Znova je tu leto


Po roku je to tu znova. Slnko páli ako blázon, vonku sa nedá vydržať.

Bojovať s ním nemá význam. Indiánsky rituál zaháňania slnka zrejme funguje len Indiánom, lebo nám doma akurát tak začmudil steny.  „Slnko stoj!“ Môj ranný výkrik a pokus o napodobenie Paľa Drapáka akurát plaší pouličnú zver, ktorá sa snaží ukoristiť niečo zo smetného koša. A ako to tá Nasťa zahrala na slnko, že zašlo , to neviem, ale rada by som sa priučila.

Zasa som raz zabudla od marca zvyšovať príjem karoténu. Vy, čo ste ako ja, že počas leta striedate 50 odtieňov červenej, veľmi dobre viete, aké je to dôležité.

Vlani sme však objavili spásu v podobe spreju na opaľovanie podporujúceho zhnednutie od značky Nivea!

Výšku ochranného faktoru si zvoľte podľa vlastného uváženia. A podľa miesta, kde sa budete pohybovať. Pláž v Dubrovníku zvládne v pohode 30-ku ale 50-ka tiež nie je na zahodenie. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Ak sa však nepotrebujete toľko chrániť a chcete trocha toho zlata do pokožky, tu je niečo pre vás: Olej na opaľovanie s karoténom

Ako ale donútiť Lindu, aby sa natrela? Darmo jej budem hovoriť, že v 30ke bude takýmto tempom zoschnutá ako Raganova podošva, mykne plecom a beží do bazéna. Neviem koho napadlo dať mlieko na opaľovanie do roll-onu ale bol to génius (alebo matka s malými deťmi, čo sa vlastne nevylučuje).

 

V ponuke je aj varianta pre dospelých. Výborná vec do kabelky, počas obeda, prípadne nečakanej vychádzky je super mať takúto pomoc po ruke.

Ale čo taká tvár? Prečítala som tony článkov o tom, že proste telové mlieko na tvár nepatrí. Moja kozmetička šalie, keď po lete prídem na ošetrenie a ona vidí tú spečenú pehavú, dehydrovanú tvár. Opäť raz nesklamala Nivea a špeciálny pleťový krém Anti-age, ktorý nie len že chráni pred nebezpečnými UVA a BVB žiarením, ale aj hydratuje a stará sa!

No ale, čo ak ma to slnko nakoniec spečie? Lebo kniha v ruke na pláži, je niečo, čo môže poľahky prispieť k ..ehm.. zdriemnutiu. A také zdriemnutie na pláži = karmínovo červená. A tá bolesť! Nuž, zakúpili sme v hotelovom giftshope nejaký super krém po opálení, zabral, ale všetko bolo mastné. Ak ste ako ja, že mastná pokožka a všetko naokolo nie je zrovna to, po čom túžite a schnúť dve hodiny nečinne sa vám nechce, tak tu je niečo pre vás: Nivea S.O.S upokojujúce telové mlieko.

 Nezabudnite, opálená pokožka je krásna, ale zdravá pokožka je najkrajšia!

Prajeme príjemné a zdravé slnenie :)