Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie iphone x ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple, Nokia a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Mobily

X v názve iPhone X neznačí písmeno, ale číslo. Pokročilý model iPhonu je totiž produktom, ktorým chce Apple osláviť 10 rokov iPhonov na trhu. Čo by ste mali o tomto pozoruhodnom zariadení vedieť skôr, než sa preň rozhodnete?

Dizajn

Poďme najskôr na merateľné parametre. Podľa oficiálnych čísel od Apple má iPhone X rozmery 143,6mm na výšku, 70,9mm na výšku a 7,7mm je jeho hrúbka. S hmotnosťou 174gramov neprekračuje ani výrazne nepodlieza hmotnostnú latku.

Čo sa dizajnu týka, ten je presne v štýle aktuálnych trendov, ktorým velí jednoduchosť a čisté línie. Telefón pozostáva z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele a skla, ktoré spolu pôsobia veľmi príjemne až luxusne. Na prvý pohľad je zrejmé, že na iPhone nenájdete Home Button – operácie s aplikáciami tak budú prebiehať výhradne na displeji.

Displej

Opticky jednoznačne najpútavejšia časť zariadenia. Prvýkrát v histórii Apple je tu použitá OLED technológia a ďalšie obrazové vymoženosti z dielne značky. 5,8palcový displej Super Retina pracuje s výborným rozlíšením 2436x1125 pixelov, pričom podporuje aj prehrávanie HDR videí a Dolby Vision.

OLED technológia sa vyznačuje nižšou energetickou spotrebou, vernejším zobrazovaním farieb (aj čiernej) a vyšším jasom.

Fotoaparát

Každý, kto sleduje tento segment, si iste hneď všimne detailu v súvislosti s uložením fotoaparátu. Ten bol umiestňovaný horizontálne, no iPhone X svoj duálne fotoaparát uložil vertikálne. Kamery so širokouhlým objektívom a teleobjektívom ponúkajú výkon 12Mpx, optický aj digitálny zoom (10x) a duálnu optickú stabilizáciu obrazu.

Predná kamera má 7Mpx a slúži najmä ako bezpečnostný prvok – Touch ID je totiž na tomto iPhone nahradené Face ID. Snímanie tváre je veľmi rýchle a precízne aj vďaka funkcii Flood Illuminator a infračervenej kamere, takže zabezpečenie nie je možné oklamať napríklad priložením fotografie. Dot Projector totiž na tvári detekuje desiatky tisíc miniatúrnych bodov, podľa ktorých vie užívateľa identifikovať.

Hardvérové vybavenie

V oblasti hardvéru mobilných zariadení momentálne neexistuje nič výkonnejšie. Iphone X pracuje s procesorom Apple A11 Bionic s dvomi výkonnými a štyrmi úspornými jadrami. Oba typy jadier ponúkajú o 25% (výkonné), respektíve 75% (úsporné jadrá) vyšší výkon ako tomu bolo u ich predchodcov. Úložný priestor si môžete vybrať vo verzii 64 alebo 256GB.

Čo sa batérie týka, tá by mala vydržať o 2hodiny viac v porovnaní s iPhonom 7. Jej nabíjanie prebieha cez USB, Lightning konektor, ale aj bezdrôtovo pomocou Qi nabíjačiek.


4.1.2018
autor článku dobremobily.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
100 % 7 recenzií Smartphone iPhone X iOS 5.8 " 625 cd/m2 LTE GPS NFC BlueTooth 2017

Víziou bolo, aby iPhone vyzeral vlastne len ako obrazovka. Ktorá ustúpi tomu, čo na nej práve robíš. A ktorá je tak inteligentná, že reaguje na dotyky, Tvoj hlas, dokonca aj na pohľad. S iPhone ...

od 824.00
ponúka 16 obchodov Kde kúpiť