Biblia Dalí (zmenšená)

100% 1 recenzia

Najčítanejšia kniha sveta očami umelcaZmenšené vydanie Biblie Dalí vychádza v nádhernej väzbe a v originálnej škatuli. Kniha obsahuje kompletný preklad Starého a Nového zákona. Text Svätého písma je obohatený o 105 verných reprodukcií biblických výjavov Salvadora Dalího, ktoré slávny maliar vytvoril na podnet svojho ... čítať viac


Radenie:
Biblia Dalí (zmenšená) popis a parametre

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788055132464
    978-80-551-3246-4
Najčítanejšia kniha sveta očami umelcaZmenšené vydanie Biblie Dalí vychádza v nádhernej väzbe a v originálnej škatuli.
Kniha obsahuje kompletný preklad Starého a Nového zákona. Text Svätého písma je obohatený o 105 verných reprodukcií biblických výjavov Salvadora Dalího, ktoré slávny maliar vytvoril na podnet svojho priateľa a podporovateľa Dr. Giuseppa Albaretta. Vzácne dielo bude ozdobou každej rodinnej knižnice.Myšlienka ilustrovania a vydania Svätej Biblie vzišla od Giuseppa Albaretta. Ako horlivý katolík chcel priviesť Dalího ku kresťanskému životu, pretože v jeho očiach viedol „neporiadny“ život. Myslel si, že Dalí, ktorý o svojich maľbách premýšľal a dôkladne sa o ne zaujímal, tak bude mať príležitosť priblížiť sa viere. Majster bol komediant, herec, ktorý zosobňoval hrdinov z filmu a ktorý sa do svojich rolí celý ponáral. Na projekt ilustrovania Biblie veľmi poctivo zbieral informácie, viackrát Bibliu prečítal, a tým sa priblížil k náboženstvu.
V roku 1990 vydala Svätú Bibliu s Dalího ilustráciami spoločnosť Weltbild Verlag po nemecky. Uviedli ju na Medzinárodnom knižnom veľtrhu vo Frankfurte nad Mohanom a zaznamenala veľký úspech.
(rímskokatolícky preklad)

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Malá Dalí Biblia (139.30 €) na www.martinus.sk

Graf vývoja ceny Biblia Dalí (zmenšená)
recenzia
dfjldskflsj 27.03.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
dizajn,vzhľad, pomer ceny a kvality