FUJIFILM X-T3 Telo, Strieborné plus zľava 200€ 3 ročná záruka


video recenzie detaily produktu technické parametre na stiahnutie FUJIFILM X-T3, najnovší model v rade digitálnych mirrorless fotoaparátov série X, známy svojou unikátnou technológiou reprodukcie farieb, kvalitou obrazu vo fotografii aj videu Detaily produktu APS-C snímač X-Trans CMOS 4 s rozlišením 26,1 MPx 30 ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovnom obchode:

Všeobecné parametre

Funkcie

Display

Rozhrania

 • Slúchadlové výstupy 1 ks
 • Typ konektora HDMI Mikro
 • ok
  USB
 • nie
  TV výstup
 • ok
  Wi-Fi
 • ok
  BlueTooth

Dizajn

Ostatné

 • ok
  Pútko na ruku
 • ok
  Stručný návod
 • Hmotnosť (vrátane batérie) 539 g
 • Kódy predajcov 16589113
  4547410378160

video recenzie detaily produktu technické parametre na stiahnutie

FUJIFILM X-T3, najnovší model v rade digitálnych mirrorless fotoaparátov série X, známy svojou unikátnou technológiou reprodukcie farieb, kvalitou obrazu vo fotografii aj videu

Detaily produktu
 • APS-C snímač X-Trans CMOS 4 s rozlišením 26,1 MPx
 • 30 snímok za sekundu bez zatmenia hľadáčiku tzv. "blackout-u!
 • X-procesor 4 so štvor-jadrovým procesorom
 • 2.16 milionové bodové automatické zaostrovanie
 • špičkový videozáznam v rozlíšení 4K /60P
 • rozšírené ISO 80-51200
Nový snímač "X-Trans CMOS 4" a procesor "X-Processor 4" X-T3 je vybavený štvrtou generáciou senzorov APS-C série X, novo vyvinutým "X-Trans CMOS 4" (26,1 MP, bez AA filtra). Využíva unikátne farebné filtračné pole charakteristické pre senzory X-Trans CMOS na odstránenie moaré a falošných farieb a využíva snímač s technológiou back-illuminated pre zlepšenie rozlíšenia obrazu. Citlivosť ISO 160, ktorá bola predtým dostupná iba ako rozšírené ISO, je teraz súčasťou normálneho rozsahu ISO. Je veľmi užitočná pri fotografovaní v exteriéri pri dennom svetle. X-T3 používa nový procesor na spracovanie obrazu "X-Processor 4", ktorý pridáva novú funkciu "monochromatické nastavenie" do režimov simulácie filmu, ktoré sú založené na technológii FUJIFILM, ktorá prináša rôzne farebné výrazy. Táto funkcia je k dispozícii v štandardnom režime "monochromatický", rovnako ako v režime "ACROS", ktorý poskytuje hladké polotóny, hlbokú čiernu a krásne textúry. Farebný efekt farieb Chrome, ktorý bol predtým k dispozícii len v stredoformátovom fotoaparáte FUJIFILM "GFX50S", je uvedený v modeli X-T3, ktorý je prvý v rade X. Tento efekt prináša hlbšie farby a odstupňovanie objektov s vysoko nasýtenými farbami, ako sú napríklad živé kvety v červených odtieňoch. Vysokorýchlostný X-Processor 4 znamená, že tento efekt je možné aplikovať nielen na jednotlivé zábery, ale aj na kontinuálne snímanie. Zlepšenie výkonnosti AF pri slabom osvetlení X-Trans CMOS 4 má fázové detekčné pixely s rozlíšením 2,16 MP, je ich tak 4 krát viac v porovnaní so súčasnými modelmi, čím sa zvýši plocha fázovej detekcie AF na celú plochu snímača (približne 100%). Rýchlu a presnú fázovú detekciu je možné použiť aj na objekt, ktorý je umiestnený mimo stredu obrazového poľa. Limit automatického zaostrenia na fázovú detekciu v slabom osvetlení bol takisto rozšírený o 2 stopy, od -1EV do -3EV, čo umožňuje presné zaostrenie v podmienkach s nízkou hladinou osvetlenia, napr. scéna iba pri sviečkach alebo fotografovaní v noci. Okrem toho, vysoká rýchlosť spracovania X-Processor 4 a vylepšený algoritmus detekcie fáz sú 1,5 krát rýchlejšie než pri súčasných modeloch, aby sa umožnilo presné automatické zaostrovanie aj pri fotografovaní športov, ktoré zahŕňajú rýchle a nepravidelné pohyby. Rýchlosť a presnosť funkcie detekcie tváre na pohybujúcej sa osobe sa zdvojnásobila.Automatické rozpoznanie očí podporuje režim AF-C a zachováva presné sledovanie zaostrenia. X-T3 presne zaostrí pri snímaní osoby z prednej strany alebo z boku, dokonca aj v situáciách, v ktorých bol predtým problém s automatickým rozpoznávaním tváre alebo očí. AF detekcie tváre a očí je k dispozícii aj počas nahrávania videa, aby sa dosiahlo plynulé natáčanie osôb. Vylepšený výkon hľadáčika zlepšuje sledovať pohyblivý objekt

Model X-T3 má EVF s vysokým rozlíšením 3,69 milióna bodov a zväčšením 0,75x. Časové oneskorenie zobrazenia je len 0,005 sekundy a obnovovacia frekvencia až 100 snímkov za sekundu zaručuje plynulé zobrazenie pohybov, čo umožňuje presne určiť pohyby objektu a polohy zaostrenia. Na rozdiel od súčasných modelov, nepretržité snímanie 11 fps s mechanickou uzáverou už nevyžaduje prídavný battery grip, čo umožňuje rýchle nepretržité snímanie pri zachovaní nízkej hmotnosti fotoaparátu.

