Kniha Město pro každého - Osamu Okamura uni

Město pro každého - Osamu Okamura uni
Kniha Město pro každého - Osamu Okamura uni
it

Mesto je fascinujúci ľudský vynález, ktorý sa stal domovom pre väčšinu obyvateľov našej planéty. Ale ako pochopiť niečo také zložité a krehké, ako je mesto? Príručka urbanistu pre začiatočníkov vám poskytne prehľad o tom, ako tieto veľké ľudské mraveniská fungujú, aké príležitosti poskytujú, ale najmä s akými ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Ostatné

 • Jazyk Český
 • Počet strán 180 strán
 • Kódy predajcov 9788086803678
  978-80-86803-67-8

Mesto je fascinujúci ľudský vynález, ktorý sa stal domovom pre väčšinu obyvateľov našej planéty. Ale ako pochopiť niečo také zložité a krehké, ako je mesto?
Príručka urbanistu pre začiatočníkov vám poskytne prehľad o tom, ako tieto veľké ľudské mraveniská fungujú, aké príležitosti poskytujú, ale najmä s akými problémami sa dnes stretávajú.
Plánovanie miest je strategická hra, v ktorej sa každý deň učíme, ako žiť a ako sa navzájom rešpektovať na spoločnej pôde. Zapojte sa, pretože v hre je vaša budúcnosť! Pre túto knihu autori vytvorili obrovský papierový model mesta. Jedinečné detaily každodenného života boli potom zachytené na ilustráciách a farebných fotografiách.

O knihe:

 • viazané
 • 180 strán
 • rozmery: 21 × 26 cm
 • vydavateľstvo Labyrint
 • O autorovi:
  Osamu OKAMURA
  (1973) Architekt, dekan a pedagóg na Fakulte umenia a architektúry Technickej univerzity v Liberci, predseda Komisie pre umenie vo verejnom priestore Mestskej rady hlavného mesta Prahy a člen Komisie pre rozvoj urbanizmu, architektúry a verejného priestoru Mestskej rady Prahy 7. V rokoch 2015 až 2019 bol kurátorom záverečného výstupu európskeho projektu Shared Cities: Creative Momentum, série animovaných filmov a divadelného predstavenia Virtual Ritual. Ako člen správnej rady Českej nadácie pre architektúru absolvoval v roku 2018 Fulbright-Masarykov štipendijný pobyt v Chicagskej nadácii pre architektúru, kde sa venoval programom pre deti a mládež. V rokoch 2013-2017 bol programovým riaditeľom medzinárodného festivalu a konferencie pre mestá vhodnejšie pre život reSITE. V rokoch 2005-2012 bol šéfredaktorom architektonického časopisu ERA21 a v súčasnosti je členom jeho redakčnej rady. Spolupracoval s Českou televíziou na dokumentárnom cykle o súčasnej architektúre ProStory (2011) a s Moravskou galériou v Brne na sérii viac ako tridsiatich architektonických prechádzok.

  O ilustrátoroch:
  David BÖHM
  (1982) Absolventka Akadémie výtvarných umení v Prahe. Spolu s Jirkom Frantom tvoria rešpektovanú umeleckú dvojicu a vytvárajú performancie, inštalácie a veľkoplošné kresby. Autorovu samostatnú tvorbu možno spojiť predovšetkým s ilustráciami a autorskou knihou, za ktorú získal viacero najprestížnejších ocenení, napríklad Magnesia Litera a Najkrajšia kniha roka. Vydal jedinečný autorský komiks Mlčanie hrocha (2009) a je spoluautorom knihy Hlava v hlave (2013), ktorá získala prvé miesto vo všetkých domácich súťažiach. Podieľal sa na ilustráciách a vizuálnom dizajne publikácií Sprievodca nepokojným územím I (2016) a Ako vytvoriť galériu (2016). Böhmova encyklopédia A is for Antarctica (2019) získala cenu Magnesia Literatura 2020 a tiež prestížnu Nemeckú cenu za literatúru pre mládež.

  Jiří FRANTA
  (1978) Už dlho sa venuje kresleniu a maľovaniu. Okrem toho vytvára aj inštalácie, objekty alebo videá. Vo vydavateľstve Labyrint sa ako ilustrátor a autor komiksov podieľal na knihách Proč obrazy nepotují názvy (2015), ktorá získala ocenenia Zlatá stuha a Magnesia Litera, a Průvodce neklidným územím I (2016), ktorá bola ocenená ako Najkrajšia česká kniha roka. Je členom umeleckej skupiny Rafani a vystavuje v umeleckej dvojici s Davidom Böhmom. Spoločne založili aj komiksový časopis KIX, navrhovali tričká pre fanúšikov Bohemky a opakovane boli medzi finalistami Ceny Jindřicha Chalupeckého. Jeho autorským debutom je komplexný komiks pre dospelých Singl (2020).

  Video o tvorbe knihy:


  Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

  Město pro každého | Osamu Okamura, David Böhm & Jiří Franta (25.32 €) na www.iumeni.cz
  Město pro každého - Manuál urbanisty začátečníka (26.57 €) na www.knihyprekazdeho.sk
  Město pro každého (Osamu Okamura, David Böhm (ilustrátor) a Jiří Franta(ilustrátor)) (20.94 €) na www.gorila.sk
  Město pro každého - Manuál urbanisty začátečníka Osamu Okamura (18.49 €) na www.megaknihy.sk
  Město pro každého (18.60 €) na www.najlacnejsie-knihy.sk