Žilina a Alexander Lombardini (Marián Mrva)

Žilina a Alexander Lombardini (Marián Mrva)
Žilina a Alexander Lombardini (Marián Mrva)
it

Historik M. Mrva v knihe približuje život a dielo Alexandra Lombardiniho - žilinského advokáta, archivára a autora prvej knihy o histórii Žiliny. Kniha populárnou formou prináša informácie zo života A. Lombardiniho (1851 - 1897), približuje jeho prácu a dielo, ako aj atmosféru mesta Žilina v kontexte doby, v ktorej ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788089341122
    978-80-89341-12-2
Historik M. Mrva v knihe približuje život a dielo Alexandra Lombardiniho - žilinského advokáta, archivára a autora prvej knihy o histórii Žiliny. Kniha populárnou formou prináša informácie zo života A. Lombardiniho (1851 - 1897), približuje jeho prácu a dielo, ako aj atmosféru mesta Žilina v kontexte doby, v ktorej Lombardini v Žiline pôsobil. Autor čerpá z podrobného skúmania archívnych dobových dokumentov, svojej dlhoročnej praxe, ako aj z rozhovorov so žijúcimi pamätníkmi, ktorí prišli do kontaktu s Lombardiniho rodinou.
Knihu dopĺňajú reprodukcie dobových fotografií a archívnych dokumentov. Cenným príspevkom publikácie je aj reedícia pôvodného titulu A. Lombardiniho Stručný dejepis slobodného mesta Žiliny, ktorý vyšiel v roku 1874.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Žilina a Alexander Lombardini (8.55 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Žilina a Alexander Lombardini (Marián Mrva) (8.37 €) na www.gorila.sk
Žilina a Alexander Lombardini (Mrva Marián (8.37 €) na alterego.sk
Žilina a Alexander Lombardini Marián Mrva (6.29 €) na www.megaknihy.sk
Žilina a Alexander Lombardini - Mrva Marián (6.30 €) na www.littera.sk