Poradňa Čerpadlá
recenzia
Ján Hriň 28.06.2021

Dobrý deň prajem.
Chcel by som sa opýtať, či toto Vaše čerpadlo neobsahuje súčiastky vyrobené z mäkkých kovov (zinok, mosadz, meď hliník,...)

Ďakujem a prajem Vám Príjemný deň.

recenzia
Branislav 12.05.2020

Je možné zapojiť 3/4 hadice

recenzia
Ladislav 09.07.2017

Z akej hĺbky je schopne čerpadlo nasať vodu?
A do akej dĺžky tú vodu dotlačí?

recenzia
Mikulas Vrbensky 02.06.2017

Velmi pekne Vas prosim o informaciu/nacenie/kolko by ma stalo benzinove motorove cerpadlo 343 cena je uvedena,ale chcem poprosit potrebujem cca 200 metrov hadic zo spojkami a koncovkou na polievanie zeleniny.Dakujem

recenzia
Mikulas Vrbensky 02.06.2017

Velmi pekne Vas prosim o informaciu/nacenie/kolko by ma stalo benzinove motorove cerpadlo 343 cena je uvedena,ale chcem poprosit potrebujem cca 200 metrov hadic zo spojkami a koncovkou na polievanie zeleniny.Dakujem

recenzia
Ervín Kročka 21.05.2017

Dobrý deň,
hľadám motorové čerpadlo na polievanie veľkej záhrady z potoka.
Sanie max. 2 m
Výtlak cca 10 m
Potrebujem čerpadlo, ktoré má aj tlak vody, nielen prepravnú kapacitu. Je toto čerpadlo vhodné na polievanie z potoka?
Koľko hodín môže toto čerpadlo bežať? Polievanie záhrady dvomi ľuďmi (teda dvomi hadicami) nám trvá cca 6 hodín.
Máme zakopané potrubie 5/4" s výstupom na 3/4" hadicu.
Ďakujem za odpoveď.

recenzia
igor 17.01.2017

som vlastnikom vodarne BELUMI BJm100LB-vodaren mi už po malom množstve zapína vodaren.je možnost vodaren odvzdušnit,akým sposobom?

recenzia
mikulicka pavol 17.01.2017

Dobrý deň.
Ak Vám vodáreň často zapína, pravdepodobne budete potrebovať dofúkať tlakovú nádobu vzduchom. Nájdete na nej dofukovací ventil. Dofukuje sa na 1,5 bar bez vody.

recenzia
Jozef 10.09.2015

Chcem sa spýtať aka je veľká nádrž /litrov / a či postačí ako vodárnička na rodinný dom.

Ďakujem

recenzia
Milan Nemec 11.09.2015

Dobrý deň
Záhradné čerpadlo 5000/5 GARDENA Comfort má nízku hlučnosť a ponúka väčší komfort pre použitie na záhrade alebo v dome. Vďaka väčšiemu saciemu výkonu a tlaku je toto čerpadlo ideálne pre zavlažovanie, zvyšovanie tlaku alebo na prečerpávanie alebo vypúšťanie vody z vodovodu, dažďovej vody alebo chlórovanej vody z bazéna. Vďaka modernej funkcii safe-pump je zaistená vysoká bezpečnosť a dlhá životnosť. Jasný farebný displej LED ukazuje bezchybnú prevádzku čerpadla a problémy, ktoré sa vyskytnú počas čerpania. Funkcia automatického bezpečnostného spínača v prípade nutnosti automaticky čerpadlo vypína, aby predišla vzniku škôd. Je tak zaručená tá najlepšie možná ochrana čerpadla a obsluhy. Integrovaný predfilter garantuje bezproblémovú prevádzku čerpadla. Vďaka dvojitému výstupu (jeden je výkyvný) možno súčasne používať dve zavlažovacie zariadenia. Čerpadlo sa ľahko obsluhuje. Veľký plniaci otvor uľahčuje plnenie čerpadla pred použitím, a vďaka ergonomickému držadlu sa čerpadlo ľahko prenáša. Gumové pätky zaisťujú stabilitu s nízkou hlučnosťou a vibráciami. Ak sa blíži mráz, dá čerpadlo ľahko vypúšťať pomocou samostatnej vypúšťacej skrutky. Pre zaistenie dlhodobej životnosti sa GARDENA spolieha výlučne na vysoko kvalitné materiály. Vďaka keramickému tesneniu a zdvojenému systému tesnenia medzi motorom a obežným ústrojenstvom čerpadla je zaistená bezpečná obsluha a ochrana pred poškodením. Spínač tepelnej poistky chráni motor pred preťažením. Poznámka: čerpadlá od spoločnosti GARDENA nie sú vhodné pre čerpanie slanej vody, agresívnych alebo ľahko zápalných látok alebo potravín.

recenzia
dusan 20.07.2015
recenzia
Jozef Šurina 12.01.2014

Dobrý den. Chcel by som sa opýtať o náhradný diel tj. Tesnenie na Kalové čerpadlo AL-KO DRAIN 11001. Ako zakúpiť toto tesnenie? Dakujem za odpoved.