Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie pánske spodné prádlo ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk

Vyberáme pánske spodné prádlo

Riešenie trojčlenky „boxerky, slipy, trenírky“ je pre každého muža trochu iné. Niekto preferuje upnutejší moment, zatiaľ čo iní volia voľnejšie strihy. Ako vybrať to správne spodné prádlo pre muža?

Boxerky

Priliehajú k telu a preto sú veľmi vhodné k obleku aj pod veľmi tesné rifle. Veľmi dôležité je však trafiť správnu veľkosť – malé číslo bude škrtiť v páse a na stehnách, zatiaľ čo príliš veľké boxerky sa budú neustále zosúvať. Tento typ spodného prádla sa hodí pre mužov, ktorých stehná nie sú priveľmi tenké ani široké.

čítať viac ...
• Boxerky nájdete v rôznych prevedeniach a strihoch: s dlhou nohavičkou, s nohavičkou klasickej dĺžky alebo s krátkou nohavičkou. Čo sa strihov týka, môžete si vyberať medzi boxerkami s klasickým alebo nízkym pásom.
• Boxerky sa dajú nosiť kedykoľvek a kamkoľvek:
- Leto: odporúčame boxerky nízkeho strihu v bezšvovom prevedení (švy klasických boxeriek by cez tenké letné nohavice mohli byť vidieť – takéto faux pas nechcete)
- Zima: odporúčame boxerky s dlhou nohavičkou (v kombinácii s podkolienkami môžu byť alternatívou voči spodkom)

Plusy: pohodlný strih, vhodné pre akúkoľvek príležitosť, široká ponuka strihov, obľuba u ženského pohlavia
Mínusy: tkanina môže spôsobovať zapareniny, boxerky s dlhou nohavičkou sa ľahko rolujú smerom nahor

Trenírky

V súčasnosti asi najpreferovanejší typ spodného prádla pre mužov a ideálny kúsok pre všetkých, ktorí nosia voľnejšie strihy nohavíc. Nohavice trenírok sú dlhé asi do polovice stehien, majú viac-menej voľný strih a pružný pás. Trenírky poskytujú maximálnu pohodlnosť a možno ich  využiť aj ako alternatívu k pyžamu. Nie je na nich moc čo inovovať, preto najväčšie rozdiely môžete badať v použitých materiáloch či vzoroch.
• Trenírky sa hodia na každodenné nosenie a v zásade všetky „leisure“ aktivity. Príliš sa neodporúčajú na šport, pretože veľká plocha tkaniny ľahko absorbuje vlhkosť, čo môže obmedzovať pohyb športovca. Trenírky sú vhodné najmä pre mužov s užšími stehnami.

Plusy: komfort, veľmi prijateľná cena
Mínusy: nehodia sa na šport, väčšina žien ich nepovažuje za sexy

Slipy

Niekdajšia absolútna jednotka v pánskom spodnom prádle postupom rokov ustúpila z pozícií. V modernej dobe však slipy hlásia veľký návrat a to najmä vďaka zaujímavým variantom ako push-up slipy (pridávajú na objeme tam dole) či slipom z funkčných materiálov, ktoré sa výborne hodia napríklad na šport.
• Výber slipov je v súčasnosti ozaj bohatý. Okrem spomínaných vychytávok nájdete slipy s vysokým a nízkym strihom či anatomicky tvarované varianty. Slipy sú najvhodnejšie pre mužov so širšími stehnami.

Plusy: pohodlnosť, nový dizajn, úroveň spracovania
Mínusy: povesť nemoderného prádla

Dobré rady pri výbere spodného prádla
- čím vypracovanejšie stehná, tým kratšie nohavičky
- muž s úzkymi bokmi a štíhlymi stehnami potrebuje spodné prádlo s dlhšími nohavičkami
- lepšie než 100% bavlna je kombinácia bavlna-lycra
- boxerky, slipy či trenky by mali ladiť s tielkom – buď zvoľte jednofarebné prevedenie alebo viacfarebné s aspoň jednou spoločnou farbou na oboch častiach odevu
 
2.3.2018
autor článku www.zajo.net/sk