Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie obrazy ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk ✅ Dimex, Freytag&berndt, Crearreda, Signal, Indickynabytok.sk a iné

Ako vybrať obraz?

Rozhodli ste sa oživiť interiér vášho príbytku príjemnou nástennou dekoráciou? Moderné obrazy sú kúskom umenia, ktoré je dnes dostupné každému. Ako si ale obraz vybrať tak, aby presne pasoval práve do vášho interiéru?

Rozmer

Závisí aj od miesta, ktoré mu na stene môžete dopriať. V prípade menej rozmerných stien je lepšie vyberať menšie obrazy, pokojne aj jeden či dva na jednu stenu. Na väčších stenách by sa ale malý obrázok stratil, preto je v týchto prípadoch lepšie voliť veľké plátná, prípadne viacdielne obrazy. Skrátka a jasne – veľkosť obrazu vyberajte tak, aby proporčne pasoval na stenu.

Motív

čítať viac ...
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
-29%

Vytvorte si príjemnú atmosféru pomocou osvetlených LED obrazov. Motív domova s piatimi teplými bielymi LED diódami navodí príjemnú atmosféru. Dekoračné obrazy tlačené pomocou moderných, vysoko ...

od 9.29
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 2

Závesný obrázok jednorožca. Skrášli každú detskú izbu. Rozmery: 15x15x5 cmMateriál: drevo, plexisklo

od 7.25
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 3
-7%

Táto 5-dielna sada obrazov na plátne predstavuje pozoruhodný doplnok, ktorý zaručene skrášli váš interiér, či už ju zavesíte do obývačky, jedálenskej miestnosti alebo do spálne. Plátno ...

od 41.70
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 4
-28%

Obraz – zarámovaný, pre fanúšikov Stranger Things, lentikulárny 3D efekt, oficiálne licencovaný produkt, rozmery cca 23 × 28 cm

od 8.36
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 5
-19%
top 6
-19%
top 7
-7%
top 8
-19%
od 13.07
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 9
-19%
top 10
top 12
top 13
-21%
top 14

Zostavte si 3D obraz Harry Potter – Rokfortský expres.

od 13.07
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 15
top 16
-7%
top 18
-19%

Vneste kúzelnú atmosféru do vášho domova s týmto LED svietiacim obrazom inšpirovaným svetom Harryho Pottera. Tento štýlový obraz s rozmermi 30x40 cm zobrazuje ikonický zámok Bradavice a je ...

od 26.90
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
V tomto prípade sa príliš radiť nedá – výber obrazu podľa motívu je a bude najmä výsledkom vášho vkusu. Avšak určité všeobecne platné odporúčania vám radi poskytneme. Motív obrazu je dobré vyberať s ohľadom na charakter miestnosti. Do interiéru chaty sa výjavy z Londýna či New yorku asi hodiť nebudú, rovnako tak by napríklad obraz súboja škorpióna s hadom veľmi zle pôsobil v spálni, ktorá má byť najmä oázou pokoja a mieru.
• Veľkí majstri
Ak tiahnete k velikánom minulosti, pravdepodobne oceníte reprodukcie diel Moneta, da Vinciho či van Gogha a iných majstrov, ktoré sú skvelé do interiérov formálnejšieho charakteru (obývačka, knižnica). V prípade, že vyžadujete modernejší a trendovejší vzhľad, pridajte trochu Picassa alebo Kandinského.
Zvážte nákup takých obrazov, ktoré obsahujú atramenty odolné voči blednutiu.
• Detská stena
Na stenu do detskej izby skvele zapasujú obrazy jasných farieb a jednoduchých tvarov, prípadne obrazy zábavných postáv, ktoré deti oslovia. Motív vyberajte podľa toho, či izbička patrí chlapcovi alebo dievčaťu, môžete tiež voliť obrázky s motivačným výrokom, vďaka ktorému sa dieťaťu bude ľahšie vstávať z postele.
• Vintage
Ak ste zdravo nostalgickí a chýbajú vám staré zlaté časy, pripomeňte si ich obrázkami s vintage motívmi. Interiéru dodajú zvláštny charakter a pokojný nádych, skvele pasujú do tradične ladených kuchýň čo spální.
• Moderné umenie
Hovoríme o širokom zábere, od abstraktných obrazov až po scény z mesta či prírody. Obrazy v čierno-bielom prevedení napríklad udržujú jednoduchý, pritom ale kontrastný farebný koncept izby. Na druhej strane výbuch farieb dáva obrazu možnosť vyniknúť medzi jednoduchými, hladkými tvarmi vášho interiéru.

Farba

Výber farby je veľmi úzko prepojený s motívom obrazu – práve motív a farby robia obraz obrazom. Výber farieb je dobré prispôsobiť týmto okolnostiam:
• Má braz dominovať alebo dopĺňať?
Ak má obraz plniť úlohu dominanty v miestnosti, je dobré voliť jeho farby tak, aby boli kontrastné k farbám interiéru. Ak má byť len doplnkom, potom farby na obraze laďte do podobných farieb ako celý interiérov
• Tmavšie alebo svetlejšie farby
Ak ste si vybrali obraz v tmavších farbách, umiestnite ho na svetlejšie miesto. Naopak, svetlejšie obrazy dokážu vyvážiť aj tmavé kúty v miestnosti.

29.1.2017
autor článku decotrend.sk