PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K

PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
5x
PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
  • PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
  • PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
  • PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
  • PANASONIC LUMIX DMC-TZ90 čierny DC-TZ90EP-K
it it it it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Vzhľad a ergonómia Fotoaparát disponuje dotykovým a 180 stupňov výklopným 3,0 "LCD monitorom s rozlíšením 1 040 000 bodov so širokým pozorovacím uhlom, ktorý umožňuje dobrú viditeľnosť za akýchkoľvek svetelných podmienok. Vysoké rozlíšenie LCD monitora umožňuje efektívnejšiu prácu s obrazovými dátami aj ich editáciu. ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Funkcie

Rozhrania

Dizajn

Batéria, výdrž

  • Výdrž batérie 380 hod.

Ostatné

  • Hmotnosť (vrátane batérie) 322 g
  • Kódy predajcov DC-TZ90EP-K
    5025232867806


Vzhľad a ergonómia
Fotoaparát disponuje dotykovým a 180 stupňov výklopným 3,0 "LCD monitorom s rozlíšením 1 040 000 bodov so širokým pozorovacím uhlom, ktorý umožňuje dobrú viditeľnosť za akýchkoľvek svetelných podmienok. Vysoké rozlíšenie LCD monitora umožňuje efektívnejšiu prácu s obrazovými dátami aj ich editáciu.

Ďalšie ovládacie prvky sú rozvrhnuté po ploche prístroja s ohľadom na intuitívne ovládanie. Mimoriadne dôležitý prvok predstavuje ovládací prstenec objektívu, s ktorým možno manuálne zaostrovať. Ďalej potom pohotovostný tlačidlo pre rýchle nastavenie hodnôt (napríklad aktiváciu stabilizácia, sekvenčné snímanie, výber bodu AF, vyváženie bielej, nastavenie ISO, rozlíšenia snímok a ďalšie).

Snímač a objektív
Panasonic Lumix DMC-TZ90Panasonic DMC-TZ90 je osadený kvalitným širokouhlým objektívom Leica DC Vario-ELMARIT s 30 × optickým zoomom (24-720 mm, ekv. 135, f / 3,3-6,4, makro od 3 cm), ktorý pokrýva celú škálu fotografovaných tém, teda od širokých krajinných scenérií až po pomerne veľké priblíženie vzdialeného detailu. Detailné zábery je možné zaberať už od 3 cm a režim Makrozoom vám umožní nahliadnuť pod pokrievku makrosveta ešte viac.

Nový 20,3 Mpx MOS snímač zaznamenáva všetky fotóny, ktoré na neho dosadajú a obrazový procesor Venus Engine FHD im rýchlosťou takmer bleskovú priraďuje správny význam. Automatické zaostrovanie dokáže už v priebehu 0,1 sekundy rozpoznať fotografovaný objekt a zaostriť na neho. Zhotovené snímky sa ukladajú na plochu pamäťové karty typu SD / SDHC / SDXC.

Stabilizácia obrazu je tu dvojakého druhu: optická a elektronická, zatiaľ čo optický HYBRID + O.I.S. stabilizátor vyrovnáva nízkofrekvenčné chvenie, prenášané z ruky na telo fotoaparátu, pomocou plávajúceho členovi usadeného v gyrosenzory, elektronická stabilizácia efektívne využíva rozsah citlivosti senzora (100-6 400 ISO). Stabilizácia je účinná v piatich možných smeroch pohybu kamery - okolo osi objektívu, náklon do strán i hore / dole.

Režim expozícií
Panasonic DMC-TZ90 disponuje mnohými užitočnými režimy, ktoré v maximálnej možnej miere uľahčujú fotografovanie, čím poskytuje autorovi dosť potrebného priestoru na uplatnenie tvorivých schopností.

Manuálne ovládanie expozície prostredníctvom priority rýchlosti uzávierky (S) v rozmedzí 60-1 / 2 000 sec., Priority clony (A) a plného manuálu (M) iste uvítajú mnohí, napríklad aj ostrieľaní autori, ktorí hľadajú "malý" kompakt ako doplnok ku svoje existujúce zrkadlovke.

Panasonic Lumix DMC-TZ90
Pri automatickom ostrení možno vyberať zo 49 ostriacich bodov, prípadne voliť oblasť pre zaostrenie dotykom displeja. Nechýba ani režim Low-light AF pre automatické ostrenie v slabom svetle.

