Film Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš)

Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš)
4x
Film Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš)
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Ľudia oddávna dvíhali zrak k Tatrám a hádali, ktorý z končiarov je najvyšší. O prvenstvo sa uchádzal Kriváň, Gerlach, aj Ľadový štít. Kriváň sa stal symbolom Slovenska, Ľadový štít bol nočnou morou nemeckého profesora, ktorý síce zorganizoval prvovýstup, ale na vrchole nikdy nestál a niekoľkokrát premenovaný Gerlach ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Vlastnosti

Ostatné

  • Kódy predajcov 8588002542695
Ľudia oddávna dvíhali zrak k Tatrám a hádali, ktorý z končiarov je najvyšší. O prvenstvo sa uchádzal Kriváň, Gerlach, aj Ľadový štít. Kriváň sa stal symbolom Slovenska, Ľadový štít bol nočnou morou nemeckého profesora, ktorý síce zorganizoval prvovýstup, ale na vrchole nikdy nestál a niekoľkokrát premenovaný Gerlach bol neustále uzurpovaný politickou mocou.
Ostal na ňom kríž, ktorý nesie nepoznaný príbeh o ľudskej pokore, prehre a stelesňuje prosbu o odpustenie za to nevykonané. Vrchol Vysokej zdobí iný kríž osadený za stalinizmu. Symbolizuje protest proti utláčaniu ľudskosti, náboženstva a inteligencie. Kto ho tam osadil a prečo ho nikto aj napriek nariadeniam neodstránil? Boli to sny o slobode. Sny, ktoré viedli ľudí k prelezeniu ostrej hrany Žabieho koňa, či výraznej galérie Ganku, ktorá patrí k najťažším lezeckým stenám v Tatrách.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš (11.64 €) na alterego.sk
Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš) (10.41 €) na hrebenda.sk
Príbehy tatranských štítov I+II (11.02 €) na www.najlacnejsie-knihy.sk
Príbehy tatranských štítov I+II (Pavol Barabáš) (10.90 €) na www.martinus.sk