Bezpečnosť ľudstva (Štefan Volner)

Bezpečnosť ľudstva (Štefan Volner)
Bezpečnosť ľudstva (Štefan Volner)
it

Publikácia je určená predovšetkým študentom spoločenskovedných vysokých škôl, odborníkom v oblasti teórie bezpečnosti, medzinárodných vzťahov a politológie, pracovníkom decíznej sféry v oblasti bezpečnosti a obrany. Čitateľ sa môže oboznámiť s novými teoretickými zdrojmi, teoreticko-metodologickými prístupmi a ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788089256785
    978-80-89256-78-5
Publikácia je určená predovšetkým študentom spoločenskovedných vysokých škôl, odborníkom v oblasti teórie bezpečnosti, medzinárodných vzťahov a politológie, pracovníkom decíznej sféry v oblasti bezpečnosti a obrany. Čitateľ sa môže oboznámiť s novými teoretickými zdrojmi, teoreticko-metodologickými prístupmi a paradigmami, aby sa mohol dívať na problém bezpečnosti súčasného sveta.
Zmyslom knihy je aj varovanie: ak sa nezastaví zhromažďovanie majetku a bohatstva do rúk megaboháčov, ak sa nezastaví šíriaci sa morálny hazard v politike a v súkromnom sektore, ak sa nepribrzdí virtualizácia ekonomiky a zadlžovanie štátov, ak sa s rozvojom poznania a technológie nezmení egoistická a agresívno-adaptívna povaha človeka, zneužitie vedy, omyly a náhody v ľudskom pohybe môže skončiť zánikom ľudstva. Naznačené ciele a zámery sú zahrnuté do štyroch kapitol.
V prvej kapitole je pozornosť sústredená na riešenie problémov:vznik života a podmienky jeho existencie na Zemi; význam baktérií pre vývoj živých organizmov a ľudí; genetika; voda – základ existencie ľudstva.
V druhej kapitole je pozornosť sústredená na riešenie problémov: prírodný a vedecko-technický systém
V tretej kapitole sa možno dočítať o veľkom tresku a o teórii relativity; vývoj a štruktúra vesmíru.
V štvrtej kapitole sa pozornosť sústreďuje na riešenie problémov: mikrosvet; kvantová teória; jadrové sily a teória strún; nanotechnológia; bezpečnostné riziká robotizácie a počítače ako faktor bezpečnosti.
Ďalší rozvoj spoločenských vied , politických vied, ako i hľadanie riešení pre bezpečnosť ľudstva nie je možné bez aplikovaného racionalizmu oboch vedných oblastí.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Bezpečnosť ľudstva (12.28 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Bezpečnosť ľudstva (Štefan Volner) (12.28 €) na www.gorila.sk
Bezpečnosť ľudstva (Volner Štefan (11.88 €) na alterego.sk
Bezpečnost ľudstva (9.36 €) na www.megaknihy.sk
Bezpečnost ľudstva (9.97 €) na www.najlacnejsie-knihy.sk