Fotoobjektív NIKON AF-S 18-200mm F/3.5-5.6G DX VR II

NIKON AF-S 18-200mm F/3.5-5.6G DX VR II
4x
Fotoobjektív NIKON AF-S 18-200mm F/3.5-5.6G DX VR II
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Objektív AF-S DX Zoom-Nikkor 18-200 mm f / 3,5-5,6G IF-ED VR II značky Nikon predstavuje všestranný model svynikajúcim pomerom cena / výkon. Je ideálnou voľbou pre fotografovanievšetkých motívov od rozsiahlých krajín po detaily vzdialených objektov.Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat redukuje reflexy a závoje. ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Funkcie

Vlastnosti

 • Zvislý pozorovací uhol 8 °
 • ok
  Manuálne zaostrenie
 • Prevedenie S pohyblivým ohniskom
 • Počet asférických členov 3
 • Najmenšia zaostrovacia vzdialenosť 0.5 m
 • Zväčšenie 77 x
 • Diagonálny uhol pohľadu (max) 76 °

Dizajn

Vyhotovenie

Ostatné

 • Kódy predajcov 018208021925
  JAA813DA
  4960759026026
Objektív AF-S DX Zoom-Nikkor 18-200 mm f / 3,5-5,6G IF-ED VR IIznačky Nikon predstavuje všestranný model svynikajúcim pomerom cena / výkon. Je ideálnou voľbou pre fotografovanievšetkých motívov od rozsiahlých krajín po detaily vzdialených objektov.Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat redukuje reflexy a závoje.
Populárny a všestranný objektív formátu DX s 11,1x zoomom a so systémomredukcie vibrácií Nikon navyše používa aj exkluzívny ultrazvukovýzaostrovací motor (SWM). Ponúka vynikajúcu výkonnosť za nízkej hladinyosvetlenia a poskytuje stabilný obraz na obrazovom snímači aj vhľadáčiku pri zachovaní rýchleho a tichého automatického zaostrovania.
Výkonný pomocník
Optická konštrukcia zahŕňa 3 asférické optické členy a 2optické členy zo skiel ED (optické členy s extrémne nízkymrozptylom svetla) pre vysoké rozlíšenie a korekciu nežiaducichoptických vád zobrazenia. Viacnásobné antireflexné vrstvy NikonSuper Integrated Coating potom účinne potláčajú výskyt reflexov azávoja aj pri fotografovaní v protisvetle.
Vysoko kvalitná konštrukcia so 7lamelovou clonou s kruhovým otvorompríjemne a prirodzene zobrazuje neostré miesta obrazu. Objektív ponúkazaostrovací režim M / A pre rýchle prepínanie medziautomatickým a manuálnym zaostrovaním. Rozsah ohniskových vzdialeností18-200 mm, pri použití formátu DX 27-300 mm.
ED a DX
Nikon vyvinul ED sklo (s mimoriadne nízkym rozptylom) pre potrebyvýroby teleobjektívov, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou ostrosťou a vďakaminimalizácii chromatickej aberácie umožňujú farebnú korekciu.Poskytuje neuveriteľnú ostrosť a kontrast pri najnižších clonách.Objektívy Nikkor s menším obrazovým kruhom sú konštruované aoptimalizované špeciálne pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon sčipom rozmeru Nikon DX.
SIC
Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating)je Nikon super-integrovaný poťah. Ten spĺňa celý rad požiadaviek,vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vĺnovej dĺžky amimoriadnej vyváženosti a reprodukcie farieb. Je obzvlášť účinný uobjektívov s veľkým počtom prvkov (napr. Zoom-Nikkor). Procesviacvrstvového poťahovania je tiež vždy prispôsobený konštrukciikonkrétneho objektívu.
Režim M / A (manuálny / automatický)
AF-S NIKKOR sú vybavené špeciálnym M / A režimom Nikon, ktorý umožňujeprepínanie z manuálneho na automatické ovládanie prakticky bezprestávky, a to dokonca aj pri AF sérii záberov a bez ohľadu na použitýautofokusový režim. Akonáhle sa počas automatického ostrenia rozhodneteostriť manuálne, stačí začať normálne manuálne zaostrovať tak, ako stezvyknutý. Objektív sa sám automatický prepne do režimu manuálnehoostrenia.
IF a D
(Internal Focus) vnútorné zaostrovanie - Predstavte si, že by ste mohlizaostriť objektív, bez toho aby zmenil veľkosť. Práve to umožňuje IFtechnológie Nikon. Všetok optický pohyb je obmedzený na vnútornú časťnevysúvacieho tubusu objektívu, čo umožňuje kompaktnejšie a ľahšiekonštrukcie aj zaostrovanie na kratšiu vzdialenosť. Použitie menšieho aľahšieho zoskupenia šošoviek navyše zabezpečuje rýchlejšie ostrenie.
Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však priobjektívu typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážuodovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AFaparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3Dmatricové meranie alebo multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.
SWM a ASP
Technológia AF-S Nikon je ďalším dôvodom pre obľúbenosť teleobjektívovNikkor medzi profesionálnymi fotografmi. AF-S NIKKOR sú vybavenémotorom Nikon Silent Wave, ktorý prevádza "vlnenie" do rotačnejenergie, poháňajúci autofokus. To umožňuje rýchlostnú, mimoriadnepresnú a takmer bezhlučnú prácu autofokusu.
Asférické šošovky praktický eliminujú problém koma (vada šošoviek,prejavujúca sa tým, že bod sa zobrazí ako sústava obrazcov) a ďalšíchtypov skreslenia, a to dokonca aj s najmenšou clonou. Zvlášť užitočnésú pri korekcii skreslenia pri širokouhlých objektívov. Použitieasférických šošoviek navyše umožňuje konštrukciu menších a ľahšíchobjektívov.
VR a G
Nový VR systém Nikon minimalizuje nebezpečenstvo rozmazania obrazuspôsobené otrasmi aparátu. Ponúka kvalitu zodpovedajúcu fotografovanius o tri stupne (osemkrát) rýchlejším časom. Objektív tiež umožňuje prirodzenýobraz v hľadáčiku aj počas činnosti redukcie. Systém navyšeautomatický detekuje pohyb aparátu a nie je potrebné používať žiadnyosobitný režim.
Objektívy nemajú na svojom tele krúžok pre ovládanie clony. Požadovanáclona sa nastavuje priamo z tela fotoaparátu, ak túto funkciu telofotoaparátu umožňuje.
Vlastnosti:
Objektív formátu DX s 11,1x zoomom
Ohniskovej vzdialenosti 18-200 mm a svetelnosť f / 3,5-5,6
Ultrazvukový zaostrovací motor SWM
Optické členy z ED skiel (skla s extrémne nízkym rozptylom svetla)
Zaostrovací režim M / A pre rýchle prepínanie medzi A a M zaostrovaním
Tri asférické optické členy pre vynikajúci optický výkon
Použité technológie: ED, ASP, IF, D, G, SWM, M / A, SIC, DX, VR
Špecifikácia:
Značka: Nikon
Model: 18-200mm f / 3,5-5,6G ED-IF AF-S DX NIKKOR
Ohnisková vzdialenosť: 18-200 mm
Svetelnosť: f / 3,5-5,6
Najvyššie clonové číslo: f / 22-36
Konštrukcia objektívu: 16 šošoviek / 12 členov (vrátane 2 optickýchčlenov zo skiel ED a 3 asférických optických členov)
Obrazový uhol: 76 - 8 °
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,5 m
Najväčšia mierka zobrazenia: 22 x
Počet lamiel clony: 7 (kruhový otvor clony)
Priemer filtrového závitu: 72 mm
Farba: čierna
Hmotnosť: cca 565 g
Rozmery (priemer x dĺžka): cca 77 x 96,5 mm (od dosadacej plochyupevňovacieho bajonetu)
Dodávané príslušenstvo:
72mm zaklapávacia predná krytka objektívu LC-72
Zadná krytka objektívu LF-1
Bajonetová slnečná clona HB-35
Mäkké púzdro CL-1018
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

