Fotoobjektív NIKON AF-S 60mm f/2.8G ED MICRO

NIKON AF-S 60mm f/2.8G ED MICRO
5x
Fotoobjektív NIKON AF-S 60mm f/2.8G ED MICRO
 • Fotoobjektív NIKON AF-S 60mm f/2.8G ED MICRO
 • Fotoobjektív NIKON AF-S 60mm f/2.8G ED MICRO
it it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Základné charakteristiky objektívu AF-S Micro-Nikkor 60 mm f/2,8 ED Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,185 Vrstva tvorená nanokryštálmi Sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a asférické prvky objektívu Ultrazvukový zaostrovací motor  Detailné vlastnosti Obľúbený 60 mm objektív na snímanie makrosnímok s ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Funkcie

 • nie
  Slnečná clona

Vlastnosti

Dizajn

Vyhotovenie

Ostatné

 • Kódy predajcov 018208021772
  018208019878
  JAA632DB
Základné charakteristiky objektívu AF-S Micro-Nikkor 60 mm f/2,8 ED
 • Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,185
 • Vrstva tvorená nanokryštálmi
 • Sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a asférické prvky objektívu
 • Ultrazvukový zaostrovací motor 
Detailné vlastnosti

Obľúbený 60 mm objektív na snímanie makrosnímok s reprodukčným pomerom 1 : 1, ktorý je určený na použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX a DX. Tiché automatické zaostrovanie zabezpečované ultrazvukovým zaostrovacím motorom, interný zaostrovací systém s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a neotáčavá šošovka z neho robia ideálny nástroj na veľmi blízke priblíženie k objektom. Výnimočná, vysokokvalitná optika poskytuje vynikajúce makrosnímky a robí z objektívu životaschopnú alternatívu na všeobecné použitie.

Obľúbený 60 mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a funkciou zaostrovania na vytváranie makrosnímok. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,185 m (rozsah automatického zaostrovania až 0,219 m). Vrstva tvorená nanokryštálmi zamedzuje odrazom a zábleskom. Sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) a asférické prvky objektívu zabezpečujú vysoké rozlíšenie a kontrast a zároveň minimalizujú sférické vady, astigmatizmus a iné poruchy zraku. Ultrazvukový zaostrovací motor ponúka rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Neotáčavý predný prvok umožňuje pripojiť zábleskovú jednotku. Dodáva sa s mäkkým puzdrom na objektív.

#ShowMore#

Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating zaručuje výnimočný výkon

Na zvýšenie výkonu optických prvkov objektívu používa spoločnosť Nikon exkluzívnu viacnásobnú vrstvu, ktorá pomáha obmedzovať reflexy a závoj na minimálnu úroveň. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating plní viacero funkcií vrátane minimalizácie odrazov v širšej vlnovej dĺžke a vynikajúceho vyváženia a reprodukcie farieb. Viacnásobná antireflexná vrstva Nikon Super Integrated Coating je obzvlášť účinná pri objektívoch s väčším počtom prvkov, ako sú naše objektívy NIKKOR so zoomom. Proces viacvrstvovej úpravy od spoločnosti Nikon je prispôsobený dizajnu konkrétneho typu objektívu. Počet použitých vrstiev pre každý prvok objektívu je dôkladne vypočítaný, aby sa zhodoval s typom objektívu a použitým sklom a aby sa zaručilo konštantné vyváženie farieb, ktoré je charakteristické pre objektívy NIKKOR. Výsledkom je objektív, ktorý spĺňa oveľa vyššie nároky ako zvyšné objektívy v tomto odvetví.

