Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie zjazdové lyže ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Plastkon, Atomic, Fischer, Salomon, Dynamic a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Zjazdové lyže
Ako si vybrať zjazdové lyže ?
Niekedy môže byť výber lyží náročnejší než samotné zdolávanie zjazdoviek. Pri kúpe musí človek zohľadňovať rozličné faktory, vrátane svojich skúseností, fyzických parametrov, lyžiarskych podmienok na svahu a podobne. Neexistuje jeden pár, ktorý by paušálne vyhovoval všetkým, každý lyžiar si musí nájsť tie svoje. Zorientovať sa v širokej ponuke nie je vždy práve najjednoduchšie, prinášame vám teda zopár orientačných bodov, ktoré sa vám pri kúpe zjazdových lyží môžu zísť.

Úroveň lyžiara
Je logické, že úplný začiatočník nebude používať lyže pre ostrieľaných lyžiarov. Každý by mal čo najobjektívnejšie zhodnotiť svoju úroveň a tomu prispôsobiť aj výber.
Pre začiatočníkov, ktorí zdolávajú zatiaľ iba zelené zjazdovky, sú vhodnejšie mäkšie (čo sa týka flexu) kompozitné lyže s užším stredom, ktoré sú viac vykrojené. Takýto pár poskytne človeku lepšiu ovládateľnosť a toleruje navyše aj zopár chýb.
Stredne pokročilí lyžiari, ktorí si trúfnu už aj na modré a červené zjazdovky, preferujú o čosi tvrdšie a kratšie lyže so širším stredom. Sú vhodné aj na menej upravené povrchy.
Do kategórie pokročilých, resp. expertov radíme lyžiarov, ktorí toho odjazdili už dosť, nemajú problém so žiadnym povrchom (ani čiernymi zjazdovkami), majú radi dravosť a rýchlosť. Ich lyže bývajú tvrdšie a dlhšie, s prímesami titánu a karbónu. Pohlcujú vibrácie a umožňujú hladkú jazdu vo vysokých rýchlostiach

Výška/dĺžka lyží
Neexistuje jednotné pravidlo určujúce ideálnu výšku lyží pre každého. Do hry tu vstupuje priveľa faktorov (výška a váha lyžiara, štýl a úroveň lyžovania...) na to, aby sa dalo stanoviť nejaké magické číslo. Vo všeobecnosti však platí, že je rozumné vybrať si lyže, ktoré človeku siahajú niekde do úrovne očí - skrátka medzi bradou a vrchom hlavy. Skúsení lyžiari si môžu vybrať aj pár, ktorý je rovnako vysoký, resp. o čosi vyšší.

Kategória lyžiara
Rozlišujeme viacero kategórii lyžiarov, ktorým je potrebné prispôsobiť aj typ lyží. Samozrejme, dnes už platí, že niektoré páry zapadnú do viac než len jednej.
Športové, závodné, resp. racing lyže sú určené, ako už názov napovedá, profesionálom a pretekárom. Vyberajú si ich lyžiari s výbornou technikou, kondíciou a dlhoročnými skúsenosťami.
Freestylové lyže sú ideálnou voľbou pre fanúšikov rôznych skokov, U-rámp, zábradlia a iných vymožeností v snowparkoch. Podobnou kategóriou sú aj freeridové lyže, ktoré majú podobný charakter, no sú určené do voľného terénu.
Kategórie allround a allmountain sú určené širokej lyžiarskej verejnosti, najmä vďaka svojej univerzálnosti. Poradia si s väčšinou klasických povrchov, majú dobré jazdné vlastnosti a preferujú ich najmä rekreační lyžiari.
Relatívnou novinkou sú dámske lyže, ktoré sú prispôsobené nežnejšiemu pohlaviu. Bývajú kratšie a mäkšie, sú vyrábané s ohľadom na nižšie položené ťažisko u žien. Aj pri nich nájdeme kategórie ako allround, racing a podobne.

Iné dôležité faktory
Dôležitá je aj frekvencia lyžovania, ak na svahy vybehnete raz, dvakrát ročne, možno sa vám viac oplatí navštíviť požičovňu lyží. Ak patríte k lyžiarskym nadšencom, určite sa oplatí zainvestovať.
Okrem výšky je dôležitá aj hmotnosť lyžiara. Ťažší ľudia preferujú dlhšie lyže, s tvrdšou flexiou, nakoľko takýto pár lepšie reaguje na ich pohyby. Lyžiari, ktorí majú vzhľadom na svoju výšku nižšiu hmotnosť, preferujú kratšie a mäkšie lyže, keďže sa im na nich lepšie jazdí a môžu adekvátne narábať s rýchlosťou.

Ak si pri výbere lyží nie ste istí, neváhajte konzultovať svoju voľbu s personálom, od toho tam pracovníci obchodu sú. 
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
Dámske 152 cm S viazaním 2017

Elan Delight Black Edition. Tak s tymto modelom budete neprehliadnuteľné! Značka Elan vytvorila Niečo Špeciálne pre ženy, limitovaná edícia "Swarovski". Pre lyžiarky, ktore si želajú Nielen ...

352.90
ponúka 1 obchod Do obchodu
top 2
od 17.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
nové
top 3
Dámske 160 cm S viazaním 2020

Dámske zjazdové lyže Blizzard Alight 7.2 - model 2017/2018 patria do top kategórie ženských lyží od značky Blizzard. Svojim tvarom, použitým materiálom a konštrukciou sa modely Alight veľmi ...

od 429.99
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 4
Detské 90 cm 2014

Detské zjazdové lyže plastové + plastové viazanie + plastové paličky, dĺžka 90 cm. Viazanie je prirobenia napevno. K dispozícii vo farbe červenej, viď foto.

od 18.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 5
Detské 90 cm 2016

Detské zjazdové lyže plastové + plastové viazanie + plastové paličky, dĺžka 90 cm. Viazanie je prirobenia napevno. K dispozícii vo farbe žltej, viď foto.

od 18.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 8
Detské 90 cm 2015

Dětské sjezdové lyže plastové sada

od 18.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 9
Detské 90 cm 2017

Dětské sjezdové lyže plastové

od 18.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 10
Detské 70 cm 2017

Dětské sjezdové lyže plastové sada

od 17.00
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 11
od 21.53
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 13
-22%
od 114.90
ponúka 1 obchod Kde kúpiť
top 14
-12%
167 cm S viazaním 2018

Športové zjazdové lyže Fischer Progressor sú nadupané skvelými technológiami. Majú konštrukciu s veľmi nízkou hmotnosťou, čo napomáha k šetreniu energie i dynamickej jazde. Lyže sa perfektne ...

od 329.90
ponúka 1 obchod Kde kúpiť
top 15
od 229.99
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 16
od 539.99
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 17
Pánske 172 cm S viazaním 2020

od 294.99
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 18
od 454.99
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť