Zázračný MSM?


Poznáte MSM? Z účinkov tohto výživového doplnku budete šokovaní.

Poznáte MSM? Z jeho účinkov budete šokovaní!

Metylsulfonylmetan, označovaný ako MSM je nielen dôležitým zdrojom síry, ale predstavuje tiež unikátne vlastnosti vyplývajúce zo zvláštneho chemického zloženia a jeho biologického pôsobenia.

MSM poznajú najmä vegáni a vegetariáni, ktorí majú obmedzený príjem výživových doplnkov, hlavne tých, ktoré podporujú pohybový aparát – napríklad výživové doplnky, ktoré obsahujú kolagén sú živočíšneho pôvodu, väčšinou z rýb. Práve preto je MSM vyhľadávaným doplnkom pre túto skupinu. Je nesmierne dôležitý pre tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na správne utváranie chrupavkového a kostného tkaniva. Taktiež poskytuje organickú síru na tvorbu keratínu nevyhnutného na udržiavanie krásy a zdravia pokožky, nechtov a vlasov.

Veľkým tempom si buduje povesť bezpečného prírodného prostriedku proti rôznym druhom bolesti a zápalom vrátane :
? degeneratívnej artritídy
? reumatickej artritídy
? chronickej bolesti chrbta
? chronickej bolesti hlavy
? bolesti svalov
? fibromyalgie : dlhotrvajúce bolesti v oblasti pohybového aparátu (šľachy, svaly)
? tendinitídy (zápal šliach) a burzitídy (
ortopedické ochorenie, ktoré znamená zápal burzy. Burza je gravimetrický vačok vyplnený tekutinou, v našom tele sa nachádzajú desiatky väčších búrz v blízkosti kĺbov.
? syndrómu karpálneho tunela
? dysfunkcie čeľustného kĺbu
? posttraumatických bolestí a zápalov
? pálenie záhy
? alergie na peľ, dýchacie ťažkosti a astma


Ako je to všetko možné?
MSM je prírodné analgetikum, teda blokuje prenos impulzov bolesti prostredníctvom nervových vlákien (vlákna C). Taktiež blokuje zápaly a zápalové procesy, posilňuje aktivitu hormónu kortizolu - prirodzeného protizápalového produktu organizmu. MSM rozširuje cievy a zlepšuje krvný obeh. Aj toto prispieva k eliminácii odpadu z nášho tela, čo zlepšuje liečebné procesy. Za zmienku stojí aj fakt, že ide o účinný myorelaxant, pretože rôzne formy chronickej bolesti sa zhoršujú práve kvôli neustálej svalovej tenzii.

Máte nedostatok síry, alebo MSM?
Síra je štvrtým najhojnejším minerálom v tele. Zahŕňa 0,25% telesnej hmotnosti. Najviac sa sústreďuje do svalov, kože a kostí. Síra je tak dôležitá pre život, že je súčasťou každej bunky a hrá nenahraditeľnú úlohu pri udržiavaní optimálnych funkcií tela. Mnohé živiny potrebujú síru na efektívnejšie syntézu. Avšak ani rastliny, zvieratá ani ľudia nemôžu absorbovať elementárnu síru priamo vo svojej anorganickej forme.

Túto minerálnu živinu nachádzame aj v potrave, no len v stopových množstvách. Rebríček nedostatočne doplňovaných minerálov vedú horčík a zinok, no na rozdiel od nich, síra nemá určenú referenčnú výživovú hodnotu, teda hodnotu, ktorú by sme mali denne priať, aby sme sa vyhli jej nedostatku. Síra je nutná pre udržanie zdravia.

V akých potravinách nájdeme síru?
Dostatočné množstvá síry v tele majú preukázateľne liečivé účinky. Síra je totiž súčasťou niekoľkých prínosných zlúčenín, ktoré majú pozitívne zdravotné dopady. Patria medzi ne napríklad glukozinoláty, ktoré možno nájsť hlavne
v kapustovitej zelenine a v tmavej listovej zelenine. Keď sa zahryznete do čerstvej surovej zeleniny, môžete pocítiť štipľavý zápach, ktorý spôsobuje práve uvoľňujúca sa síra.Úľava od alergie na peľ?

Skutočne, po dlhých rokoch liečenia pacientov MSM doktori Jacob, Lawrence a Zucker zistili, že pravdepodobne najprednejším účinkom, ktorý MSM má je rýchla úľava od symptómov pri bežných alergiách ako bolesti hlavy, únava, kýchanie, slzenie očí, upchaté dutiny, kašeľ, kožné vyrážky.

Ďalšie bonusové pozitívne prínosy MSM :
? pomoc pri zápche (normalizuje funkciu hrubého čreva, hlavne u starších ľudí)
? zmenšenie zjazveného tkaniva (schopnosť MSM obmedzovať tvorbu jaziev sa prejavuje vonkajšie, aj vnútorne a zmierňuje prejavy strií, odporúča sa užívať pred a po operačnými zákrokmi)
? jemnejšia pleť, hustejšie vlasy a menej lámavé nechty (organická síra zmäkčuje pleť, je dôležitá pre tvorbu kolagénu a keratínu, ktoré sa starajú o zdravie našich vlasoch, nechtov a pokožky)
? príliv energie (MSM zvyšuje absorpciu živín tak, že energetický výdaj na trávenie sa výrazne znižuje, teda vám ostáva omnoho viac energie)Pre koho je Metynolsulfonylmetán určený?
MSM je vhodný pre všetkých, ktorí poznajú a vážia si hodnotu vlastného zdravia a majú v úmysle starať sa on, koľko je to možné. Vášniví športovci a atléti ho môžu užívať pre zlepšenie vlastných výkonov a pre urýchlenie regenerácie. Ľudia postihnutí degeneratívnymi ochoreniami ho môžu užívať pre citlivé zlepšenie ich zdravotného stavu. MSM nie je všeliek, ktorý vyrieši každý jednotlivý zdravotný problém. Naopak sa jedná o výživový doplnok, ktorý v dávnych dobách ľudia prirodzene požívali v dostatočných množstvách. Toto sa nedá povedať o dnešku. MSM môže pomôcť organizmu udržať si vlastnú vitalitu.

MSM na trhu nájdete v podobe kryštálov, prášku, alebo kapsúl. U nás nájdete práve kapsulovú formu – 100 kapsulové balenie, 500mg/1 kapsula.

MSM - organosulfur - 500 mg - 100 kapsúlhttps://www.natural-sk.sk/MSM-organosulfur-kapsule?search=msm