EOS 5D Mark IV

EOS 5D Mark IV
13x
EOS 5D Mark IV
 • EOS 5D Mark IV
 • EOS 5D Mark IV
 • EOS 5D Mark IV
 • EOS 5D Mark IV
 • EOS 5D Mark IV
it it it it it it it it it it


Prínosné video ?: áno (1) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

video recenzie detaily produktu technické parametre na stiahnutie Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným WiFi rozhraním i ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Funkcie

Vlastnosti

Display

Rozhrania

Dizajn

Vyhotovenie

Batéria, výdrž

 • Výdrž batérie 900 hod.

Ostatné

 • ok
  Pútko na ruku
 • Hmotnosť (vrátane batérie) 800 g
 • Kódy predajcov 1907
  8714574645957
  1483C025AA
  1483C025

video recenzie detaily produktu technické parametre na stiahnutie

Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným WiFi rozhraním i prijímačom GPS. Nová zrkadlovka tak ponúka špičkovú rýchlosť i rozlíšenie, podporuje nakrúcanie filmov a umožňuje vytvárať perfektné snímky i pri zlých svetelných podmienkach. Canon EOS 5D Mark IV je navyše prvým fotoaparátom systému EOS, ktorý využíva inovatívny formát RAW s dvojitými pixelmi. Vďaka tejto technologickej novinke môžu fotografovia snímky v rámci postprodukčných úprav ešte jemne doladiť – k dispozícii majú posun roviny zaostrenia, úpravu rozostrenia popredia i redukciu nežiaducich odleskov. Detaily produktu
 • full frame snímač CMOS s rozlišením 30,4 MPx s obrazovým procesorom DIGIC 6+
 • ISO až 32 000 (s možnosťou rozšírenia až na ISO 102 400)
 • 61 bodov / 41 bodov AF krížového typu je širokouhlo rozložených po celej ploche hľadáčika
 • umožňuje zaostrovať aj pri svite mesiaca (-3 EV)
 • 3,2 palcový dotykový displej
 • za pomoci rozhrania Bluetooth® výrazne uľahčuje vytvorenie pripojenia Wi-Fi s vaším inteligentným zariadením
 • špičkový videozáznam v rozlíšení 4K pre profesionálne filmy
Video s Canon EOS 5D mark IV čast 2 Video s Canon EOS 5D mark IV

Diabol je ukrytý v detailoch 

Základom fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlíšením 30,4 megapixelov. Tento full frame snímač z dielne spoločnosti Canon umožňuje vytvárať snímky s veľmi podrobnými detailami, a to i v oblastiach s vysokým jasom a s tmavými tieňmi. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, ktorý môžu používatelia rozšíriť na hodnoty 50 až 102 400, je možné pomocou novej digitálnej zrkadlovky fotografovať v širokom spektre svetelných podmienok. Za lepšími možnosťami fotografovania snímok pri nedostatočnom osvetlení stojí i dokonalejší algoritmus na spracovanie šumu, a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideálny pre fotoreportérov, ktorí potrebujú zachytiť dôležité udalosti bez ohľadu na kvalitu okolitého osvetlenia. 

Vďaka širokoplošnému retikulárnemu systému automatického zaostrovania so 61 bodmi je s fotoaparátom EOS 5D Mark IV sledovanie tváre i farby rýchlo sa pohybujúcich objektov veľmi jednoduché. Celkom 61 bodov – z ktorých je 41 krížových – pokrýva rozšírenú plochu snímača a pomocou hľadáčika umožňuje zaostrovať dokonca i za mesačného svitu pri úrovní osvetlenia -3 EV. A v režime živého náhľadu je zaostrovanie funkčné i pri hodnote -4 EV. Automatické zaostrovanie so 61 bodmi vrátane 21 krížových pre ešte väčšiu presnosť majú používatelia v prípade zrkadlovky EOS 5D Mark IV k dispozícii i pri použití telekonvertorov, a to na všetkých teleobjektívoch s triedou svetelnosti f/8. Súčasťou fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palcov), ktorý podporuje dotykové ovládanie u všetkých položiek ponuky a spolupracuje s novým tlačidlom pre výber oblasti automatického zaostrovania – výber konkrétneho bodu je tak ešte rýchlejší. Canon EOS 5D Mark IV navyše využíva pokročilý meriaci snímač RGB +IR s rozlíšením 150 tisíc pixelov, ktorý je vybavený samostatným obrazovým procesorom DIGIC 6. Táto kombinácia zaisťuje veľmi presnú expozíciu a dokonalú detekciu objektov aj ich sledovanie. 

Stvorený pre rýchlosť

Canon nový fotoaparát navrhol tak, aby mohli používatelia okamžite reagovať na prebiehajúce udalosti a už nikdy nezmeškali žiadny dôležitý záber. Zrkadlovka EOS 5D Mark IV využíva technológie vysokorýchlostného získavania obrazových dát zo snímača, ktorá v kombinácii s obrazovým procesorom DIGIC 6+ umožňuje v maximálnom rozlíšení a s plnou podporou automatického zaostrovania i expozície so sledovaním fotografovať rýchlosťou až 7 snímok za sekundu. V priebehu jednej sekvencie môžu používatelia uskutočniť až 21 snímok vo formáte RAW alebo neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG – s novou zrkadlovkou tak budú používatelia vždy plne pripravení na ďalší záber. Canon EOS 5D Mark IV je ideálny i v situáciách, ktoré vyžadujú diskrétnosť, ako je tomu napríklad pri spravodajstve alebo fotografovaní zvierat v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou najnovšieho modelu sú totiž režimy Silent Single a Silent Continuous, ktoré umožňujú fotenie s celkom minimálnym rušením okolia. 

