Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie prečerpávacie kanalizačné šachty ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Wilo, Hcp, Aquacup a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Prečerpávacie kanalizačné šachty
Prečerpávacie kanalizačné šachty sa používajú na miestach, kde je nutné prekonať výškový rozdiel čerpaním a dopravou istej kvapaliny z jedného bodu do druhého. Môže to byť v prípade, že kanalizácia objektu je vyvedená pod úrovňou verejnej kanalizačnej siete a nedá sa na ňu napojiť klasickým gravitačným spôsobom. Čo sa samotnej kvapaliny týka, najčastejšie sa jedná o pitnú, dažďovú či úžitkovú vodu, ale tiež splašky a iné.

Vybavenie a fungovanie
Prečerpávacia šachta sa skladá z polypropylénovej nádrže istého rozmeru, do ktorého tekutinu privádza potrubie. V momente po dosiahnutí maximálnej hladiny v nádrži „nastupuje“ prečerpávací mechanizmus, ktorý obsah prečerpá na určené miesto. Samotný čerpací cyklus sa odohráva v spodnej tretiny nádrže. Zvyšný objem slúži ako rezerva v prípade havarijného stavu.

Tieto čerpacie stanice sa väčšinou umiestňujú do terénu v blízkosti objektov, eventuálne do pivničných priestorov ako voľne stojace na podlahe. Súčasťou zariadenia môže byť aj systém signalizácie upozorňujúcej na prípadné prevádzkové komplikácie.

Špecifiká inštalácie
V prípade, že šachta je určená k inštalácii pod terén, je potrebné zvoliť správnu konštrukciu nádrže. Tá býva samonosná a stačí ju zasypať zeminou. V prípade, že bude zariadenie inštalované do skalnatej alebo ílovitej pôdy, ktoré sú málo priepustné, je nutné sformovať konštrukčné výstuhy.  V prípade, že sa v mieste realizácie objaví podzemná voda, je lepšie zvoliť dvojplášťové prevedenie šachty.

Podľa čoho voliť veľkosť šachty
Veľkosť čerpacej šachty a jej technologické vybavenie závisí od viacerých faktorov:
- charakter objektu (rodinný dom, komerčný objekt,…),
- vzdialenosť objektu od verejnej kanalizácie,
- výškový rozdiel kanalizácií,
- hodnota prietoku.

5.9.2017
autor článku prodoshop.sk
top 1

Čerpacia šachta Wilo WS 825 Set / EM s kalovým čerpadlom, hydropneumatický spínač schopný spínať viac hladín, ovládanie čerpadla pomocou displaya a klávesnice.

2838.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2

Čerpacia šachta HCP 1100E E32A11 BF05AUF 230V, materiál šachty polyethylen PEHD zaručuje mimoriadnu chemickú a mechanickú odolnosť a dlhú životnosť.

1856.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 4
2015

Čerpacia šachta Wilo WS 825 Set / DM s kalovým čerpadlom, pevná konštrukcia zabezpečená proti tlaku spodnej vody , ovládanie čerpadla pomocou displaya a klávesnice.

2698.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 5
100 % 1 recenzia
2013

Čerpacia šachta Aquacup SUMOBOX 500/BESTINOX 1500, jednoduchá demontáž čerpadla z boxu, prečerpávanie z miest vzdialených od kanalizačnej siete .

898.70
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 6
2013

Čerpacia šachta Aquacup SUMOBOX 500/SHREDD, kompletne vybavená čerpacia stanica s kalovým čerpadlom s rezacím zariadením, box je kompletne vybavený vrátane elektrokabeláže.

838.85
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 7

Čerpacia šachta HCP 1100E E32A12 32GF21,0F 230V, prečerpávacia šachta pre jedno čerpadlo vybavená plavákom a rezacím zariadením, jednoduchá konštrukcia, nízka hmotnosť.

2025.00
ponúka 1 obchod Do obchodu