Nemčina pre samoukov (Táňa Balcová, Mária Hýlová)

Nemčina pre samoukov (Táňa Balcová, Mária Hýlová)
Nemčina pre samoukov (Táňa Balcová, Mária Hýlová)
it

Publikácia Nemčina pre samoukov je určená tým, ktorí sa chcú učiť nemčinu sami, bez učiteľa. Cieľom učebnice je umožniť zvládnutie základných gramatických javov nemeckého jazyka a orientáciu v bežných komunikačných situáciách. Učebný text je spracovaný ako ,,spojenie“ učebnice a pracovného zošita. Všetky texty a ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovnom obchode:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 008010000256
    8010010944
Publikácia Nemčina pre samoukov je určená tým, ktorí sa chcú učiť nemčinu sami, bez učiteľa.
Cieľom učebnice je umožniť zvládnutie základných gramatických javov nemeckého jazyka a orientáciu v bežných komunikačných situáciách.
Učebný text je spracovaný ako ,,spojenie“ učebnice a pracovného zošita. Všetky texty a cvičenia sú zamerané na aktívnu účasť študujúceho pri učení. Ide napr. o doplňovacie cvičenia, samostatné tvorenie viet, otázok, dialógov a pod.
Tvorenie otázok je veľmi dôležitou súčasťou bežnej komunikácie, preto je v učebnom texte veľké množstvo cvičení zameraných práve na túto jazykovú zručnosť. V každodennom živote musíme často vyjadriť svoj názor, súhlas, nesúhlas, reagovať na novú alebo nečakanú situáciu – to všetko by ste mali zvládnuť aspoň na základnej úrovni.
V učebnici nájdete základnú slovnú zásobu, ktorá sa týka tém bežných v súčasnom svete počítačov, firiem, telefonických rozhovorov, bežných dialógov a pod.
Učivo je spracované do 12 lekcií. Témami lekcií sú bežné situácie z každodenného života. Slovná zásoba a hovorové slovné spojenia sa uvádzajú zväčša vo forme dialógov. Pod dialógmi sú uvedené nové slovíčka a slovné spojenia, ktoré sa potom precvičujú v cvičeniach. Každý gramatický jav je primerane podrobne vysvetlený a precvičuje sa v cvičeniach. Gramatika sa nacvičuje postupne, cvičenia sú zväčša doplňovacie. S cvičeniami možno pracovať aj iným spôsobom, napr. z oznamovacích viet tvoriť opytovacie, rozkazovacie vety a pod.
Veľká pozornosť sa venuje aj správnej nemeckej výslovnosti.
Ilustrácie pomáhajú pochopiť niektoré gramatické javy alebo situácie. Okrem estetickej funkcie vhodne dopĺňajú text a poskytujú príležitosť na tvorenie kratších opisov.
Grafická úprava umožňuje, aby sa používateľ v učebnici ľahko vedel orientovať.
Na konci učebnice je kľúč riešenia cvičení a slovníček s abecedne zoradenými slovíčkami zo všetkých lekcií.
Po prebratí učebnice by sa používateľ mal vedieť dohovoriť v bežných situáciách spoločenského styku s cudzincami doma alebo v zahraničí.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Nemčina pre samoukov (Táňa Balcová, Mária Hýlová) (9.30 €) na www.martinus.sk
recenzia
peterLE 08.01.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
dizajn,vzhľad, pomer ceny a kvality

recenzia
viera 01.01.2013

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
dizajn,vzhľad, pomer ceny a kvality

recenzia
Jana Závodná 24.11.2013

Je táto kniha v ponuke, nenašla som ju, ale ak by bola v ponuke neskoršie, mám záujem o kúpu. Ďakujem

recenzia
BALUCHA ZDENKO 22.06.2011

RAD BY SOM SI KUPIL TUTO KNIHU..MATE JU ESTE NA SKLADE??