Pri otočení dotykového displeja o 180 stupňov sa automaticky aktivuje režim Self Shot pre fotografovanie selfies. V ňom je k dispozícii celý rad funkcií, napríklad nový režim 4K Selfie. Predovšetkým dámy potom iste ocenia špeciálne portrétne funkcie, napríklad vyhladenie pleti, rozostrenie pozadia alebo zoštíhlenie. U hotových snímok je možné priamo vo fotoaparáte vykonávať kozmetickej retuše. Vďaka funkcii Background Control možno zase rozhodnúť, či sa má pozadie zobraziť v prirodzenej podobe, alebo výraznejšie rozostrené.

Ďalšou možnosťou režimu Self Shot sú panoramatické zábery. A ak nechcete využiť na tvorbe kompozície dotykový displej, je tu elektronický hľadáčik veľkosti 0,5 cm s rozlíšením 1 166 000 bodov a senzorom strážiacim priloženie k oku. Hľadáčik sa hodí napríklad vonku za slnečného počasia. Ovládanie výrazne zrýchľuje a uľahčuje prstenec na objektíve.

Pre pokročilých používateľov je tu možnosť fotografovania do formátu RAW. Medzi ďalšie šikovné funkcie patrí kreatívne softvérové ​​filtre alebo panoramatický režim.

Funkcie
Vysoké rozlíšenie videosekvencie je v praxi príjemným prínosom. Rozlíšenie 4K videa je 3840 × 2160 bodov / 25 snímok za sekundu. Ide o natívne 4K výrez snímky z čipu, počítajte s dlhšími prepočítaným ohniskovými vzdialenosťami 33 až 990 milimetrov. Pochopiteľne sa nezabudlo ani na Full HD video s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov. U neho Panasonic ponúkol frekvencie 50p, 50i a 25p. Panasonic DMC-TZ90 disponuje stereo mikrofónom.

Panasonic Lumix DMC-TZ90Post Focus
Vďaka funkcii Post Focus môžu používatelia napríklad vybrať oblasť pre zaostrenie až u hotového snímke pri prezeraní na displeji.

focus Stacking
Umožňuje zväčšiť hĺbku ostrosti skladaním niekoľkých snímok zaostrených do rôznych rovín.

light Composition
Fotoaparát upravuje snímku na základe svetlých oblastí v zábere. Výsledkom sú dramatické a pôsobivé fotografie najrôznejších motívov, napríklad ohňostrojov alebo nočných scén.

4K Live Cropping
Funkcie uľahčujúce panning či zoomovanie počas záberu. Keď sa pôvodný záznam vo 4K upraví a pridajú sa k nemu rôzne efekty, je výsledkom veľmi kvalitné video v rozlíšení Full-HD. Všetky úpravy prebiehajú digitálne, takže pri nich vôbec nedochádza k pohybu optických členov v objektíve.

Technológia DFD (Depth From Defocus)
Funkcia vďaka ktorej automatické ostrenie zrýchlilo až na cca 0,1 s. Sekvenčné snímanie prebieha rýchlosťou 10 obr / s sa zaostrením vopred, prípadne 5 obr / s s priebežným přeostřováním.

Napájanie, výdrž na batérie a rozhrania 
Panasonic Lumix DMC-TZ90Pro väčší komfort je fotoaparát vybavený USB aj HDMI výstupom, vďaka ktorým si môže urobená dáta stiahnuť buď do PC či prezrieť na monitore televízora. Na výkonný akumulátor je možné sa spoľahnúť nielen pri fotografovaní, ale aj pri následnom prehliadaní snímok. Výdrž akumulátora je 320 snímok pomocou displeja alebo 280 fotografií pri fotení cez hľadáčik. Napájanie je možné prostredníctvom USB.

Vďaka Wi-Fi® dá fotoaparát ľahko pripojiť k šikovnému telefónu alebo k tabletu. To výrazne uvoľňuje ruky pri fotografovaní, ukladanie i zdieľanie snímok.


Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Panasonic DC-TZ90EP-K, 20Mpx MOS, 30x zoom (301.05 €) na www.gigastore.sk
Panasonic LUMIX DMC-TZ90 čierny (DC-TZ90EP-K) (342.90 €) na www.alza.sk
recenzia
Milan 04.03.2022

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Za tie peniaze je to super kompakt. 30x zoom, výklopný displej, kvalita foto za svetla ... veľa funkcií/režimov a nastavení.
negativa
Ako všetky kompakty s podobne veľkým senzorom - pri horších svetelných podmienkach nečakajte zázraky ...

Mám ho krátko, ale zatiaľ spokojnosť. Je to oproti Panasonic-u DMC TZ-57 posun v pred. Super spoločník na turistike.

naposledy hodnotené produkty v tejto kategórii (9)