Fotoobjektív NIKON AF-S 35mm f/1.8G DX

NIKON AF-S 35mm f/1.8G DX
4x
Fotoobjektív NIKON AF-S 35mm f/1.8G DX
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Nikon AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1,8G je svetelnýobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 35 mm , vysokokvalitnou optikou a kompaktnými rozmermi, konštruovaný pre použitie nafotoaparátoch Nikon formátu DX . Objektív sa vyznačujevysokou svetelnosťou f / 1,8 poskytujúci jasný obrazv hľadáčiku a je ideálny pre ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Funkcie

Vlastnosti

 • ok
  Manuálne zaostrenie
 • Prevedenie S pevným ohniskom
 • Počet asférických členov 1
 • Najmenšia zaostrovacia vzdialenosť 0.3 m
 • Zväčšenie 1.5 x
 • Diagonálny uhol pohľadu (max) 44 °
 • Pevná ohnisková vzdialenosť 35 mm

Dizajn

Vyhotovenie

Ostatné

 • Kódy predajcov JAA132DA
  018208021833
Nikon AF-S DX NIKKOR 35 mm f / 1,8G je svetelnýobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 35 mm, vysokokvalitnou optikou a kompaktnými rozmermi, konštruovaný pre použitie nafotoaparátoch Nikon formátu DX. Objektív sa vyznačujevysokou svetelnosťou f / 1,8 poskytujúci jasný obrazv hľadáčiku a je ideálny pre fotografovanie za nízkej hladinyosvetlenia. Ponúka vysoko kontrastný obraz s vysokým rozlíšením a tichéautomatické zaostrovanie.
Kruhový ultrazvukový zaostrovací motor sprostredkovávarýchle a tiché automatické zaostrovanie. Hoci sa všetky optické členyobjektívu počas zaostrovania posúvajú, predná časť objektívu sfiltrovým závitom sa neotáča a tubus objektívu nemení svoju dĺžku -ideálne vybavenie pri použití bleskov SB-R200 upevnených k filtrovémuzávitu objektívu.
Objektív je vybavený dvoma zaostrovacími režimami, M/ A (autofokus s prioritou manuálneho zaostrenia) a M (manuálnyzaostrovací režim). Zaostrovací režim M / A umožňuje okamžité prepnutiena manuálne zaostrovanie aj počas činnosti AF systému. Objektív jevybavený gumovým tesnením minimalizuje vnikaniuvlhkosti do prístroja okolo bajonetu a jeho najkratšia zaostriteľnávzdialenosť je 0,3 m.
Použité technológie SIC, ASP, RF, D, G, SWM, DX
SIC:
Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating)vznikol Nikon super-integrovaný poťah, ktorý spĺňa celý radpožiadaviek, vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vĺnovejdĺžky a mimoriadnej vyváženosti a reprodukcie farieb. Nikonsuper-integrovaný poťah je obzvlášť účinný u objektívov s veľkým počtomprvkov, ako sú napríklad Zoom-Nikkor. Proces viacvrstvového poťahovaniaje tiež vždy prispôsobený konštrukcii konkrétneho objektívu.
ASP:
Asférické šošovky prakticky eliminujú problém koma (vada šošoviek,prejavujúca sa tým, že bod sa zobrazí ako sústava obrazcov) a ďalšíchtypov skreslenia - a to dokonca aj s najmenšou clonou. Zvlášť užitočnésú pri korekcii skreslenia pri širokouhlých objektívov. Použitieasférických šošoviek navyše umožňuje konštrukciu menších a ľahšíchobjektívov.
RF (Rear Focus) zadné zaostrovanie:
Pri systéme zadného ostrenia (RF) sú všetky šošovky objektívu rozdelenédo špecifických zoskupení, pričom pri zaostrovaní sa pohybuje iba zadnézoskupenie. To umožňuje plynulejšiu a rýchlejšiu prácu autofokusu. AFobjektívy DC-Nikkor - jedinečné objektívy pre jedinečné portréty.
D:
Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však priobjektíve typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážuodovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AFaparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3Dmatricové meranie alebo multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.
G:
Objektívy nemajú na svojom tele krúžok pre ovládanie clony. Požadovanáclona sa nastavuje priamo z tela fotoaparátu, ak túto funkciu telofotoaparátu umožňuje.
SWM:
Technológia AF-S - táto technológia Nikonu je ďalším dôvodomobľúbenosti teleobjektívov Nikkor medzi profesionálnymi fotografmi.AF-S NIKKOR sú vybavené motorom Nikon Silent Wave, ktorý prevádza"vlnenie" do rotačnej energie, poháňajúci autofokus. To umožňujerýchlostnú, mimoriadne presnú a takmer bezhlučnú prácu autofokusu.
DX:
Keď je použitý na digitálnej zrkadlovke objektív Nikkor, ktorý jeoriginálne navrhnutý pre kinofilmové zrkadlovky, väčšina fotografov sadomnieva, že sa ohnisko zväčší faktorom 1,5x. Napríklad objektív sohniskom 12 - 24 mm bude mať na tele digitálnej zrkadlovky ohnisko 18 -36 mm. Technicky to však nie je správne. V skutočnosti sa pri použitína rôznych formátoch ohnisko objektívu nemení.
Skutočná zmena je zapríčinená zmenšením uhla záberu, ktorý je obmedzenývďaka menšej veľkosti CCD čipu, vo vzťahu k "zobrazovaciemu kruhuobjektívu", ktorý normálne pokrýva plochu 35mm filmového políčka.Ohnisková vzdialenosť a reprodukčný pomer zostáva konštantný vporovnaní k veľkosti objektívu zobrazovaných častí obrazu.
Objekt na okienku kinofilmu vysoký napr. 10 mm bude na CCD čipe vysokýtiež 10 mm. To, čo sa zmení, je len uhol záberu. Na CCD čipe toho budemenej ako na kinofilme. Nové objektívy Nikkor DX sú konštruované tak,aby pri danom ohnisku pokryli svojím zobrazovacím kruhom objektívuplochu práve len CCD čipu. Údaj na objektíve hovorí o správnejohniskovej vzdialenosti, tak ako napríklad u všetkých formátov filmualebo CCD čipov.
Vlastnosti:
Svetelný objektív formátu DX s ohniskovou vzdialenosťou 35 mm(ekvivalent kinofilmu: 52,5 mm)
Vysoká svetelnosť f / 1,8
Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) pre tiché a rýchle automatickézaostrovanie
Pokročilá optická konštrukcia pre excelentnú ostrosť obrazu až dokrajov obrazového poľa
Vyvážená konštrukcia s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou
Dva zaostrovacie režimy: M / A (autofokus s prioritou manuálnehozaostrenia) a M (manuálne zaostrovanie)
Špecifikácia:
Ohnisková vzdialenosť: 35 mm
Svetelnosť: f / 1,8
Najvyššie clonové číslo: f / 22
Konštrukcia objektívu: 8 šošoviek / 6 členov (vrátane 1 asférickéhooptického člena)
Obrazový uhol: 44 °
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,3 m
Najväčšia mierka zobrazenia: 0,16x
Počet lamiel clony: 7 (kruhový otvor clony)
Priemer filtrového závitu: 52 mm
Rozmery od dosadacej plochy upevňovacieho bajonetu (priemer x dĺžka):70 x 52,5 mm
Hmotnosť: 200 g
Obsah balenia (príslušenstvo):
52mm predná krytka objektívu LC-52
Zadná krytka objektívu LF-1
Bajonetová slnečná clona HB-46
Mäkké puzdro CL-0913
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

NIKON 35mm f/1.8G AF-S DX NIKKOR JAA132DA (169.00 €) na www.tpd.sk
NIKON 35 mm f/1.8G AF-S DX (179.00 €) na www.hej.sk
NIKON Objektív NIKKOR 35 mm f/1.8G AF-S DX čierny (179.00 €) na www.datart.sk
Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G (179.00 €) na www.fotovideoshop.sk
NIKON NIKKOR AF-S 35mm f/1,8G DX (JAA132DA) (179.00 €) na www.mall.sk
97%

