Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie spaľovače tukov ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Self omninutrition, Nutrend, Extrifit, Amix nutrition, Prom-in a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Spaľovače tukov

AKO SI VYBRAŤ spaľovač tukov?

Výber spaľovača tukov netreba brať na ľahkú mieru, a predtým ako sa rozhodnete kúpiť si spaľovač, ktorý vám niekto odporučil, mali by ste si ujasniť niekoľko zásadných otázok:  

1. Čo očakávate od spaľovača tukov?

Na trhu existuje mnoho druhov spaľovačov a každý z nich má okrem spaľovania tukov aj ďalšie účinky. Preto je potrebné zamyslieť sa nad tým, aká je vaša priorita. Chcete viac energie, potlačiť chuť do jedla, alebo zvýšiť rýchlosť metabolizmu, a tým spaľovať viac kalórií? Dnešné spaľovače kombinujú viacero ingrediencií, aby zastrešili viacero oblastí.  
 

2. Ste citlivý na kofeín alebo stimulanty?

Netreba zabúdať na to, že mnoho spaľovačov obsahuje kofeín alebo iný stimulant, ktorý zvýši hladinu energie v tele. Ak však viete, že po vypití čo i len jednej šálky kávy sa budete večer v posteli prehadzovať, mali by ste siahnuť po spaľovači bez stimulantov. 
 

3. Užívate nejaké lieky?

Nikdy nie je na škodu poradiť sa so svojim lekárom ešte predtým, než sa pustíte do chudnutia, a to najmä v prípade, ak ste sa rozhodli pre podporu vo forme spaľovača. Je to dôležité, ak užívate lieky napríklad na srdce, na tlak alebo kvôli interakcii so stimulantmi.

Spaľovače tukov GymBeam

Spaľovače tukov na základe formy užívania

Následne môžeme prejsť k ďalšiemu kroku, a tým je výber spôsobu užívania spaľovača. Užívať ho môžeme v troch základných formách, a to práškový, tekutý alebo spaľovač vo forme tabliet. Je len na vás, ktorá forma vám najviac vyhovuje.

a) Spaľovač tuku v prášku

Má jednoduché dávkovanie a jeho množstvo si viete upraviť podľa potrieb. Jeho najväčšou výhodou je, že začína účinkovať rýchlejšie, a preto ho väčšina ľudí užíva hneď ráno. Niektoré práškové spaľovače sú obohatené o aminokyseliny, ktoré udržiavajú vaše svaly pri chudnutí.
 

b) Spaľovač vo forme tabliet

Trvá síce o niekoľko minút dlhšie, kým vás nakopne, no o to dlhšie účinkuje. To oceníte hlavne vtedy, ak je vašim cieľom potlačenie hladu. Existujú stovky rôznych druhov spaľovačov vo forme tabliet, takže si budete mať z čoho vyberať. Jeho užívanie je najjednoduchšie, kedykoľvek a kdekoľvek.
 

c) Tekutý spaľovač tukov

Táto forma je cenovo výhodná, a navyše sa jednoducho dávkuje. Vstrebáva sa veľmi rýchlo a poväčšine sa nachádza vo forme L-karnitínu v rôznych príchutiach. 
   

Spaľovače tukov na základe účinkov a zloženia

1. Termogénne spaľovače tukov

Termogénne alebo termo spaľovače sú najúčinnejšími spaľovačmi tuku. Fungujú na tom princípe, že zvyšujú telesnú teplotu, a tým aj rýchlosť metabolizmu a tepovej frekvencie. Znamená to, že pri akejkoľvek fyzickej aktivite sa vaše telo zahreje rýchlejšie, a následne začne využívať energiu z tukových zásob, a tým redukuje tuk. Okrem zvýšenia hladiny energie môže dôjsť aj k búšeniu srdca, a to preto, že ich základnou zložkou sú stimulanty, ako kofeín, či synefrín alebo kontroverzný efedrín. Práve preto sa pre ľudí s ochoreniami srdca odporúča skôr variant bez stimulantov.
 

Ich výhody:
 • patria medzi najúčinnejšie spaľovače
 • podporujú účinné spaľovanie tuku
 • redukujú hmotnosť
 • zrýchľujú metabolizmus
 • zvyšujú energetický výdaj v priebehu dňa
 • majú stimulačné účinky
 • spaľujú tuk aj bez fyzickej aktivity
 

2. Komplexné spaľovače tukov

Ako už možno z názvu vyčítať, komplexné spaľovače obsahujú viacero zložiek a zahŕňajú nestimulačné látky, ako L-Karnitín, CLA, HCA a chróm, ale môžu obsahovať aj stimulačné látky, ako kofeín, synefrín či zelený čaj. Navyše, často sú doplnené o vitamíny a magnézium. Využívajú všetky plusy, ktoré poskytujú zložky v nich obsiahnuté, a ktoré sa osvedčili pri spaľovaní tukov, redukcii tukových zásob a rysovaní postavy.
 

