Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie zmäkčovače vody a príslušenstvo ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Erie water treatment, Marlus group, Euroclear, Everpure, Alpi a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Zmäkčovače vody a príslušenstvo
Ako vybrať zmäkčovač vody

Voda je životodarnou tekutinou, bez ktorej by sme boli nahratí. Pokiaľ sa teda bavíme o nezávadnej vode. Pretože tá znečistená môže narobiť poriadnu šarapatu nie len v ľudskom organizme, ale aj v domácnosti.

• Pod pojmom „závadná voda v domácnosti“ myslíme najmä tzv. tvrdú vodu, ktorá výraznou mierou prispieva k poškodeniu spotrebičov a iných zariadení, ktorými prechádza. Tvrdá voda obsahuje vysoké množstvá vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+ a fungovanie domácnosti strpčuje najmä tvorením vodného kameňa, schopného usádzať sa na vodovodných batériách a prakticky vo všetkých spotrebičoch, ktoré s touto vodou pracujú.

• Na problém sa dá pozerať z estetického hľadiska (tvorba nepekných povlakov), ale aj optikou, ktorá ukazuje ekonomický dopad – usadený vodný kameň vo vnútri spotrebičov a vodovodných potrubí pôsobí ako izolant a prispieva k zvýšeniu nákladov na energie (ak je vodným kameňom zanesená práčka, tak stúpajú náklady na pracie prášky a čistiace prostriedky).

• Tvrdosť vody si môžete overiť na základe rozboru, ktorý riešia špecializované organizácie a v prípade, že voda pochádza z obecného vodovodu, mali by ste informáciu o tvrdosti vody získať od vodární Slovenskej republiky. Tak či onak, ak vám v potrubiach preteká tvrdá a chcete ju zmäkčiť, mali by ste si zadovážiť zmäkčovač vody.

• Pri výbere zmäkčovačov vody hrajú úlohu najmä dva hlavné faktory:
- Prvým je okamžitá spotreba vody v objekte, teda objem vody, ktorý bude potrebné zmäkčiť v jeden moment.
- Druhým faktorom je tvrdosť vody, ktorá sa dá zistiť rozborom, na základe ktorého sa potom nastaví výstupná tvrdosť vody.

• Existuje viacero typov zmäkčovačov vody:
- Chemické zmäkčovače (tzv. katexové) pôsobia na princípe výmeny iónov – z vody sú odstránené katióny horčíka a vápnika, pričom ich nahrádzajú ióny sodíka Na+. Tieto zmäkčovače odstraňujú vodný kameň permanentne. 
- Katalytické zmäkčovače vodný kameň neodstraňujú, ale zabraňujú jeho tvoreniu. Tento typ (na rozdiel od chemických zmäkčovačov) netreba plniť náplňou.
- Multifunkčné zmäkčovače sú schopné okrem tvrdosti vody odstrániť aj vysoké hodnoty mangánu alebo železa.
 
21.2.2018
autor článku prodoshop.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
2019

Kvalitné zmäkčovač vody pre široké použitie. - Zariadenie znižujúce tvrdosť vody

74.63
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2
2020

Eko zmäkčovač vody – nutný k pracím prostriedkom Sonett, pre zvýšenie účinnosti pracích prostriedkov v oblastiach s tvrdou vodou

od 6.70
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 3
2015

10 dôvodov prečo sa využívajú elektromagnetické zmäkčovača vody (odstraňovače vodného kameňa) - Zmäkčovanie vody pomocou magnetickej úpravy pulzným magnetickým poľom. - Postupné uvoľňovanie ...

58.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 5
2015

Zmäkčovače vody Multimix odstránia z vody dusičnany a zabezpečia zmäkčovanie vody. Účinná ochrana na dva problémy vody naraz.

990.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 6

Živica na dusičnany , ktorá sa používa na zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode . Táto živica sa používa ako pri osmotických filtroch , tak na úpravu vody na centrálnom prívode vody do ...

9.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 7
2015

RX 82 DVS riadiaca hlavica zmäkčovača vody .

390.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 11
2015

univerzálny plavák pre všetky druhy zmäkčovačov na trhu .

39.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 13
2015

Trubka k nádobe demikolone vody, ktorá sa dá prispôsobiť podľa veľkosti vášho zariadenia.

12.00
ponúka 1 obchod Do obchodu