Kniha Rozvíjej se, děťátko... (Eva Kiedroňová)

Rozvíjej se, děťátko... (Eva Kiedroňová)
Kniha Rozvíjej se, děťátko... (Eva Kiedroňová)
it

KNIHA JE V ČESKOM JAZYKU Publikácia Rozvíjaj sa dieťatko sa skladá z knihy , do ktorej je vložený plagát s prehľadnou tabuľkou psychomotorického vývoja dieťaťa do jedného roka a brožúrka ku každodennému prehľadu a záznamu rodičov. Kniha obsahuje vyše 800 názorných ilustračných fotografií a obrázkov. Kniha ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

  • Jazyk Český
  • Kódy predajcov 9788024737447
    30795
    978-80-247-3744-7
KNIHA JE V ČESKOM JAZYKU
Publikácia Rozvíjaj sa dieťatko sa skladá z knihy, do ktorej je vložený plagát s prehľadnou tabuľkou psychomotorického vývoja dieťaťa do jedného roka a brožúrka ku každodennému prehľadu a záznamu rodičov. Kniha obsahuje vyše 800 názorných ilustračných fotografií a obrázkov.
Kniha Rozvíjaj sa dieťatko je určená pre všetkých nastávajúcich rodičov, rodičia s deťmi a odborníkmi, ktorí sledujú, ovplyvňujú alebo stimulujú psychomotorický vývoj dieťaťa do 1 roka. Prehľadným, zrozumiteľným a pútavým spôsobom opisuje, čo, kedy, akým spôsobom, v akej postupnosti a prečo by sa malo dieťa do jedného roka postupne naučiť a ako mu môžeme primerane pomáhať, bez toho aby sme ich vo vývoji preťažovali alebo obmedzovali. Eva Kiedroňová (nar. 1963) je pôvodným povolaním detská rehabilitačná sestra, bývalá závodné plavkyňa a vodné záchranárka. V roku 1980 začala rozvíjať a propagovať myšlienku plávania dojčiat a ďalších zmysluplných programov pre rodiny s najmenšími deťmi v Českej aj slovenský republike. Už viac ako 25 rokov odovzdáva svoje bohaté skúsenosti formou vzdelávania inštruktorov a ďalších odborníkov. Po celú dobu usiluje o rozvoj vzdelávania rodičov v oblasti vývoja dieťaťa a starostlivosti o ne v súlade s jeho potrebami, náladou a psychomotorickou vyspelosťou. Je presvedčená, že prežitky dieťaťa a starostlivosti o ne v prvých dňoch, týždňoch, mesiacoch a rokoch života významne ovplyvňujú jeho budúce zdravie i celkové prospievanie.
Úryvok z úvodu:
Táto publikácia je zameraná na všestranný psychomotorický vývoj dieťaťa do jedného roka. Psychomotorický výoj dieťaťa sa týka pohybového vývoja celého tela čiže hrubej motoriky, rozvoja zručností rúk čiže jemnej motoriky, ktorá súvisí s rozumovým vývojom a rozvojom zmyslov, ako je zrak, sluch, reč, čuch a hmat. Rozoberieme tu dôležité súvislosti psychického a motorického vývoja dieťaťa predovšetkým v prvom roku, ktorý je považovaný za najdôležitejší rok pre získanie základných citových väzieb a pohybových, orientačných aj komunikačných zručností, na ktorých potom bude dieťa stavať ďalší vývoj i celkové prospievanie.
Vysvetlíme si zmysluplnosť ako prirodzeného načasovanie postupného rozvoja jednotlivých zručností v prvom roku, ako aj spôsobu ich správneho vykonania dieťaťom mesiac po mesiaci.
Upozorníme tu na chybné stereotypy pohybov, ktoré môžu signalizovať nejakú odchýlku vo vývoji alebo v zdravotnom stave dieťaťa, ktoré ich používa.
Ponúkneme informácie, ako vhodne a primerane stimulovať dieťa, to znamená akým spôsobom je správne podnecovať k rozvoju jednotlivých zručností v danom veku, bez toho aby dochádzalo k obmedzovaniu alebo preťažovaniu jeho schopností s ohľadom na zákonitosti psychomotorického vývoja.
Rozmery: 175 x 241 x 34 mm
Počet strán: 384
Väzba: viazaná
Jazyk: český
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Rozvíjej se, děťátko... (20.39 €) na www.knihyprekazdeho.sk
Rozvíjej se, děťátko... (Eva Kiedroňová) (21.38 €) na www.gorila.sk
Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová (14.99 €) na www.megaknihy.sk
KENNY CLUB Eva Kiedroňová ROZVÍJEJ SE, DĚŤÁTKO... - Eva Kiedroňová (16.78 €) na www.vecickypredeticky.sk
EVA KIEDROŇOVÁ ROZVÍJEJ SE, DĚŤÁTKO... - (16.90 €) na www.fbaby.sk