50 recenzií produktu

94% pomer ceny a kvality
75% kvalita návodu
91% dizajn,vzhľad
87% rýchlosť zaostrovania
95% kvalita fotografie
96% jednoduchosť ovládania
75% stabilizácia obrazu
recenzia
eM 16.09.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
vynikajúce ostré obrázky, perfektné vykreslenie, samozrejme s porovnaním so setovým objektívom. jednoznačne lepšie na fotenie momentiek, z blízka. na fotenie väčších objektov aelbo "panorám" napríklad na výlete, je nutné sa naučiť správne ostriť - objektív ma niekedy vlastnú hlavu :) kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad
negativa
problém s ostrením pri veľkých záberoch, ostrenie je pomalšie pri horšom svetle, podvečer, zamračené, niekedy si prehodí objektív body ostrenia sám :(

v podstate je to taký objektív pre začiatočníkov - školiaci :)na používanie clony, hĺbka ostrosti a pod. trpezlivosť pri ostrení, nastavenia fotoaparátu, a pod., za peniaze je to výborná vecička :)

recenzia
cibikus 03.03.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
- kvalitná ostrá kresba
- rýchle a presné ostrenie
- nízka váha a kompaktné rozmery
- priaznivá cena
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu
negativa
- chromatická aberácia hlavne na nízkych clonách (v protisvetle dosť výrazná)

odkedy som kúpil tento objektív ešte som ho nezložil :), to asi hovorí sa všetko, odporúčam každému zaradiť do povinnej fotovýbavy.

recenzia
Beáta 15.01.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Kvalita ostrosti. Cena = kvalita. Vzhľadom na cenu som nad mieru spokojná. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
Pomalšie zaostrovanie.

Objektív zodpovedá svojej cene. Očakávala som menej no objektív ukázal, že je lepší. Až na dĺžku zaostrovania je úplne vyhovujúci. Som s ním spokojná.

recenzia
Peter 21.03.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer kvality a ceny je velmi priaznivy. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

trochu ma prekvapilo ako je objektiv maly v porovnani so setovym 18-105 na ktory som bol zvyknuty, na 35mm be zoomu som si zvykol rychlejsie ako som ocakaval, s vyslednymi fotkami som tiez velmi spokojny.

recenzia
lubo 05.03.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita objektívu - svetelnosť f1,8; kvalitný objektív aj z hľadiska kresby-veľmi dobrá kvalita fotografie; štandardný objektív zrkadloviek v porovnaní na kinofil 50mm kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
zatiaľ som nezistil stabilizácia obrazu

v pomere cena a výkon - veľmi dobrá kúpa

recenzia
Tomas 28.05.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Velmi dobra svetelnost a rychle zaostrovanie. rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, dizajn,vzhľad, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality, kvalita návodu
negativa
Velka minimalna vzdialenost fotografovaneho objektu.

Fantasticky objektiv s uzasnou svetelnostou a rychlym ostrenim.

recenzia
tomik3004 22.04.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Objektív splnil moje očakávania. Som s ním nad mieru spokojný. rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, dizajn,vzhľad, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality
negativa
Návod je len v angličtine.

Odporúčam kúpu tohto skla ako doplnkového objektívu k základnému zoomu

recenzia
Lucia 15.05.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Neporušenosť produktu, obal na objektív dobrý kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad
negativa
Balík tovaru bol v hroznom stave, avšak to nemalo vplyv na produkt.. zatiaľ

Som spokojná, plní moje očakávania

recenzia
csarpi 07.02.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
So veľmi spokojný. Rýchlosť, komunikatívnosť a dodávka. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality
negativa
Chýba návod v slovenskom, českom alebo maďarskom jazyku kvalita návodu

Promptnosť vybavenia a komunikatívnosť.

recenzia
Ernest 30.03.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Perfektná ostrosť, spratný, vynikajúci bokeh kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad
negativa
Žiadne stabilizácia obrazu

Perfekný objektív, ktorý patrí bezpodmienečne do výbavy každého majitela DSLR zrkadlovky!!!

recenzia
Paťo 17.03.2014

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
svetelnosť , kvalita fotografie , bokeh kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality
negativa
Vyššia cena oproti konkurencii z Canonu stabilizácia obrazu

