Bodaj bi! (Tomáš Ulej)


V ponuke aj ako kolekcia so štýlovým tričkom. "Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom,“ napísal o tvorbe Tomáša Uleja básnik a aforista Tomáš Janovic. Po úspešnej knihe aforizmov a epigramov Ale, ktorá získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre, prichádza teraz Tomáš Ulej s ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky obchodov
100 % - 8 recenzií 8.10 € Do obchodu alterego.sk
www.alterego.sk email: alterego@alterego.sk tel.: 052 452 4021
Bodaj bi! (Ulej Tomáš)
Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom,“ napísal o tvorbe Tomáša Uleja básnik a aforista Tomáš Janovic. Po úspešnej knihe aforizmov a epigramov Ale, ktorá získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre, prichádza teraz Tomáš Ulej s druhou. Nech knihu otvoríte viac..
Do obchodu alterego.sk
100 % - 791 recenzií Odporúčaný zákazníkmi 7.74 € Do obchodu knihyprekazdeho.sk
Bodaj bi!
"Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom,“ napísal o tvorbe Tomáša Uleja básnik a aforista Tomáš Janovic. Po úspešnej knihe aforizmov a epigramov Ale, ktorá získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre, prichádza teraz Tomáš Ulej s druhou. Nech knihu otvoríte viac..
Do obchodu knihyprekazdeho.sk
84 % - 1070 recenzií 8.46 € Do obchodu pantarhei.sk
Bodaj bi!
"Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom,“ napísal o tvorbe Tomáša Uleja básnik a aforista Tomáš Janovic. Po úspešnej knihe aforizmov a epigramov Ale, ktorá získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre, prichádza teraz Tomáš Ulej s druhou. Nech knihu otvoríte viac..
Do obchodu pantarhei.sk
Ponuky pre Bodaj bi! (Tomáš Ulej)
Bodaj bi! (Tomáš Ulej) popis a parametre
V ponuke aj ako kolekcia so štýlovým tričkom.
"Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom,“ napísal o tvorbe Tomáša Uleja básnik a aforista Tomáš Janovic. Po úspešnej knihe aforizmov a epigramov Ale, ktorá získala Cenu Ivana Kraska za debut v literatúre, prichádza teraz Tomáš Ulej s druhou.
Nech knihu otvoríte kdekoľvek, vyvalí sa na vás instantná múdrosť a vtip. Bodaj bi! je oslavou slov(enčiny) a skrytých významov, ktoré sa ukrývajú v našom jazyku. Ideálny darček pre všetkých, ktorí, slovami Tomáša Uleja, aj „vedia koľko je dva plus dva“, ale nie je im to „jedno".
Ilustrácie Marek Cina
Bodaj bi!Praktická rada
Chceš splniť
svoje bodaj by?
Bodaj, bi!
Vývoj
Nič viac už našej láske netreba,
iba smrť, proces nezvratných sledov:
ešte mi chýbaš, keď som bez teba.
Už mi však chýbaš, aj keď som s tebou.
Protiklady
Ak je fasa,
doma má fasa.
Slovenská gymnastika
Najskôr ťa donútia skloniť hlavu,
potom ohnúť chrbát.
A nakoniec ti povedia:
musíš sa s tým vyrovnať.
Dospelosť
Všetko ma sralo a
už ma nič neserie.
Vyjednal som so životom
trvalé priemerie.
Povedali o kniheKeby mal kompas rozum, okrem značky S ako sever by ukazoval aj TU ako Tomáš Ulej. Strelka by tam ukázala vždy, keď zabudneme, kde to vlastne žijeme.
Daniela Kapitáňová, spisovateľka
Prečítal som si to s chuťou. Najviac sa mi páči Vývoj. Blahoželám.
Milan Lasica, humorista
To je taká ulejovina. Počul som kdesi, keď niekto vytiahol slovnú hračku. Protestoval som. Ulejovina je totiž čosi viac. Za tou radosťou z objavnosti slovenčiny je predsa aj smutná múdrosť všímavého človeka, ktorý paradoxy života oblieka do toho najlepšieho, čo naša mladá reč ponúka. Nežongluje zbytočne so slovami, skôr ich precízne porcuje ako mäsiar, ktorý chce ukázať, že pre vás vybral ten najlepší kus . Čo znie ako bonmot roka, Tomáš Ulej len lakonicky konštatuje. Zakaždým ma dostane tá neohrabaná ľahkosť, s akou klincuje svoje pointy na papier. Úplne v rozpore s lajtmotívom knihy: bodaj, bi!
Tomáš Hudák, humorista
Pri čítaní Bodaj bi si človek dokonale precvičí všetky významy citoslovcia hm. Hm významné, znamenajúce “ale to ten chalan vystihol,” hm krátke, keď niet čo dodať, hm typu aha, vyjadrujúce “práve mi to došlo” a najmä hm slovenské, vyjadrujúce závisť, že to zase napísal oveľa lepšie ako to ja kedy napíšem.
Samo Marec, bloger

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Bodaj bi! (Ulej Tomáš) (8.10 €)
https://www.alterego.sk/kniha/bodaj-bi

Bodaj bi! (7.74 €)
http://www.knihyprekazdeho.sk/Kniha/bodaj-bi-1173629?utm_source=najnakup&utm_medium=ppc&utm_campaign...

Bodaj bi! (8.46 €)
https://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/citaty-vyroky-aforizmy-prislovia-porekadla/bodaj-bi.html

Bodaj bi! (5.99 €)
https://www.megaknihy.sk/romany-beletria/204297-bodaj-bi.html

Bodaj bi! (6.05 €)
https://www.najlacnejsie-knihy.sk/kniha/bodaj-bi.html

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788081080951
Graf vývoja ceny Bodaj bi! (Tomáš Ulej)