Asférické prvky objektívu

Spoločnosť Nikon predstavila prvý fotografický objektív s asférickými prvkami objektívu v roku 1968. Čím sa líšia od bežných prvkov? Asférické šošovky prakticky vylučujú problémy s rozmazaním a iné chyby šošoviek, a to aj pri použití najširšej clony. Sú obzvlášť užitočné pri korekcii skreslenia v prípade širokouhlých objektívov. Použitie asférických šošoviek navyše prispieva k ľahšiemu a menšiemu dizajnu objektívu. Spoločnosť Nikon používa tri typy asférických optických prvkov. Umenie tvorby šošoviek najlepšie vyjadrujú presne brúsené asférické prvky objektívu, ktoré vyžadujú dodržiavanie veľmi precíznych výrobných noriem. Hybridné šošovky sú vyrobené zo špeciálneho plastu zlisovaného do optického skla. Lisované sklenené asférické šošovky sú vyrobené lisovaním jedinečného typu optického skla pomocou špeciálnej technológie lisovania kovov.

Vnútorné zaostrovanie (IF)

Predstavte si možnosť zaostriť objektívom bez zmeny jeho veľkosti. Technológia vnútorného zaostrovania od spoločnosti Nikon to umožňuje. Akýkoľvek pohyb vnútorných optických prvkov sa obmedzuje na interiér nerozšíriteľného tubusu objektívu. To umožnilo vytvorenie kompaktnejšej a ľahšej konštrukcie, ako aj kratšiu zaostrovaciu vzdialenosť. Menšia a ľahšia skupina zaostrovacích šošoviek navyše zaručuje rýchlejšie zaostrenie. Systém IF obsahuje väčšina teleobjektívov NIKKOR a vybrané objektívy NIKKOR so zoomom.

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat je vrstva vyvinutá spolu s polovodičovými výrobnými zariadeniami série NSR (Nikon Step and Repeat). Prakticky vylučuje odrazy od vnútorných prvkov objektívu v širokom rozsahu vlnovej dĺžky a je obzvlášť účinná pri zabraňovaní vzniku reflexov a závoja, ktoré sú typické pre extrémne širokouhlé objektívy. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat používa viacero vrstiev s mimoriadne nízkym indexom lomu od spoločnosti Nikon, ktoré obsahujú extrémne jemné kryštalické nanočastice (jeden nanometer sa rovná jednej milióntine milimetra). Spoločnosť Nikon sa teraz pýši svetovým prvenstvom, keď túto technológiu vrstiev aplikuje na rôznorodé šošovky určené na použitie v spotrebiteľských optických produktoch.

Sklo ED – dôležitý prvok teleobjektívov NIKKOR

Spoločnosť Nikon vyvinula sklo ED s extrémne nízkym rozptylom svetla umožňujúce produkciu šošoviek, ktoré poskytujú vynikajúcu ostrosť a korekciu farieb minimalizovaním farebnej chyby.Jednoducho povedané, farebná chyba je typ rozptylu obrazu a farieb, ktorý sa vyskytuje pri prechode svetelných lúčov s rôznou vlnovou dĺžkou cez optické sklo. Oprava tohto problému v teleobjektívoch predtým vyžadovala špeciálne optické prvky s vlastnosťami anomálnej disperzie (konkrétne kryštály fluoridu vápenatého). Fluorid však ľahko praská a je citlivý na teplotné zmeny, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zaostrovanie zmenou indexu lomu objektívu.Preto dizajnéri a technici spoločnosti Nikon spojili svoje sily a vynašli sklo ED, ktoré na rozdiel od skla vyrobeného z fluoridu vápenatého predstavuje samé výhody. Pomocou tejto inovácie vyvinula spoločnosť Nikon rôzne typy skla ED, ktoré je vhodné pre rôzne objektívy.Poskytujú úžasnú ostrosť a kontrast aj pri najväčších clonách. Objektívy NIKKOR série ED týmto spôsobom ilustrujú prvenstvo spoločnosti Nikon v oblasti inovácie a výkonu objektívov.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM)

Technológia AF-S od spoločnosti Nikon je ďalším dôvodom, prečo majú profesionálni fotografi radi teleobjektívy NIKKOR. Objektívy NIKKOR AF-S sú vybavené ultrazvukovým zaostrovacím motorom od spoločnosti Nikon, ktorý premieňa „postupné vlny“ na rotačnú energiu, pomocou ktorej zaostruje optika. To umožňuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie, ktoré je mimoriadne presné a veľmi tiché.