Základ pre každého fotografa je pevné sklo , určite doporučujem

recenzia
zavo 20.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
svetelnost, rychlost ostrenia, kovovy bajonet kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad
negativa
ostrenie malinko hlucnejsie nez som cakal

vynikajuci objektiv, skvely pomer cena/vykon

recenzia
janoveres 07.02.2014

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
Dobré spracovanie,ľahký, rýchle ostrenie. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad
negativa
Zatiaľ bez. stabilizácia obrazu

To čo som si v recenziách o produkte prečítal, tak taký je a som spokojný.

recenzia
peter k 28.10.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Hmotnost. Slnecna clona ako defaul option. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
Bez svk navodu. Cena by zniesla jednoduchy uv filter. stabilizácia obrazu, kvalita návodu

Uvidime po dlhsom pouzivani.

recenzia
majo 12.05.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita obrazového výstupu za nízku cenu
negativa
pomalšie ostrí, ale je to stále v poriadku

vysoko odporúčam

recenzia
Sona, TN 17.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
rychle, tiche a presne ostrenie kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

pomer cena - vykon je podla ocakavania. s vyrobkom som spokojna

recenzia
maymo 20.11.2010

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
perfektná svetelnosť objektívu, rýchle a tiché zaostrovanie.
negativa
zatiaľ nezistené

odporúčam

recenzia
mmik 21.02.2011

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Skvelý objektív s dobrou svetelnosťou. Na fotografovanie portrétov je ako stvorený.

recenzia
mikrali 16.10.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
dobrá - svetelnosť,cena pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania
negativa
není návod v slovenčine kvalita návodu

výborný objektív

recenzia
Rudo 21.01.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
je to moj prvy pevny objektiv a jednoducho nema chybu dizajn,vzhľad, kvalita fotografie, kvalita návodu, pomer ceny a kvality, rýchlosť zaostrovania
negativa
nema

recenzia
Loša 11.10.2018

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
Lebo potrebujem svetelnejší objektív. pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu

Zatiaľ vyhovuje.

recenzia
Emilio 06.12.2013

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
dobrá svetelnosť kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
v DX formáte obmedzená šírka záberu.

recenzia
georgino 01.07.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
tak isto ako plusy
negativa
nemám

zatiaľ OK, som spokojný

recenzia
Jojo 21.07.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

Výborná kvalita za rozumnu cenu.

recenzia
steve 18.03.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, dizajn,vzhľad, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality, kvalita návodu

Kvalita za rozumnú cenu.

recenzia
Miro 06.01.2018

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
ešte som ho neodskúšal pomer ceny a kvality

recenzia
PodpísanýAnonym 02.03.2017

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad, jednoduchosť ovládania

Za tú cenu, obstojné

recenzia
misiakSL 16.09.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania

Som velmi spokojna

recenzia
Ludo 25.03.2019

Celkové hodnotenie: 100 %

Spĺňa očakávané

recenzia
mandragora 15.08.2011

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
výrobok je 100%

recenzia
Radecek 19.09.2019

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu

recenzia
sulo 23.06.2018

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania

recenzia
Milan 06.01.2018

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu

recenzia
Tom 88 23.03.2015

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
Lukáš 03.03.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, stabilizácia obrazu

recenzia
hrčka 07.10.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
Matik0 29.09.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
julah 26.06.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, stabilizácia obrazu, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
Juraj 14.04.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

recenzia
toudy 13.03.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
xdeimosx 27.12.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

recenzia
Lifex 22.12.2013

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
jjj 12.12.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

recenzia
blajo 05.03.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

recenzia
Ondro 02.02.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
stabilizácia obrazu

recenzia
bon-sai 08.01.2013

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
kvalita návodu

recenzia
Milan 24.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad

recenzia
Swatbn 12.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
kvalita návodu

recenzia
Peter 06.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
jednoduchosť ovládania

recenzia
stopa 06.02.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

recenzia
Anicka 30.01.2012

Ahojte,nie som nejaky extra expert na objektívy, preto sa chcem spýťať,či sa da opraviť objektív ak sa vam zlomili uchytky,kt.ho vlastne držia pripevnený k telu fotoaparatu.Neviem či sa to vobec da a či sa to aj oplati, alebo si kupiť lepši objektív ako je ten, kt. bol v zakladnej zostave.