Rodina žije z lásky (Jiřina Prekopová)

Rodina žije z lásky (Jiřina Prekopová)
Rodina žije z lásky (Jiřina Prekopová)
it

Najnovšia kniha známej psychologičky vychádza z jej dlhoročnej praxe ako aj zo skúseností s projektom Škola lásky v rodine. Hoci sa dnes rozpadá oveľa viac rodín ako v minulosti, nemusí to tak byť. Dôvody problémov sú rozmanité, podľa autorky je hlavnou príčinou to, že sme zabudli na zákony lásky. Vo svojej knihe ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788081590597
Najnovšia kniha známej psychologičky vychádza z jej dlhoročnej praxe ako aj zo skúseností s projektom Škola lásky v rodine. Hoci sa dnes rozpadá oveľa viac rodín ako v minulosti, nemusí to tak byť. Dôvody problémov sú rozmanité, podľa autorky je hlavnou príčinou to, že sme zabudli na zákony lásky.
Vo svojej knihe predstavuje desať prikázaní, aby láska v rodine mohla prekvitať. Vychádzajú z prirodzených zákonov života, akými je rešpektovanie rodičov, ale aj poradia narodenia detí. Každý člen rodiny by mal mať miesto v jej systéme, ako aj príležitosť vyjadriť tvárou v tvár akékoľvek pripomienky.
Nápad na jej napísanie knihy vznikol po prednáške, kde rozprávala o nezmyselnosti telesných trestov, ako aj o tom, aké kruté je deti trestať odopieraním lásky. V priebehu času sme zabudli na najužitočnejšie pravidlá harmonického spolužitia a aj keď sme sa ich nenaučili od svojich rodičov, môžeme sa k nim vrátiť. Autorka ukazuje, ako konflikty pomocou empatie spracovať a premeniť na vzájomnú lásku.
Jiřina Prekopová (1929), česko-nemecká psychologička, ktorá sa mohla naplno svojej téme venovať až v emigrácii. Pracovala s postihnutými deťmi, autistami a až do dôchodku na oddelení vývinových porúch na detskej klinike v Stuttgarte. Je autorkou viacerých publikácií, z nich najznámejšia je Malý tyran. Jeden z jej najnovších projektov je zameraný na obnovu lásky v rodine a podporu pozitívneho rodičovstva, ktoré odmieta ponižovanie, fyzické tresty, manipuláciu, prehnanú starostlivosť a ďalšie nežiaduce javy. Inštitúty Jiřiny Prekopovej boli založené po celom Nemecku, vo Viedni, Aténach, v Mexico City a ďalších mestách.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Rodina žije z lásky (Prekopová Jiřina) (8.96 €) na www.alterego.sk
Rodina žije z lásky (Jiřina Prekopová) (9.95 €) na www.martinus.sk
100%

4 recenzie produktu

100% pomer ceny a kvality
recenzia
sissi 26.11.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Myslim ze knihu ktoru som si zakupila zodpoveda vsetkym atributam spomenutych hore. Preto nemam voci mojmu nakupu ziadne vyhrady. ;-)
negativa
neviem o negativach

super bolo mi dorucene to co som si objednala

recenzia
IVO 26.11.2014

Celkové hodnotenie: 100 %

Kniha bola darček...ja som ju nečítal

recenzia
miska 10.06.2017

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality

recenzia
pericolosa 31.05.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality