Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera, Peter Uchnár (ilustrácie))


Po úspešnej ,,Najkrajšej knihe Slovenska 2013" V rukavičkách z vlastnej kože prichádza na trh druhé spoločné dielo a generačná výpoveď názorovo blízkych umelcov, básnika Juraja Žemberu a výtvarníka Petra Uchnára, Rana po štepárskom noži Rímske a rýnske s rovnako vysokými ambíciami. Opäť ide o knihu určenú náročným ... čítať viac


Radenie:
Najnakup.sk pre Vás vyberá zaujímavé ponuky obchodov Ponuky pre Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera, Peter Uchnár (ilustrácie))
Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera, Peter Uchnár (ilustrácie)) popis a parametre
Po úspešnej ,,Najkrajšej knihe Slovenska 2013" V rukavičkách z vlastnej kože prichádza na trh druhé spoločné dielo a generačná výpoveď názorovo blízkych umelcov, básnika Juraja Žemberu a výtvarníka Petra Uchnára, Rana po štepárskom noži Rímske a rýnske s rovnako vysokými ambíciami. Opäť ide o knihu určenú náročným čitateľom, milovníkom poézie a výtvarného umenia. Lásku, ľúbostnú lyriku knihy V rukavičkách z vlastnej kože vystriedal život vo svojej filozofickej hĺbke. Žembera aj v reflexívnej lyrike Rany po štepárskom noži zostáva verný kultivovanej vysokej poézii, založenej na imaginácii a bohatom vnútornom svete autora a jeho obraznosti, na silných obrazoch - metaforách. Obsahuje päť cyklov (Krajina do každého počasia, Rozpínavosť kože, Gombíkom do kominára, Prekročiť prah a..., V objatí letokruhov ebenu), inšpirovaných kúzlom a mágiou vesmíru, genius loci bermudského trojuholníka, antický aj súčasný Rím, Praha a trnavské juvenílie a to aj cez prizmu tvorby českých a slovenských básnikov a výtvarníkov: Jan Werich, Vladimír Holan, Josef Kainar, Jiří Trnka, Albín Brunovský, Igor Piačka, Júlia Piačková, Peter Uchnár, ale aj Federico Fellini a Dante Alighieri. Viacvrstvová poézia využíva celé inštrumentárium a register formy voľného aj viazaného verša, od krátkych tvarov po báseň, pásmo a sonet. Za pozornosť určite stojí zaradenie Juraja Žemberu do webovej viacjazyčnej literárnej antológie Babelmatrix a preklady básní z predchádzajúcej knihy, ako aj z knihy Rana po štepárskom noži do maďarčiny. Slovenský text.

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Rana po štepárskom noži (Žembera Juraj) (8.19 €)
https://www.alterego.sk/kniha/rana-po-steparskom-nozi

PERFEKT Rana po štepárskom noži - Žembera Juraj (6.81 €)
http://www.littera.sk/kniha/80328

Rana po štepárskom noži (7.91 €)
https://www.knihyprekazdeho.sk/Kniha/rana-po-steparskom-nozi-1065761?utm_source=najnakup&utm_medium=...

Rana po štepárskom noži Žembera, Juraj (5.99 €)
https://www.megaknihy.sk/poezia/248693-rana-po-steparskom-nozi.html

Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera) (6.63 €)
https://www.preskoly.sk/p/376031-rana-po-steparskom-nozi/

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788080467586
    978-80-8046-758-6
    9884270
Graf vývoja ceny Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera, Peter Uchnár (ilustrácie))
Recenzie Rana po štepárskom noži (Juraj Žembera, Peter Uchnár (ilustrácie))
Pridať recenziu
K tomuto produktu zatiaľ neexistuje hodnotenie