LAKŠMI-Indický nábytok


Kvalita, jedinečnosť a dlhá životnosť nábytku z masívu.

Kvalita, jedinečnosť a dlhá životnosť nábytku z indického masívu

Nábytok z indického masívu je láskou na celý život. Ak si do svojho domova kúpite jeden kúsok, iste k nemu časom pribudnú ďalšie. Drevo je totiž klasickým materiálom, ktorý nikdy neomrzí, nevyjde z módy, má dlhú životnosť, nevyžaduje veľkú starostlivosť a dodá každej miestnosti teplo a útulnosť.

Poznáte všetky výhody nábytku z masívu?

Nábytok z indického masívu nielen dobre vyzerá, ale má aj nepreberný počet skvelých vlastností. Navyše s dreveným nábytkom získate originálne kúsky, ktoré vytvoria v každom priestore príjemnú atmosféru. Postele z masívu, kuchynské stoly, komody alebo knižnice na prvý pohľad upútajú každého človeka.

Dlhá životnosť

Pri správnej starostlivosti vám nábytok z masívu vydrží generácie. Veď skoro na každej chalupe sa nachádza originálny kúsok, ktorý sa dedí už po generácie a stále dobre slúži. Po nejakom čase sami zistíte, že lacnejší nábytok ste museli už niekoľkokrát vymeniť, ale masívny vám slúži dlhé roky.

Vôňa domova a bezpečnosť

Masívne drevo indické mango alebo palisander, nádherne vonia a prináša pocit dotyku života a tepla do každej miestnosti. Navyše je drevo prírodným materiálom, ktorý je zdravotne neškodný, nevyvoláva alergie a ani nevylučuje nebezpečné látky.

Elegancia a pocit jedinečnosti

Nábytok vyrábaný z dreva je nadčasový. A to doslova. Indické mango má krásnu jemnú štruktúru mapy dreva. U palisandra, ktorý patrí medzi najtvrdšie dreviny, vidieť mohutnejšie farebné prelivy striedania sa dreva. Palisander je svojou strukturou, farebnostou rozmanity, a preto tak žiadaný. Indický nábytok býva jedinečne spracovaný a každý kus takéhoto nábytku je originálom.

Jednoduchá údržba

Nábytok vyrábaný z masívu si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Mali by ste ho však ochrániť pred prílišnou vlhkosťou alebo vysokou teplotou. Ak je povrch nábytku upravený lakom, stačí ho občas utrieť vlhkou utierkou, alebo bežnými prípravkami na nábytok. Ak je nábytok bez laku, ošetruje sa čistou vlhkou handričkou navlhčenou v čistej vode bez prípravkou. Alebo každý rok, dva použiť prípravky na báze oleja a vosku, pričom sa farba nábytku zvýrazní a vznikne ochranná funkcia.

Kvalitné drevo s nádychom exotiky

Medzi najkvalitnejšie druhy dreva patrí indický palisander a mango. Vďaka výnimočným vlastnostiam si našiel palisander a mango svoje miesto medzi výrobcami nábytku a dekoratívnych predmetov. Z palisandra sa kôli jeho nádhernej štruktúre vyrábajú hudobné nástroje. Vysoká tvrdosť palisandra zaručuje jeho odolnosť a dlhú životnosť. Nábytok z masívu vyrábaný zo stromu palisandra vyzerá skvele aj bez dodatočnej povrchovej úpravy. Potešíme taktiež ekologicky zmýšľajúcich ľudí, pretože palisander a mango sa pestuje na plantážach a po vyťatí každého stromu sa opätovne vysadia nové stromy. Rovnakým spôsobom ho pestujú aj bežný obyvatelia v Indii na svojich pozemkoch - ornej pôde. A to je jeden z dôvodov že nábytkársky priemysel zabezpečí jeho stále pestovanie. V prípade, že túžite vlastniť kvalitný, nadčasový a jedinečný nábytok, odporúčame vám spoločnosť ktorá má skúsenosti a predaju indického nábytku sa venuje už niekoľko rokov. Nájdete ich na stránkach internetového obchodu indickynabytok.sk alebo ich predajňu v Bratislave. Dlhoročne nadobudnutými skúsenosťami s predajnom, výrobe nábytku na mieru, individuálnym prístupom a mnohými inými výhodami si získali na slovenskom i českom trhu množstvo spokojných klientov. V ich bratislavskom showroome sa môžete na vlastné oči presvedčiť o výnimočnosti nábytku vyrábaného z najkvalitnejšieho masívneho indického dreva.