Nový režim "Športový hľadáčik" umožňuje jednoduché zachytenie pohybujúceho sa objektu. Režim zaznamenáva približne 16,6 megapixlové fotografie (1,25x crop). V hľadáčiku je vyznačená oblasť snímania (1,25x crop). Všetko, čo je umiestnené mimo tejto oblasti, slúži fotografovi pre lepšiu orientáciu a sledovanie pohybujúcich sa predmetov.

Zvýšená rýchlosť čítania zo snímača a schopnosť vysokorýchlostného spracovania umožnili používať AF/AE a kontinuálne snímať až do 30 snímok za sekundu v cca. 16,6 megapixlovom rozlíšení (1,25x crop), zatiaľ čo používate živý náhľad (60 snímok za sekundu) bez blackout-u. V porovnaní so súčasnými modelmi sa efekt rolling-shutter znížil na polovicu.

Vylepšený výkon videa

Jedná sa o prvý mirrorless fotoaparát schopný zaznamenávať interne na SD karty 4K/60P 4:2:0 10bit. Je tiež prvým mirrorless fotoaparátom s APS-C alebo väčším snímačom, ktorý je schopný výstupu 4K/60P 4:2:2 10bitový HDMI. Podporované formáty videa zahŕňajú široko používaný H.264 / MPEG-4 AVC ako aj H.265 / HEVC pre väčšiu kompresiu dát. To umožňuje používanie vysokého dátového toku 200Mbps pri nahrávaní 4K/60P 4:2:0 10bit, rovnako ako súčasný výstup HDMI pri nahrávaní. Možnosti kompresie videa sú ALL-Intra a Long GOP. Pri používaní ALL-Intra je video zaznamenávané vo frekvencii 400Mbps.

Rýchlosť čítania snímača je asi o 50% rýchlejšia, čo umožňuje rýchle čítanie dát zo snímača 4K/60P v rýchlosti 17 ms. Skreslenie rýchlo sa pohybujúceho objektu sa zmenšilo. Podpora 10-bitovej hĺbky farieb zvyšuje 64-násobné množstvo farieb v porovnaní s 8bitovým záznamom. To je kombinované s dynamickým rozsahom 400% (približne 12 EV) pre zachytenie videa s bohatou gradáciou.

Zavedením nového procesu znižovania šumu a novou funkciou "4K interframe reduction noise" sa znížil šum o ekvivalent cca. 2 EV. Nový proces NR má zvýšenú úroveň presnosti identifikácie šumu pre primeraný výkon odšumovania. Okrem toho bola minimálna citlivosť na snímanie záznamov F-Log a DR400% rozšírená zo štandardných modelov ISO 800 na ISO 640, ktoré spĺňajú potreby videografov.

Okrem vyššie uvedených funkcií bude X-T3 po použití aktualizácie firmvéru predstaveného do konca roka 2018 podporovať nahrávanie videa v Hybrid Log Gamma (HLG), jednom z formátov definovaných v ITU-R BT.2100 medzinárodnej normy.

Technické parametre
Rozlíšenie26,1 mil. pixelov
Min. citlivosť ISO80/100/125/160
Max. citlivosť ISO12800/25600/51200
Druh pamätiSDHC SDXC SD
Stabilizácia obrazuPodporované s objektívmi typu OIS
LCD obrazovka3,0 palca, pomer strán 3 : 2, displej s farebnou dotykovou obrazovkou LCD s približne 1,04 mil. bodov 
Veľkosť snímača23,5 mm × 15,6 mm (APS-C)
Druh snímačaX-Trans CMOS 4
Režim zaostrovaniaInteligentné hybridné AF (TTL kontrastný AF/TTL s fázovou detekciou AF)
BajonetFUJIFILM X bajonet
Snímiek za sekundu30 snímok/s 
Synchronizácia s bleskom1/250
Záznam videa

4K (60obr./s) 4096 x 2160 / Full HD 1920 x 1080

RozhraniaWi-Fi (IEEE 802.11b/g/n), Bluetooth ver. 4.2, USB Typ-C, ø 3,5 mm, stereo mini konektor (mikrofón)/ø 2,5 mm, konektor na diaľkovú spúšť, HDMI mikro konektor Typ-D
BleskKonzola na upevnenie externého blesku EF-X8 
NapájanieBatéria NP-W126S, nabíjačka BC-W126S

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

FUJIFILM X-T3 telo strieborný (16589113) (1229.00 €) na www.alza.sk