Banská Štiavnica – Tajchy Bárta Vladimír

Banská Štiavnica – Tajchy Bárta Vladimír
Banská Štiavnica – Tajchy Bárta Vladimír
it

Publikácia o Banskej Štiavnici, prvom slovenskom meste UNESCO, približuje vzácností tohto krásneho historického mesta, predstavuje obrazom a slovom úžasné historické vodné nádrže nazývané Tajchy, ktoré sú najvýznamnejšie banícko – technické pamiatky Štiavnických vrchov vďaka, ktorým bola Banská Štiavnica zaradená do ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Kódy predajcov 9788089850327
    978-80-89850-32-7
Publikácia o Banskej Štiavnici, prvom slovenskom meste UNESCO, približuje vzácností tohto krásneho historického mesta, predstavuje obrazom a slovom úžasné historické vodné nádrže nazývané Tajchy, ktoré sú najvýznamnejšie banícko – technické pamiatky Štiavnických vrchov vďaka, ktorým bola Banská Štiavnica zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
V publikácii sú prehľadne v abecednom poradí usporiadané nádherné fotografie a zaujímavé texty o všetkých existujúcich tajchov.
Publikácia obsahuje vyše 120 obrázkov z toho okolo 100 parádnych fotografií, medzi ktorými je 10 historických fotiek, 11 historických máp a plánov. Väčšina fotografií sú exteriérové pohľady na tajchy a krajinu v ich okolí, portréty významných osobnosti, dobové, historické pohľady ukazujú ako vyzerali tajchy v minulosti. Niekoľko fotografií je panoramatických s pohľadom na tajchy, na Banskú Štiavnicu a malebne zvlnenú banskoštiavnickú krajinu. Knihu dopĺňa tabuľka najdôležitejších údajov o tajchoch, ako sú hĺbka, šírka a dĺžka vodnej plochy, výška, dĺžka a šírka hrádze, objem zadržiavanej vody, register tajchov, menný register a vysvetlivky menej známych pojmov. Súčasťou sú dva situačné plány (mapky) všetkých tajchov a situačný plán najdôležitejších pamiatok mesta.
Texty v slovenčine, angličtine, nemčine, maďarčine.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Banská Štiavnica: Tajchy (28.79 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Banská Štiavnica: Tajchy (Vladimír Bárta, Vladimír Barta) (28.79 €) na www.gorila.sk
Banská Štiavnica – Tajchy (Bárta Vladimír (28.79 €) na alterego.sk
Banská Štiavnica – Tajchy Vladimír Bárta (21.97 €) na www.megaknihy.sk
Banská Štiavnica Tajchy (Vladimír Bárta; Vladimír Barta) (22.12 €) na hrebenda.sk