Posedenie pod tisícročným ružovým krom (Štefan Luby; Martina Lubyová)


Po troch knihách – Cestovná správa z kongresu o ničom a iné texty, Poriadok verzus chaos a Fascinácia Nobelom, ktoré vyšli vo VEDE, vydavateľstve SAV, prichádza autor Štefan Luby so svojou novou knižkou cestopisných čŕt. Ružový ker v Hildesheime, ktorý „prepožičal“ tomuto zväzku aj názov, sa stal akýmsi jednotiacim ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky obchodov
100 % - 582 recenzií Odporúčaný zákazníkmi 7.65 € Do obchodu knihyprekazdeho.sk
Posedenie pod tisícročným ružovým krom
Po troch knihách – Cestovná správa z kongresu o ničom a iné texty, Poriadok verzus chaos a Fascinácia Nobelom, ktoré vyšli vo VEDE, vydavateľstve SAV, prichádza autor Štefan Luby so svojou novou knižkou cestopisných čŕt. Ružový ker v Hildesheime, ktorý „prepožičal“ tomuto zväzku aj názov, sa stal viac..
Do obchodu knihyprekazdeho.sk
84 % - 1070 recenzií 8.37 € Do obchodu pantarhei.sk
Posedenie pod tisícročným ružovým krom
Po troch knihách Cestovná správa z kongresu o ničom a iné texty, Poriadok verzus chaos a Fascinácia Nobelom, ktoré vyšli vo VEDE, vydavateľstve SAV, prichádza autor Štefan Luby so svojou novou knižkou cestopisných čŕt. Ružový ker v Hildesheime, ktorý prepožičal tomuto zväzku aj názov, sa stal viac..
Do obchodu pantarhei.sk
Ponuky pre Posedenie pod tisícročným ružovým krom (Štefan Luby; Martina Lubyová)
Posedenie pod tisícročným ružovým krom (Štefan Luby; Martina Lubyová) popis a parametre
Po troch knihách – Cestovná správa z kongresu o ničom a iné texty, Poriadok verzus chaos a Fascinácia Nobelom, ktoré vyšli vo VEDE, vydavateľstve SAV, prichádza autor Štefan Luby so svojou novou knižkou cestopisných čŕt.
Ružový ker v Hildesheime, ktorý „prepožičal“ tomuto zväzku aj názov, sa stal akýmsi jednotiacim symbolom úvah o dávnejšej i nedávnej minulosti. Začína sa obľúbenými potulkami po Nemecku, najmä po mestách, ktoré unikli kataklizme bombardovania v druhej svetovej vojne alebo, ak neunikli, vzhľadom na svoju veľkosť mohli byť obnovené. Patrí sem nielen opísaný Hildesheim a Soest, ale aj Lemgo, Rothenburg, Quedlinburg. Nájdeme tu spravidla hrazdené domy, v Hildesheime dokonca hrazdený mrakodrap, ale aj fantastické románske katedrály a pyšné radnice.
Druhý blok sa týka autorovho zapojenia do služieb ALLEA – All European Academies, združenia, do ktorého vstúpila už pri jeho vzniku aj Slovenská akadémia vied.
Tretí blok čŕt je naplnením poznania, že pod sviečkou býva tma a pre pocit uspokojenia netreba vždy behať na grécke pláže alebo na hrebene Álp. Autor sa venujem vybraným lokalitám a v nich sídliacim pracoviskám SAV, ktoré možno označiť predponou naj... – najstaršie, najvyššie položené atď... Zaradiť po týchto šedévroch Akadémie zvyšok sveta má svoju logiku, pričom nenapísať niečo o našom Eurokocúrkove, Bruseli, by bolo chybou. Autor spláca aj niektoré dlžoby, najmä vo vzťahu k Parížu a Japonsku.
K svojej štvrtej knižke cestopisných čŕt prizval Štefan Luby aj dcéru Martinu, ktorá strávila v zahraničí takmer dvadsať rokov a navštívila ešte viac krajín. Tak vznikla posledná časť knihy, nazvaná Moje hlavné stany. Predbežne vznikli cestopisy o Pakistane, Turkmenistane (Turkménsku) a Uzbekistane. Spoluautorka tejto knihy služobne precestovala aj Tadžikistan, Kirgizsko (Kyrgyzstan), Kazachstan a dokonca aj také stany, o ktorých našinec ani nevie, že do tejto zbierky patria – Hayastan (Arménsko) a Chalistan – cieľ síkhskej autonómie v Indii. A samozrejme celú obrovskú Indiu. Čoskoro sa teda môže čitateľ dočkať aj spísania týchto zážitkov...

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Posedenie pod tisícročným ružovým krom - Luby Štefan (7.57 €)
http://www.littera.sk/kniha/68348

Posedenie pod tisícročným ružovým krom (7.65 €)
http://www.knihyprekazdeho.sk/Kniha/posedenie-pod-tisicrocnym-ruzovym-krom-1185464?utm_source=najnak...

Posedenie pod tisícročným ružovým krom (8.37 €)
http://www.pantarhei.sk/knihy/geografia-mapy-sprievodcovia/cestopisy/posedenie-pod-tisicrocnym-ruzov...

Posedenie pod tisícročným ružovým krom (6.99 €)
https://www.megaknihy.sk/cestopisy/197666-posedenie-pod-tisicrocnym-ruzovym-krom.html

Posedenie pod tisícročným ružovým krom (7.02 €)
https://www.najlacnejsie-knihy.sk/kniha/posedenie-pod-tisicrocnym-ruzovym-krom.html

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788022413565
    978-80-224-1356-5
Graf vývoja ceny Posedenie pod tisícročným ružovým krom (Štefan Luby; Martina Lubyová)