Ich výhody:
 • obsahujú mnoho efektívnych zložiek a spájajú ich všetky výhody
 • možnosť výberu spaľovača so stimulačnými alebo nestimulačnými účinkami
 • často obsahujú vitamíny a minerály
 • podporujú spaľovanie tukov

Ako si vybrať spaľovač tukov?

3. Spaľovače na báze L-Karnitínu

Tieto spaľovače patria medzi najpopulárnejšie spaľovače.na báze L-karnitínu, životne dôležitej a telu prirodzenej látke, ktorej úlohou je transportovať mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, a tie ich následne premieňajú na energiu. Vďaka tomu telo získava energiu z tukov a účinne spaľuje nadbytočné tuky. Aby bolo telo schopné vytvárať potrebnú dávku L-karnitínu, museli by sme prijať 1 g L-karnitínu z mäsa, čo predstavuje 10 kg hovädzieho alebo 3,5 kg bravčového mäsa. Preto ho je vhodné suplementovať aj formou výživových doplnkov.
 

Ich výhody:
 • získavajú energiu z tukov a efektívne spaľujú tuky
 • podporujú zníženie telesnej hmotnosti
 • podporujú regeneráciu svalov po fyzickej námahe
 • pomáhajú aj pri raste svalov
 • majú omladzujúce účinky
 

4. Spaľovače na báze CLA a HCA

Skratka CLA označuje konjuhovanú kyselinu linoleonovú, ktorá sa osvedčila pri znižovaní telesnej hmotnosti, a zároveň na zvyšovaní svalovej hmoty. HCA zas označuje kyselinu hydroxycitrónovú a jej najpodstatnejšou výhodou je to, že spomaľuje premenu sacharidov na tuky, a zároveň znižuje chuť do jedla. HCA bráni ukladaniu tukov, a obdobne ako CLA, chráni svalovú hmotu pred jej ubúdaním vo fáze rysovania.
 

Ich výhody:

 • podporujú spaľovanie tuku a redukujú telesnú hmotnosť
 • znižujú chuť do jedla
 • spomaľujú premenu sacharidov na tuky
 • zrýchľujú metabolizmus
 • podporujú rast a chránia svalovú hmotu
 • znižujú cholesterol
 • posilňujú imunitný systém

Ako si vybrať spaľovač tukov?

5. Spaľovače na báze kofeínu

Tieto spaľovače majú stimulačné účinky, a to znamená, že zvyšujú aktivitu, a tým aj energetický výdaj. Ocenia ich hlavne športovci v obdobiach rysovania a diéty, ktorá môže spôsobovať nedostatok energie na tréning. Okrem toho, že vás kofeín skvele nabudí, spálite aj ďalšiu energiu a tuk. Podporujú spaľovanie tukov, zrýchľujú metabolizmus, zvyšujú výkon, a navyše obsahujú látky, ako magnézium, riboflavín, kyselina pantoténová a antioxidanty.
 

Ich výhody:

 • majú stimulačné účinky, takže vás nabudia
 • zvyšujú aktivitu a energetický výdaj
 • vhodné do diéty a rysovacej fázy
 • podporujú účinné spaľovanie tuku
 • zrýchľujú metabolizmus
 • obsahujú antioxidanty a ďalšie zdraviu prospešné látky
 

6. Spaľovače ako blokátory

Do tejto skupiny radíme blokátory sacharidov, tukov a kortizolu. Blokátory sacharidov fungujú na princípe prevencie a odďaľovania vstrebávania sacharidov v tráviacom trakte. V podstate inhibujú enzýmy potrebné na rozkladanie sacharidov na cukry. Väčšinou obsahujú extrakt z bielej fazule. Blokátory tukov fungujú na podobnom princípe, avšak ich hlavnou zložkou je najčastejšie chitosan, ktorý viaže tuky a v podstate ich prenesie tráviacim traktom skôr, ako sa stihnú premeniť na tukové zásoby.
Pred tým, ako si vysvetlíme princíp fungovania blokátorov kortizolu, musíme si povedať pár slov ku kortizolu. Ak je človek v nadmernom strese, je pretrénovaný, trpí nedostatkom spánku alebo konzumuje veľké množstvo jednoduchých cukrov, dochádza k tvorbe kortizolu. To má za následok ukladanie tukov najmä v oblasti brucha. Tieto produkty zvyčajne obsahujú chróm, kofeín, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z guarany, L-karnitín, a mnoho ďalších zložiek.
 

Ich výhody:
 • sú prevenciou voči efektom kortizolu v tele
 • redukujú premieňanie skonzumovaného jedla na tukové zásoby
 • podporujú spaľovanie tukov a sacharidov
 • umožňujú konzumáciu sacharidov bez zanechania známok na telesnej váhe
 • udržiavajú hladinu tukov pod kontrolou
 • umožňujú konzumáciu jedál s vyšším obsahom tukov bez následkov
7.12.2017 autor článku gymbeam.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
14.40
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2
-8%
60 ks 2009

Aktívny metabolizér tukových buniek syntetizovaný v pečeni a obličkách. Jedinečný v úprave telesnej hmotnosti alebo ako prevencia rôznych ochorení. L-karnitín je hlavným receptorom pre aktiváciu ...

od 13.68
ponúka 10 obchodov Kde kúpiť
top 3
-10%
1 L Citrón 2016

Ako čerešnička na torte tento karnitínový doplnok zastrešuje portfólio radu POWER ACTIVE. Chýbalo len málo k dokonalosti a teraz stojíme tvárou v tvár tomuto karnitínovému velikánovi. Vyskúšajte ...

od 15.99
ponúka 10 obchodov Kde kúpiť
top 4
-7%
1 L 100 ks Pomaranč 2015

Ako čerešnička na torte tento karnitínový doplnok zastrešuje portfólio radu POWER ACTIVE. Chýbalo len málo k dokonalosti a teraz stojíme tvárou v tvár tomuto karnitínovému velikánovi. Vyskúšajte ...

od 15.99
ponúka 10 obchodov Kde kúpiť
top 5
90 % 2 recenzie
120 ks 2013

Až 7-zložkový účinný spaľovač tukov Lipo 6 Black, ktorý je vylepšenou verziou celosvetovo najpredávanejšieho spaľovača tuku Lipo 6. Aj preto získal prívlastok "najlepší produkt v oblasti ...

od 29.95
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 6
100 % 1 recenzia
50 g 60 ks Čokoláda 2009

NATURAL HERBAL FORMULA ThermoFit obsahuje: rastlinné extrakty: Citrus Aurantium – horký pomaranč, guggul steróny, prírodný kofeín, zelený čaj, kôru vŕby bielej, naringín; aminokyseliny: ...

od 18.41
ponúka 9 obchodov Kde kúpiť
top 7
-9%
1 L Višňa 2020

Výživový doplnok určený na podporu spaľovania tukov a efektívnejšie využívanie zásobných tukov.

od 15.99
ponúka 9 obchodov Kde kúpiť
top 8
0.06 L Jahoda 2017

Prípravok je navyše obohatený o kofeín, taurín a extrakt zo zeleného čaju. Zároveň vám poskytne vitamíny B1, B3, B5, B6, ktoré prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu.Je určený ...

od 1.09
ponúka 8 obchodov Kde kúpiť
top 9
-8%
201.4 g 120 ks 2017

Karnitín Nutrend Carnitine Compressed Caps 120 kapsulí obsahuje 1500 mg L-karnitín tartrátu v kapsule. Táto jedinečná forma karnitínu prináša nové možnosti zaručujúce pohodlné dávkovanie na ...

od 25.74
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť
top 10
60 ks 2018

Nutrend Fat Direct je unikátny spaľovač, ktorý v sebe kombinuje silu prírodných výťažkov a najnovších technológií. Je jedinečný nielen svojím zložením, ale aj dobou použitia. Fat Direct je totiž ...

od 14.99
ponúka 6 obchodov Kde kúpiť
top 11
97 % 132 recenzií
100 ks 2015

L-Karnitín je najčastejšia forma karnitínu, ktorý sa prirodzene nachádza v každej bunke ľudského tela. Podieľa sa na prenose mastných kyselín do mitochondrií, ktoré produkujú energiu pre ...

od 9.95
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť
top 12
-10%
0.5 L Malina 2017

Karnitín Nutrend Carnitine 60000 + Synephrine - 500 ml je vynikajúci produkt pre pravidelne a intenzívne športujúcich jedincov, ktorí kladú dôraz na redukciu tukového tkaniva. Jedná sa o jeden z ...

od 15.59
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť
top 13
-15%
60 ks 2015

Vysoko účinný produkt s najpreverenejší kombináciou účinných látok - synefrínu, kofeínu a kôry Vŕby bielej, doplnený o vysokú dávku extraktu zeleného čaju a L-karnitín. Účinnosť celej kombinácia ...

od 9.39
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 14
od 14.60
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 15
100 % 9 recenzií
2017

CLA alebo konjugovaná kyselina linolová, je prírodný spaľovač tukov, ktorý navyše prispieva k udržaniu správnej hladiny cholesterolu v krvi.

od 6.89
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 16
-8%
0.5 L 2012

CARNILIFE 40000 je zásobné balenie vysoko efektívneho spaľovača tukov, ktorý je navrhnutý špeciálne pre ženy. Je kombináciou účinných látok, ktoré podporujú úbytok tukovej hmoty a formovanie ...

od 14.57
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť
top 17
-16%
120 ks 2014

Použití produktu nemusí být spojeno přímo s fyzickou aktivitou. Vhodný produkt i pro dny bez fyzické aktivity a též vhodný pro zaneprázdněné nebo méně sportující jedince. SVETOLreg;- extrakt ze ...

od 32.90
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť
top 18
75.8 g 60 ks Višňa 2017

Spaľovač tukov sa skvelým účinkom vo forme kapsúl. Mimoriadne zloženie a vhodná kombinácia účinných látok radí tento produkt medzi najlepšie na trhu.Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus, stimuluje ...

od 15.90
ponúka 5 obchodov Kde kúpiť