Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč)


Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických publikácií, zborníkov a antológií. Jeho najnovšie dielo Kam zrak nedosiahne je svojráznym umeleckým pokusom sprítomniť Kalinčiakove pohnuté osudy v žánri biografickej eseje pri použití "ich" formy, teda "ja" formy. Autor text ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky obchodov
100 % - 8 recenzií 5.88 € Do obchodu alterego.sk
www.alterego.sk email: alterego@alterego.sk tel.: 052 452 4021
Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč)
Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických publikácií, zborníkov a antológií. Jeho najnovšie dielo Kam zrak nedosiahne je svojráznym umeleckým pokusom sprítomniť Kalinčiakove pohnuté osudy v žánri biografickej eseje pri použití "ich" formy, teda "ja" viac..
Do obchodu alterego.sk
100 % - 1 recenzia 5.95 € Do obchodu littera.sk
www.littera.sk email: info@littera.sk tel.: 043-4307281
VYDAVATEĽSTVO SSS Kam zrak nedosiahne - Hvišč Jozef
Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických ... viac..
Do obchodu littera.sk
100 % - 384 recenzií Odporúčaný zákazníkmi 5.49 € Do obchodu knihyprekazdeho.sk
Kam zrak nedosiahne
Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických publikácií, zborníkov a antológií. Jeho najnovšie dielo Kam zrak nedosiahne je svojráznym umeleckým pokusom sprítomniť Kalinčiakove pohnuté osudy v žánri biografickej eseje pri použití „ich“ formy, teda „ja“ viac..
Do obchodu knihyprekazdeho.sk
Ponuky pre Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč)
Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč) popis a parametre
Autor je známy historik, literárny vedec, prekladateľ, editor a spoluautor monografických publikácií, zborníkov a antológií. Jeho najnovšie dielo Kam zrak nedosiahne je svojráznym umeleckým pokusom sprítomniť Kalinčiakove pohnuté osudy v žánri biografickej eseje pri použití "ich" formy, teda "ja" formy. Autor text svojej rozsiahlej práce skomponoval dôsledne na princípe síce zdanlivého, no dokumentárne absolútne vierohodného, akoby "rozpomínania sa" samotného Jána Kalinčiaka na svoje životné peripetie od narodenia v roku 1822 po posledné dni života. J. Hvišč sa popri literárnohistorických faktoch pokúša vyjadriť aj to, aký bol Kalinčiak vo svojom reflexívnom a citovom súkromí, ako reagoval na udalosti okolo seba, ako ich prijímal, ako s nimi zápasil a ako sa odzrkadľovali v jeho básnickej, prozaickej a esejistickej tvorbe. V centre úvah stojí Kalinčiakov učiteľ, priateľ a rival Ľudovít Štúr, pretože vtedy Štúr stál c centre každého literárneho a politického pohybu. Popri Štúrovi sa v knihe objavujú úvahy o Kalinčiakových rodičoch, spolužiakoch, profesoroch, spolupracovníkoch, literárnych dielach i prostrediach, s ktorými prišiel do bezprostredného styku. Podľa novoobjavených archívnych písomností autor rekonštruuje aj tie stránky Kalinčiakovho života a tvorby, ktoré dosiaľ boli známe iba z kusých zmienok (stratené prvotiny, jeho vzťah k profesorom, politická orientácia, rozpory s Ľ. Štúrom, Štúrovo zranenie a smrť, pôsobenie v Tešíne, návrat do Turčianskeho Ssv. Martina).

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč) (5.88 €)
https://www.alterego.sk/kniha/kam-zrak-nedosiahne

VYDAVATEĽSTVO SSS Kam zrak nedosiahne - Hvišč Jozef (5.95 €)
http://www.littera.sk/kniha/25279

Kam zrak nedosiahne (5.49 €)
http://www.knihyprekazdeho.sk/Kniha/kam-zrak-nedosiahne-1066494?utm_source=najnakup&utm_medium=ppc&u...

Kam zrak nedosiahne (S. Hvišč Jozef) (Kniha) (3.37 €)
http://www.gorila.sk/product/259364

JOZEF HVIŠČ Kam zrak nedosiahne (3.99 €)
https://www.megaknihy.sk/literarna-biografia/60735-kam-zrak-nedosiahne.html

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788080613488
    978-80-8061-348-8
Graf vývoja ceny Kam zrak nedosiahne (Jozef Hvišč)