Chronická myelocytová leukémia (Adriana Kafková)

Chronická myelocytová leukémia (Adriana Kafková)
Chronická myelocytová leukémia (Adriana Kafková)
it

Monografia Chronická myelocytová leukémia (CML) z pera Eleny Tóthovej a Adriany Kafkovej prináša veľmi potrebný a komplexný pohľad na manažment tohto nesmierne zaujímavého a historicky dôležitého ochorenia. Od svojho klinického rozpoznania v prvej polovine predminulého storočia, cez významné prioritné poznatky v ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788081431494
Monografia Chronická myelocytová leukémia (CML) z pera Eleny Tóthovej a Adriany Kafkovej prináša veľmi potrebný a komplexný pohľad na manažment tohto nesmierne zaujímavého a historicky dôležitého ochorenia.
Od svojho klinického rozpoznania v prvej polovine predminulého storočia, cez významné prioritné poznatky v oblasti cytogenetiky a molekulárnej genetiky viedli objavy
patogenézy CML logicky k zavedeniu cielenej liečby, ktorá patrí nesporne k najväčším úspechom modernej onkológie.
Tento aspekt sa darí v rukopise dobre vysledovať – sú tu popísané základné historické míľniky ale aj cytogenetické a molekulárne genetické mechanizmy vedúce ku vzniku CML.
Rukopis však a to je najdôležitejšie prináša veľmi komprehenzívny prehľad praktických liečebných postupov a návodov ako postupovať vo vybraných klinických situáciách napr. /rezistencia na liečbu, gravidita/, pričom sa opiera o recentné literárne poznatky.
Autori však nezostávajú iba pri odporúčaniach pre rutínnu prax, ale diskutujú aj aktuálne veľmi diskutované „hottopics“, medzi ktoré nesporne patrí prerušenie liečby u pacientov s nedetekovateľným ochorením, imunoterapia, v súčasnosti prebiehajúce štúdie a potenciálne zaujímavé molekuly a ciele, ktorých ovplyvnenie by mohlo viesť ku kompletnému vyliečeniu CML.
Pre tieto všetky klady je rukopis veľmi vhodný k vydaniu, pretože si nájde svojich čitateľov nielen v radoch hematológov, ale aj internistov, študentov medicíny a prípadne praktických lekárov.
prof. MUDr. Edgar Faber, CSc.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Chronická myelocytová leukémia (13.86 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Chronická myelocytová leukémia (Elena Tóthová, Adriana Kafková) (13.86 €) na www.gorila.sk
Chronická myelocytová leukémia (Adriana Kafková (13.41 €) na alterego.sk
Chronická myelocytová leukémia Adriana Kafková (10.57 €) na www.megaknihy.sk
Chronická myelocytová leukémia - Tóthová Elena (11.18 €) na www.littera.sk