ALAVIS 5 MINI

ALAVIS 5 MINI
2x
ALAVIS 5 MINI
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

ALAVIS 5 MINI) - ALAVIS 5 MINI pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek. - Komplexná kĺbová výživa pre psy malých plemien a mačky ALAVIS ™ 5 MINI vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek. ALAVIS ™ 5 MINI obsahuje všetky ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

 • Kódy predajcov 8594191410028
  331509
  933679
  4865
  X40057
  V326M
ALAVIS 5 MINI) - ALAVIS 5 MINI pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek. - Komplexná kĺbová výživa pre psy malých plemien a mačky
ALAVIS ™ 5 MINI vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.
ALAVIS ™ 5 MINI obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.
Veľkosť balenia: 90 tabliet
ODPORÚČAME PODÁVAŤ:
* psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech)\\* sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií\\* štěňatům během vývoje\\ Tablety velikosti malé čočky.
Glukosamín sulfát, Chondroitín sulfát, MSM, Kyselina hyaluronová, Kolagén II. typu
Glukosamín sulfát - VYŽIVUJE glukosamín hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.
Chondroitín sulfát - VYŽIVUJE chondroitín sulfát Je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a mierni aj priebeh zápalu kĺbu.
MSM - pôsobí protizápalovo Látka MSM látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.
Kyselina hyalurónová - LUBRIKUJE Kyselina hyalurónová sa nachádza predovšetkým v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochádza k ich lepšej výžive. Jej podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.
Kolagén II. typu - OBNOVUJE Kolagén II. typu je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS ™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.
Vitamín C Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnou úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.
=== Obsah účinných látok v jednej tablete:
* Glukosamin sulfát – 125 mg\\* Chondroitin sulfát – 50 mg\\* Methylsulfonyl­methan – 50 mg\\* Kolagen II. Typu – 15 mg\\* Kyselina hyaluronová – 4,5 mg\\* Vitamin C – 5 mg\\ Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý
Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.
== Dávkovacia tabuľka:
= Hmotnosť psa, mačky: = Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne = Udržiavacia dávka (pokračovacie) denne
1 - 3 kg 2 tablety 1 tableta
3 - 6 kg 4 tablety 2 tablety
6 - 9 kg 6 tabliet 3 tablety Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.
Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1-3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.
Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.
Veľkosť balenia: 90 tabliet
Výrobca: Patron ca, sro, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divízia Partners Inc., 1 ^^ st ^^. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada
Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 155-17 / C a je voľne predajný.
Pre výber najvhodnejšieho kĺbového prípravku Alavis pre vášho psa [[https://www.alavis.cz/img/cms/klouby_brozurka_web.pdf kliknite sem]].
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

ALAVIS 5 Mini pre mačky a psy 90 tbl (17.50 €) na www.magister.sk
ALAVIS 5 mini 90 tbl. (13.00 €) na pet-food.cz
ALAVIS 5 Mini 90 tabliet (13.85 €) na www.benulekaren.sk
ALAVIS 5 MINI (12.67 €) na profizoo.sk
ALAVIS 5 MINI PRE PSY A MACKY 90 TBL (13.09 €) na www.andreashop.sk
recenzia
Gabi 17.10.2021

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
zatiaľ posúdiť neviem, sú to tabletky na klby pre psov pomer ceny a kvality

naposledy hodnotené produkty v tejto kategórii (10)