
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť

Pri nákupe benzínového plotostrihača je výkon motora jedným z najdôležitejších kritérií. Výkon motora ovplyvňuje efektívnosť a rýchlosť práce, a tiež to, ako dobre dokáže plotostrihač zvládnuť tvrdé alebo hrubé vetvy. Nižší výkon môže byť dostačujúci pre menšie záhrady s menej hustými alebo tenšími rastlinami, zatiaľ čo silnejší motor bude lepší pre veľké záhrady alebo pre tie, kde sa nachádzajú hrubé alebo tvrdé vetvy.

Hmotnosť a ergonómia

Druhým dôležitým faktorom je hmotnosť a ergonómia plotostrihača. Bez ohľadu na to, ako silný je motor, ak je plotostrihač príliš ťažký alebo nepraktický na použitie, rýchlo sa stanete únavným a práca bude neefektívna. Pri výbere plotostrihača hľadajte taký, ktorý je ľahko ovládateľný a ktorý nezaťažuje vaše ruky, ramená alebo chrbát.

Dĺžka a typ noža

Dĺžka a typ noža sú ďalšie kľúčové vlastnosti, ktoré by ste mali zvážiť. Dĺžka noža určuje, ako širokú oblasť môžete strihať naraz, kým typ noža ovplyvňuje, aké druhy rastlín alebo vetiev môžete strihať. Pre tenšie vetvy a menšie záhrady môže byť dostatočný plotostrihač s kratším nožom. Na druhej strane, ak máte vysoké živé ploty alebo veľké záhrady, plotostrihač s dlhším nožom vám ušetrí čas a úsilie.

Pohon a spotreba paliva

Benzínové plotostrihače sú známe svojou silou, ale môžu sa líšiť aj v spotrebe paliva. Pri výbere by ste mali brať do úvahy aj to, ako účinne plotostrihač využíva palivo. Modely s vyššou účinnosťou paliva môžu dlhodobo šetriť peniaze, a tiež sú šetrnejšie k životnému prostrediu.

Bezpečnostné funkcie

Nakoniec, ale o nič menej dôležité, sú bezpečnostné funkcie. Benzínové plotostrihače sú výkonné stroje a môžu byť nebezpečné, ak sa s nimi nesprávne zaobchádza. Pri výbere plotostrihača by ste mali hľadať bezpečnostné funkcie, ako sú ochranné štíty, automatické vypnutie a zámky proti náhodnému spusteniu.

Pri nákupe benzínového plotostrihača sa nezameriavajte iba na jednu vlastnosť. Najlepší stroj pre vás bude ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a ktorý poskytuje správnu kombináciu výkonu, ergonómie, účinnosti a bezpečnosti. Pamätajte, že výber správneho nástroja je kľúčom k účinnému a pohodlnému upravovaniu vašej záhrady.