Kniha Čas a materiály Robert Hass

Čas a materiály Robert Hass
Kniha Čas a materiály Robert Hass
it

Robert Hass patrí k najvýraznejším osamelým bežcom a zároveň najkomplexnejším hlasom americkej poézie svojej generácie. V rokoch 1995 až 1997 pôsobil ako oficiálny básnik básnik laureát Spojených štátov. V roku 2014 mu Akadémia amerických básnikov udelila Cenu Wallacea Stevensa za celoživotné dielo. Za zbierku Čas a ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Jazyk Slovenský
  • Počet strán 128 strán
  • Kódy predajcov 978-80-89816-23-1
    9788089816231
Robert Hass patrí k najvýraznejším osamelým bežcom a zároveň najkomplexnejším hlasom americkej poézie svojej generácie. V rokoch 1995 až 1997 pôsobil ako oficiálny básnik básnik laureát Spojených štátov. V roku 2014 mu Akadémia amerických básnikov udelila Cenu Wallacea Stevensa za celoživotné dielo. Za zbierku Čas a materiály získal Národnú knižnú cenu a Pulitzerovu cenu.
Hassovi sa pripisuje schopnosť udržať vedľa seba intelektuálne a zmyslové impulzy a vytvoriť medzi nimi napätie. Charakteristickým znakom jeho autorskej metódy bolo od začiatku želanie, aby básne pripomínali svet čo najvernejšie. V slovenskom knižnom vydaní sa predstavuje tento výnimočný autor v preklade Juraja Kuniaka po prvý raz. Autorom doslovu je Peter Trizna.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Čas a materiály (9.41 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Čas a materiály (Robert Hass) (8.91 €) na www.gorila.sk
Čas a materiály (Robert Hass (8.81 €) na alterego.sk
Čas a materiály (7.02 €) na www.najlacnejsie-knihy.sk
Čas a materiály (Robert Hass) (9.90 €) na www.martinus.sk