NIKON AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6 G ED VR II JAA813DA (529.00 €) na www.tpd.sk
NIKON AF-S DX NIKKOR 18-200mm F3.5-5.6G VR II (529.00 €) na www.faxcopypro.sk
NIKON NIKKOR 18-200 mm F3.5-5.6G AF-S DX VR II ED (JAA813DA) (577.90 €) na www.alza.sk
95%

4 recenzie produktu

90% pomer ceny a kvality
80% kvalita návodu
90% dizajn,vzhľad
80% rýchlosť zaostrovania
90% kvalita fotografie
90% jednoduchosť ovládania
90% stabilizácia obrazu
recenzia
darkfire 21.06.2008

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
velky rozsah, zvacsa nieje potrebne menit objetiv, idealny pre dovolenky
negativa
barrel effek

Pro běžné použití je obrazová kvalita vynikající. Objektiv nevinětuje ani v nejširším ohnisku a jeho kresba je rovnoměrná, tedy i v nejširším úhlu záběru nejeví žádný dramatický úbytek. Co je zvlášť hodné chvály je stabilita kresby v rozsahu clon - nejsou zásadní rozdíly, jakkoli samozřejmě je kvalita ve střední slonové úrovni F5.6 - F8 nejvyšší. Objektiv je velmi světelný, vždyť F3.5 je "skoro F2.8" a clona F5.6 na ekvivalentu třístovky je vynikající. Objektiv se velmi dobře chová v protisvětle, ani se sluncem v záběru nejevil žádné reflexy. Pro svoji osobní potřebu používám fotoaparát hlavně při zahraničních cestách. Univerzalita použití je tu k nezaplacení. Teď už sebou beru ještě "rybí očko", které časem taky tady představím, a mám v podstatě vystaráno. Zdůrazňuji ale, že pro speciální fotografické práce by asi byly vhodnější objektivy pro ten účel konstruované.

recenzia
Jozef Sojka 02.12.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
rozmer kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

kvalita za rozumnu cenu

recenzia
vinco 14.06.2016

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
jednoduchosť ovládania, kvalita návodu

recenzia
martin 07.10.2014

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
kvalita fotografie, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad