Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie zmäkčovače vody a príslušenstvo ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Everpure, Euroclear, Marlus group, Erie water treatment a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Zmäkčovače vody a príslušenstvo
Ako vybrať zmäkčovač vody

Voda je životodarnou tekutinou, bez ktorej by sme boli nahratí. Pokiaľ sa teda bavíme o nezávadnej vode. Pretože tá znečistená môže narobiť poriadnu šarapatu nie len v ľudskom organizme, ale aj v domácnosti.

• Pod pojmom „závadná voda v domácnosti“ myslíme najmä tzv. tvrdú vodu, ktorá výraznou mierou prispieva k poškodeniu spotrebičov a iných zariadení, ktorými prechádza. Tvrdá voda obsahuje vysoké množstvá vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+ a fungovanie domácnosti strpčuje najmä tvorením vodného kameňa, schopného usádzať sa na vodovodných batériách a prakticky vo všetkých spotrebičoch, ktoré s touto vodou pracujú.

• Na problém sa dá pozerať z estetického hľadiska (tvorba nepekných povlakov), ale aj optikou, ktorá ukazuje ekonomický dopad – usadený vodný kameň vo vnútri spotrebičov a vodovodných potrubí pôsobí ako izolant a prispieva k zvýšeniu nákladov na energie (ak je vodným kameňom zanesená práčka, tak stúpajú náklady na pracie prášky a čistiace prostriedky).

• Tvrdosť vody si môžete overiť na základe rozboru, ktorý riešia špecializované organizácie a v prípade, že voda pochádza z obecného vodovodu, mali by ste informáciu o tvrdosti vody získať od vodární Slovenskej republiky. Tak či onak, ak vám v potrubiach preteká tvrdá a chcete ju zmäkčiť, mali by ste si zadovážiť zmäkčovač vody.

• Pri výbere zmäkčovačov vody hrajú úlohu najmä dva hlavné faktory:
- Prvým je okamžitá spotreba vody v objekte, teda objem vody, ktorý bude potrebné zmäkčiť v jeden moment.
- Druhým faktorom je tvrdosť vody, ktorá sa dá zistiť rozborom, na základe ktorého sa potom nastaví výstupná tvrdosť vody.

• Existuje viacero typov zmäkčovačov vody:
- Chemické zmäkčovače (tzv. katexové) pôsobia na princípe výmeny iónov – z vody sú odstránené katióny horčíka a vápnika, pričom ich nahrádzajú ióny sodíka Na+. Tieto zmäkčovače odstraňujú vodný kameň permanentne. 
- Katalytické zmäkčovače vodný kameň neodstraňujú, ale zabraňujú jeho tvoreniu. Tento typ (na rozdiel od chemických zmäkčovačov) netreba plniť náplňou.
- Multifunkčné zmäkčovače sú schopné okrem tvrdosti vody odstrániť aj vysoké hodnoty mangánu alebo železa.
 
21.2.2018
autor článku prodoshop.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
-24%
2019

Kvalitné zmäkčovač vody pre široké použitie. - Zariadenie znižujúce tvrdosť vody

77.99
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2
290.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 4
2015

Zmäkčovače vody Multimix odstránia z vody dusičnany a zabezpečia zmäkčovanie vody. Účinná ochrana na dva problémy vody naraz.

990.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 5

Živica na dusičnany , ktorá sa používa na zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode . Táto živica sa používa ako pri osmotických filtroch , tak na úpravu vody na centrálnom prívode vody do ...

9.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 6

Zmäkčovač vody EcoMix 5 v 1 na studničnú vodu. Odstráni železo, mangán, vodný kameň, amónne a organické látky.

1190.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 8
2015

Lievik je výborná pomôcka pri napĺňaní zmäkčovača vody technickou soľou, lievik je niverzálny pre všetky typy zmäkčovačov vody.

15.00
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 12
2015

Trubka k nádobe zmäkčovača vody, ktorá sa dá prispôsobiť podľa veľkosti vášho zariadenia. 

12.00
ponúka 1 obchod Do obchodu