Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie iphone 8 plus ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple, Nokia a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Mobily

Nestačí vám iPhone 7 ani 8 a hľadáte niečo naviac, nejaké to plus? Tŕň z päty by vám mohol vytrhnúť práve iPhone 8 Plus. Čo je dobré vedieť pred tým, než si ho zaobstaráte?

Hmotnosť a rozmery

Z trojice konkurentov (aj keď rovnakej značky), ktorú doplňujú iPhone X a iPhone 8, je iPhone 8 Plus naj – ťažší, rozmernejší. Ak ste mali v rukách iPhone 8, „plusko“ sa vám asi bude zdať ťažšie. A nie len zdať, váži totiž 202 gramov, čo je viac o cca 50gramov ako v prípade „osmičky“. Tak isto aj jeho rozmery sú o niečo väčšie – výška 158,4mm, šírka 78,1mm a hrúbka 7,5mm.

Displej

True Tone je úžasný. Táto technológia iPhonu umožňuje prispôsobiť svetlo, ktoré produkuje obrazovka, svetelným podmienkam okolo vás. Takže vonku pri dennom svetle je obrazovka akoby chladnejšia (ladená do modrastých odtieňov), vo vnútri zase nadobúda teplejšie odtiene.

Prečo na tom záleží? Táto funkcia umožňuje lepšiu a detailnejšiu reprodukciu farieb na obrazovke. Cieľom je, aby ste vždy zistili čo displej zobrazuje aj napriek obraz deformujúcim svetelným podmienkam navôkol. Farby ako také sú jasné, avšak v medziach reality.

Aj keď sa jedná „len“ o LCD, je displej schopný produkovať veľmi kvalitný obraz aj pri porovnaní s OLED obrazovkou iPhonu X. Aj preto Apple tak váhal s OLED, LCD totiž poskytuje skvelé výsledky pri nižších nákladoch. S 5,5palcami poskytuje „plusko“ zlatý stred medzi „desiatkou“ a „osmičkou“.

Fotoaparát

Výkon 12Mpx je viac než dostačujúci, navyše je „okorenený“ optickou stabilizáciou obrazu, očarujúcim režimom Portér a až 10x digitálnym zoomom. HDR je v porovnaní s „osmičkou“ tiež citlivejšie a farby na fotkách živšie a vernejšie. Kamerová výbava iPhonu 8 Plusom nie je absolútne najlepšou vo svojej kategórii, jej kvalita je však vysoká a patrí k špičke - rozhodne vás nesklame a pre bežnú potrebu sú fotky, ktoré tento iPhone produkuje, viac než dostačujúce.

Plusko ale exceluje pri nahrávaní videa. Ponúka podporu pre spomalené video s rozlíšením 1080p pri 120tich alebo 140 snímkach/s a nahrávanie 4K videa pri 24, 30 alebo 60 snímkach/s. Toto nie je zďaleka bežné u mnohých drahých zariadení a vám to dáva možnosť natáčať hladké a ostré video s vysokým rozlíšením.

Batéria a nabíjanie

Zariadenie je vybavené vstavanou nabíjateľnou batériou Li-Ion, ktorá je však v porovnaní s predchádzajúcim modelom výkonnejšia (aj vďaka novému procesoru). Výrobca deklaruje výdrž hovoru až 21 hodín („osmička“ mala 14), pri prezeraní internetu či nahrávaní videa sa však rozdiely v zásade mažú a ostávajú úrovni 13-14hodím.

Okrem štandardného nabíjania cez napájací kábel či USB počítača je „plusko“ vybavené technológiou bezdrôtového nabíjania (Qi). Tá by mala byť presnejšia a rýchlejšia ako u konkurenčných značiek, zároveň to ale iPhonu pridáva asi 15g váhy naviac. Qi je teda skôr zaujímavosťou a prvou lastovičkou neďalekej budúcnosti.

Zvuk

Kvalita zvukového prenosu je niečo, čo iPhonu 8 Plus musia uznať aj jeho najväčší kritici. Pri prehrávaní videa z dovolenky či koncertu vás nebude zbytočne rušiť nijaká rezonancia alebo šum. Zvuk je hutný, čistý a veľmi bohatý. Spolu s mimoriadne kvalitným nahrávaním videa tak poskytuje toto zariadenie skvelý audio-vizuálny zážitok, ktorý sa zmestí do ruky. Nie však do obalu po iPhone 8, doň „plusko“ ledva napcháte.


4.1.2018
autor článku dobremobily.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
100 % 3 recenzie Smartphone iPhone 8 Plus iOS 5.5 " 625 cd/m2 GPS LTE NFC BlueTooth IP67 2017

iPhone 8 Plus má elegantnú sklenenú konštrukciu. Najobľúbenejší fotoaparát na svete je teraz v novom prevedení. Vôbec najchytrejší a najvýkonnejší procesor v smartfóne. Pohodlné bezdrôtové ...

od 703.00
ponúka 23 obchodov Kde kúpiť