Život Konštantína a Život Metoda (Milan S. Ďurica)


Staroslovenské rukopisy Život Konštantína Cyrila a Život Metoda sú najstaršie a najvýznamnejšie pramene, ktoré svedčia o pôsobení solúnskych bratov a umožňujú nazrieť do náboženských, politických a kultúrnych kulís Veľkomoravskej ríše. Ich vierohodnosť dosvedčujú mnohé iné pramene. Nové vydanie týchto výnimočných ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky eshopov Kamenné predajne s daným sortimentom pre presné zobrazenie kamenných predajní vo vašom okolí zadajte svoju polohu  Ponuky pre Život Konštantína a Život Metoda (Milan S. Ďurica)

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788081280566
    978-80-8128-056-6
    9869227

Staroslovenské rukopisy Život Konštantína Cyrila a Život Metoda sú najstaršie a najvýznamnejšie pramene, ktoré svedčia o pôsobení solúnskych bratov a umožňujú nazrieť do náboženských, politických a kultúrnych kulís Veľkomoravskej ríše. Ich vierohodnosť dosvedčujú mnohé iné pramene.

Nové vydanie týchto výnimočných písomných pamiatok, pretlmočených do súčasného jazyka a bohato ilustrovaných výnimočným umelcom Stanom Dusíkom, umožňuje dôverne nazrieť do ďalekej minulosti, keď prvý štátny útvar na našom území, založený našimi dávnymi predkami, prijal kresťanskú a tým aj civilizačnú misiu byzantských kňazov, ktorí mu okrem iných vzácnych darov priniesli aj prvé písmo.


Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Život Konštantína Cyrila a Život Metoda (1.99 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Život Konštantína a Život Metoda: Panónske legendy (Ďurica Milan S.) (8.01 €) na www.alterego.sk
MATICA SLOVENSKÁ Život Konštantína Cyrila a Život Metoda - Panónske legendy - Ďurica Milan (6.68 €) na www.littera.sk
Život Konštantína a Život Metoda Milan S. Ďurica; Stano Dusík (1.39 €) na www.megaknihy.sk
Život Konštantína a Život Metoda (Milan S. Ďurica; Stano Dusík) (1.43 €) na www.preskoly.sk
Alternatívne produkty