Režim M/A

Objektívy NIKKOR AF-S obsahujú exkluzívny režim M/A od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním takmer bez oneskorenia, a to aj počas jednorazového zaostrovania bez ohľadu na použitý režim automatického zaostrovania.

Kruhová clona

Snímanie bodových zdrojov svetla použitím jemného zaostrovania vytvára pravidelné polygónové tvary, ktoré odrážajú tvar otvoru vytvoreného lamelami clony. Kruhová clona používa lamely navrhnuté na vytvorenie kruhového otvoru, čím sa dosahuje krajší efekt jemného zaostrovania.

Informácie o vzdialenosti

Objektívy NIKKOR typu D a G prenášajú do fotoaparátov AF Nikon informácie o vzdialenosti objektu od fotoaparátu. To umožňuje používať rôzne vylepšenia, napríklad trojrozmerné maticové meranie expozície alebo trojrozmerný doplnkový záblesk vyvažovaný multisenzorom.Poznámka: Objektívy NIKKOR typu D a G poskytujú informácie o vzdialenosti objektu nasledujúcim fotoaparátom. Automatická expozícia: F6, F5, F100, F90X, F80, F75, F70, F65, F60, F55, F50, PRONEA S, PRONEA 600i, séria D2, séria D1, D100 a D70s/D70.Riadenie záblesku: F6, F5, F100, F90X, F80, F75, F70, séria D2, séria D1, D100 a D70s/D70.

Objektív NIKKOR typu G

Objektív NIKKOR typu G nemá clonový krúžok. Clonu musíte vybrať na tele fotoaparátu.


Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

NIKON NIKKOR 60 mm f/2.8G ED AF-S MICRO čierny (499.00 €) na www.datart.sk
NIKON 60 mm f/2.8G ED AF-S MICRO (499.00 €) na www.hej.sk
Nikon 60mm f/2.8 AF MICRO NIKKOR D A (529.00 €) na www.fotovideoshop.sk
NIKON 60MM F2.8 AF D A MICRO (529.00 €) na www.faxcopypro.sk
NIKON Nikkor AF 60 mm f/2,8 MICRO D A (566.80 €) na www.mall.sk
100%

5 recenzií produktu

96% pomer ceny a kvality
64% kvalita návodu
96% dizajn,vzhľad
96% rýchlosť zaostrovania
96% kvalita fotografie
96% jednoduchosť ovládania
40% stabilizácia obrazu
recenzia
Blažej Vittek, Čajkovského 8, 917 08 Trnava 19.09.2019

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Už som s ním fotografoval - slušná kresba, malý (Už mám toho v batohu dosť). Mal som mikro objektív, ale ten bol dosť veľký ... pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad, rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania
negativa
Mám vyšší vek, už mám 77 rokov a v objednávke som tzv.povedané "plával." Priveľa odkazov "ďalej". Stačila by jedna tabuľka. kvalita návodu, stabilizácia obrazu

Som maximálne spokojný !!! Nebol dodaný Slovenský návod!Je bez stabilizácie ! K hodnoteniu dole ...

recenzia
Ema 31.10.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

výborný pomer cena/kvalita, môžem len odporučiť.

recenzia
Ľudo 12.05.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Kvalitný objektív. rýchlosť zaostrovania, kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, dizajn,vzhľad, pomer ceny a kvality, kvalita návodu
negativa
Žiadne.

Produkt je výborný.

recenzia
IvanT 24.04.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Dobrá kvalita za dobrú cenu. kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad
negativa
stabilizácia obrazu, kvalita návodu

Spokojnosť.

recenzia
iveta 15.10.2012

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
kvalita fotografie, jednoduchosť ovládania, stabilizácia obrazu, rýchlosť zaostrovania, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad