Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie vlasové prípravky ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk

Ako nakupovať vlasovú kozmetiku:

Základom výberu vlasových prípravkov, je správne určiť kvalitu vlasov a cieľ, ktorý chcete dosiahnuť.

Typy vlasov sa rozdeľujú na viac kategórií a súčasne Vás môže trápiť viac problémov, preto si väčšinou vyberáme nesprávne produkty.

Vlasy môžu byť hrubé, tenké, jemné, mastiace, suché, farbené, nefarbené, melírované, odfarbené, chemicky ošetrené vlasy a šedivé vlasy. Tak tiež záleží od mechanickej námahy vlasov, či sú teplotne ošetrované (fúkanie, žehlenie, kulmovanie), časté plávanie v bazénoch, nosenie gumičiek-drdolov alebo vlasy namáhané slnkom.

  • Suché - vlasy sú matné, bez lesku, bez života, ľahko lámajúce sa
  • Mastné - vlasy sú bez objemu, mastné pri korienkoch
čítať viac ...
  • Zmiešané - vlasy pri korienkoch sú mastné a konce sú suché
  • Farbené vlasy – vlasy nafarbené farbou alebo color šampónom
  • Nefarbené vlasy – si zaslúžia osobitnú pozornosť, nakoľko sú namáhané bežnými vplyvmi ako odieranie sa o šatstvo, mechanické poškodenie, vplyvy vonkajšieho prostredia, či tvrdá voda
  • Melírované vlasy – vlasy odfarbené priamym odfarbovačom rôznych melírovacích a presvetľovacích  techník (balayage, ombre, bondre...)
  • Odfarbené vlasy - vlasy odfarbené silnými super blond farbami
  • Chemicky ošetrené vlasy - po trvalej, keratínovaní vlasov, silné chemické odfarbovanie
  • Šedivé vlasy - vlasy, ktoré prirodzene stratili pigment

Každý z týchto typov potrebuje svoju špeciálnu starostlivosť v podobe šampónu, kondicionéru, masky a stylingu, ktoré obsahujú proteíny, hydratačné zložky, vitamíny…

Ideálne pre vlasy je pokiaľ sa používa šampón a kondicionér z jednej rady, pretože väčšinou na seba ich účinky nadväzujú. Dôležité naozaj je po každom umývaní vlasov použiť kondicionér, ktorý nám pomocou svojho pH uzatvára štruktúru vlasu a tým pádom ho lepšie chráni pred vonkajšími vplyvmi a vlasy sú ľahšie upraviteľné, lesklejšie, zdravšie.

Maska na vlasy je súčasť starostlivosti o vlasy, ktorá obsahuje väčšiu koncentráciu účinných látok ako kondicionér, a tým pádom sa lepšie zaobalí do vlasu. Niektoré masky nemajú dostatočné pH na uzatvorenie štruktúry vlasu, preto je nevyhnutné po maske naniesť na vlasy ešte kondicionér.

Vlasový styling rieši veľa problémov s vlasmi, ktoré potrebujú termoochranu, objem, lesk, trvácnosť a fixáciu účesu. Výber správneho stylingu záleží tiež od typu vlasu a požadovaného účinku vo vlasoch.

V každom prípade platí zlaté pravidlo menej je niekedy viac a netreba zbytočne kombinovať príliš veľa produktov naraz, ale skôr ich striedať, aby sa neminuli účinku.
9.1.2018
autor článku eshop.peknevlasky.sk