Kamenní strážcovia I. (Kolektív autorov)

100% 2 recenzie

Už tretie rozšírené, opravené a prepracované čitateľsky príťažlivé rozprávanie opisuje pohnuté osudy 22 hradov západného a časti stredného Slovenska. Zrozumiteľný rukopis, množstvo fotografií, dobových vyobrazení a unikátnych rekonštrukcií hradov kedysi mocných osobností v čase ich najväčšieho rozkvetu a slávy nám ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky eshopov Kamenné predajne s daným sortimentom pre presné zobrazenie kamenných predajní vo vašom okolí zadajte svoju polohu  Ponuky pre Kamenní strážcovia I. (Kolektív autorov)

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788089776023
    978-80-89776-02-3
Už tretie rozšírené, opravené a prepracované čitateľsky príťažlivé rozprávanie opisuje pohnuté osudy 22 hradov západného a časti stredného Slovenska. Zrozumiteľný rukopis, množstvo fotografií, dobových vyobrazení a unikátnych rekonštrukcií hradov kedysi mocných osobností v čase ich najväčšieho rozkvetu a slávy nám umožňuje nahliadnuť do zákutí slovenských dejín, čo ocenil aj historik stredovekých dejín Ján Lukačka, ktorý recenzoval oba diely Kamenných strážcov.
Nepochybne dôležitou súčasťou knihy sú aj originálne povesti, ktoré dotvárajú atmosféru jednotlivých hradov. A aj práve vďaka zaujímavo vykresleným dejinám a zrozumiteľnému jazyku je táto kniha dostupná širokému spektru čitateľov - milovníkom hradov, výletníkom aj turistom všetkých generácií. Medzi hradmi v „jednotke“ nájdete napríklad takých známych kamenných strážcov nášho územia ako Tematín, Dobrá Voda, Vršatec, Čachtice, Lietava, či Súľov.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Kamenní strážcovia I. (15.39 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Kamenní strážcovia I. (Slámka Miroslav, Kolektív autorov) (16.11 €) na www.alterego.sk
Kamenní strážcovia I. - Slámka Miroslav (13.43 €) na www.littera.sk
Kamenní strážcovia I. (11.29 €) na www.najlacnejsie-knihy.sk
Kamenní strážcovia I. Miroslav Slámka (11.29 €) na www.megaknihy.sk
Alternatívne produkty
recenzia
Juraj 10.06.2017

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality

recenzia
Gabriela Jánošíková 19.12.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality

Touto knižkou som si doplnila sériu kníh o slovenských hradoch, príbehy a legendy sú poučné, napínavé a priblížia dobu a miesta, na ktorých hrady vznikli.História je veľmi zaujímavá, najmä, keď je aj pútavo priblížená čitateľovi.