Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie hodinky binárne ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Casio, Tissot, Nautica, Guess, Dkny a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Hodinky
Ak sa analógové hodinky označujú za klasiku a digitálne hodinky za znak modernej doby, potom pre binárne hodinky platí, že sú stelesnením budúcnosti. Hoci binárne hodinky nie sú horúcou novinkou, stále sú s nimi spojené prívlastky ako originálne, neprehliadnuteľné a kreatívne.

Ako fungujú?
Pokiaľ sa pre vás stala z odčítania času nudná rutina, štýlové binárne modely sú pre vás ideálnou voľbou. Namiesto ručičiek a digitálnych číslic zobrazujú presný čas pomocou matice vysokosvietivých LED diód, ktoré hodiny, minúty a sekundy interpretujú v dvojkovej (binárnej) sústave. Tá sa pre svoju jednoduchosť už dávnejšie stala základom počítačových systémov.

Každá z diód na ciferníku pravých binárnych hodiniek predstavuje jeden bit s dvomi stavmi (vypnutá/zapnutá) a ich poloha určuje rád v čísle aktuálneho času. Pre ľahšie pochopenie a zorientovanie sa v binárnom čase, pridávajú niektorí výrobcovia hodiniek k diódam násobky čísla dva. Pre poznanie presného času ich stačí spočítať. 

Pseudobinárne modely
V ponuke obchodov sa okrem pravých binárnych hodiniek nachádzajú aj takzvané pseudobinárne modely, ktoré taktiež využívajú LED diódy, no ich pozície zodpovedajú klasickému usporiadaniu číslic na ciferníku bežných hodiniek. Dizajnéri tak zachovali unikátny dizajn pôvodných binárnych hodiniek a odčítanie času spravili ešte prirodzenejším a rýchlejším.

Rozmanitý výber
Binárne hodinky sú dostupné v neprebernom množstve tvarov a spracovaní, vždy im však dominuje ciferník posiaty diódami v rôznych farbách. Často sú to odvážne a extravagantné modely, ktorých prvoradým poslaním je pútať pozornosť okolia a vyvolávať emócie. Pre pánske aj dámske kúsky sú charakteristické väčšie rozmery atypických puzdier a miešanie rozmanitých štýlov, pričom nie je nič neobvyklé, ak sa v jedných hodiniek stretnú výrazné retro prvky s futurizmom.

Púzdra kvalitných binárnych hodiniek sú vyrobené väčšinou z ušľachtilej ocele 316L, ale raritou nie sú ani hravé celoplastové modely v živých odtieňoch, prípadne vyhotovenia kombinujúce oceľ a plast. Medzi binárnymi hodinkami je možné nájsť elegantnejšie modely spárované s koženými remienkami alebo oceľovými náramkami a ojedinelé nie sú ani športovejšie ladené varianty s odolnejšími kaučukovými, respektíve silikónovými remienkami. O atraktivitu formálnejšie navrhnutých verzií určených na dámske zápästia sa neraz starajú trblietavé brúsené kamienky.

Keďže binárne hodinky až na výnimky spadajú do kategórie cenovo dostupných módnych doplnkov, pri ktorých sa nepočíta so serióznejším športovým využitím, ich sklíčka sú prevažne minerálne a vodeodolnosť neprekračuje základnú hodnotu 30M/3ATM. Styk s vodou je pre ne možný iba pri umývaní auta alebo počas slabšieho dažďa.

Napájanie
Binárne hodinky sú napájané gombíkovou batériou, ktorej životnosť závisí od spôsobu používania hodiniek, a to predovšetkým od frekvencie aktivovania LED diód. Ciferníky bežných binárnych modelov sa totiž kvôli šetreniu energiou rozsvietia až po stlačení príslušného bočného tlačidla. Za predpokladu normálneho používania vydrží batéria približne rovnako dlho ako v analógových hodinkách. Modely s integrovaným akumulátorom je možné dokonca nabíjať cez USB kábel.

7.11.2017
autor článku hodinky.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
Pánske Binárne 30 m Štvorec Minerálne 2019

159.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2
Unisex Binárne 30 m Kruh Plast Minerálne 2020

79.00
ponúka 1 obchod Do obchodu