Dva hrby ťavy (Martin Mojžiš)

Dva hrby ťavy (Martin Mojžiš)
Dva hrby ťavy (Martin Mojžiš)
it

Po výraznom čitateľskom úspechu knihy Jeden výdych koňa vychádza vo vydavateľstve W PRESS ďalšia kniha Martina Mojžiša Dva hrby ťavy. Nájdete v nej odpovede na zaujímavé otázky, ako napríklad: Kto sú najväčšie celebrity medzi číslami? Dá sa človeku vidieť do hlavy? Načo slúži pri meraní tlaku fonendoskop? Ako zapadá ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 6814
    9788089879069
    978-80-89879-06-9
Po výraznom čitateľskom úspechu knihy Jeden výdych koňa vychádza vo vydavateľstve W PRESS ďalšia kniha Martina Mojžiša Dva hrby ťavy. Nájdete v nej odpovede na zaujímavé otázky, ako napríklad:
Kto sú najväčšie celebrity medzi číslami? Dá sa človeku vidieť do hlavy? Načo slúži pri meraní tlaku fonendoskop? Ako zapadá Mickey Mouse do Darwinovej evolučnej teórie? Prečo Inkovia nedobyli Španielsko? Koľko dimenzií má vesmír? Ako sa dá nakresliť 1,2618595...rozmerný obrázok? Prečo sa vodík nevolá kyslík? Dá sa v skoku o žrdi prekonať desaťmetrová hranica? Prečo sa plavecké rekordy uvádzajú nepresne? Kde sa pretínajú rovnobežky? Ktoré pravdy sú naozaj hlboké? Šíri sa tma rýchlejšie ako svetlo? Koľko Nobelových cien má hélium? Mohli jaskynní ľudia faxovať? Načo je slovám toľko hlások?
Špičkoví cyklistickí šprinteri dosahujú rýchlosti okolo 70 km za hodinu. Vzduch sa teda vzhľadom k nim pohybuje rýchlosťou, ktorú dosahuje takzvaný búrlivý vietor. Pri takomto vetre sa lámu vetvy stromov a chôdza proti nemu je veľmi obtiažna. Pri rýchlosti 75 km za hodinu už hovoríme o víchrici.
Pre porozumenie taktike cyklistického šprintu sú kľúčové dve slová – vietor a závetrie. Ak jeden pretekár vyrazí dopredu a druhý sa „zavesí“ za neho, potom ten prvý sa pohybuje akoby v búrlivom vetre, zatiaľ čo ten druhý šibal si šliape pekne v závetrí. Tým, pravdaže, významne šetrí svoje sily, ktoré v závere môžu rozhodnúť.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Dva hrby ťavy (10.22 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Dva hrby ťavy (Martin Mojžiš) (10.22 €) na www.gorila.sk
Dva hrby ťavy (Mojžiš Martin (9.89 €) na alterego.sk
Dva hrby ťavy (Martin Mojžiš) (7.00 €) na www.martinus.sk
Dva hrby ťavy Martin Mojžiš (7.79 €) na www.megaknihy.sk