Skok do sveta filmov v rozlíšení 4K

S digitálnou zrkadlovkou EOS 5D Mark IV môžu teraz nakrúcať filmy v rozlíšení 4K všetci, ktorí chcú využiť silu video obsahu na rozpovedanie skutočne pôsobivých príbehov. Novinka z dielne spoločnosti Canon je skutočne univerzálny fotoaparát, ktorý podporuje rozlíšenie DCI 4K (4 096 x 2 160) pri rýchlostiach snímania 30, 25 a 24 snímok za sekundu i získavania samostatných snímok vo formáte JPEG s rozlíšením 8,8 megapixelov zo 4K filmov. Canon EOS 5D Mark IV je tak skvelým pomocníkom pre kohokoľvek, kto potrebuje previesť z filmu daný okamžik do fotografie. Navyše ešte nikdy v minulosti nebolo tak veľmi dôležité prinášať kvalitné zábery priamo z terénu, a to i vďaka rastúcim možnostiam streamovacích služieb a obsahu na vyžiadanie. Digitálna zrkadlovka EOS 5D Mark IV preto využíva najnovšie technológie a v oblasti filmu sa môže pochváliť natívnym rozlíšením 4K, rozlíšením HD pri rýchlosti snímania 120p, systémom CMOS AF s dvojitými pixelmi, možnosťou tvorby časozberných videí i novým režimom pre nakrúcanie filmov s vysokým dynamickým rozsahom. 

Širšia použiteľnosť a dokonalejšia konektivita 

Fotoaparát EOS 5D Mark IV prichádza so širokou škálou nových i prepracovaných funkcií a vlastností vyžadovaných komunitou profesionálnych používateľov značky Canon a ponúka i bezkonkurenčne flexibilnú konektivitu. Vďaka vstavanej Wi-Fi môžu používatelia zo svojich chytrých zariadení pomocou aplikácie Canon Camera Connect fotoaparát vzdialene ovládať a bezpečne prenášať súbory do cieľového umiestnenia (k dispozícii je podpora protokolov FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navyše umožňuje automaticky ukladať do EXIF dát lokalizačné informácie o aktuálnej polohe, a zjednodušuje tak správu snímok. Súčasťou nového modelu je i podpora automatického ukladania údajov podľa štandardu IPTC, ako sú napríklad podrobnosti o každom zábere.

Vďaka lepšej odolnosti voči vode a prachu je nová zrkadlovka ideálnym prístrojom na fotografovanie na cestách i pre fotoreportérov, ktorí pracujú v náročnom teréne a neľahkých podmienkach. 

Formát RAW s dvojitými pixelmi 

Každý z 30 miliónov pixelov digitálnej zrkadlovky EOS 5D Mark IV sa skladá z dvoch fotodiód, ktoré môže elektronika fotoaparátu využívať spoločne alebo každú samostatne. Táto technológia umožňuje vytvárať súbory vo formáte RAW s dvojitými pixelmi, ktoré obsahujú dvojicu snímok realizovaných z dvoch mierne odlišných uhlov pohľadu. A pri spracovaní snímok pomocou software Digital Photo Professional môžu fotografi vďaka tejto technológii aplikovať na zdrojové dáta jeden z troch typov jedinečných úprav. Prvý z nich – mikronastavenie obrazu (Image Microadjustment) – umožňuje prispôsobenie roviny zaostrenia, a teda i dosiahnutie maximálnej ostrosti výslednej snímky. Táto úprava je skvelá napríklad v prípade jemného dolaďovania portrétov. Režim Bokeh Shift umožňuje horizontálne posunutie rozostrených objektov tak, aby lepšie dopĺňali zaostrené prvky snímky. A konečne tretí, úprava s názvom Ghosting Reduction umožňuje eliminovať výskyt rôznorodých artefaktov, ako sú napríklad nežiadúce odlesky a závoj. 

Digitálna optimalizácia objektívu 

Technológia digitálnej optimalizácie objektívu, ktorú vyvinula priamo spoločnosť Canon a doposiaľ bola dostupná iba pri spracovaní RAW súborov vo fotoaparáte, je teraz k dispozícii pre spracovanie snímok vo formáte JPEG, a to v okamihu ich uskutočnenia. Digitálna optimalizácia objektívu využíva informácie o optických vlastnostiach každého objektívu, a umožňuje tak opraviť rad optických vád vrátane difrakcie a zjemniť vplyv nízkopásmového filtra. 

IPTC

Štandard IPTC (International Press and Tele Communication) definuje ukladanie informácií do obrazových súborov. Používatelia môžu priamo do fotoaparátu nahrať šablónu IPTC vytvorenú v niektorom z obľúbených softwarových nástrojov, ako je napríklad Photo Mechanic alebo EOS Utility. Canon EOS 5D Mark IV údaje IPTC ukladá automaticky v okamihu uskutočnenia snímky do súboru XMP, a podporuje tak ich následné spracovanie vo všetkých moderných softwarových nástrojoch na editovanie fotografií. Táto možnosť je veľmi dôležitá v dynamických odvetviach vrátane spravodajstva a športu – používatelia nemusia tieto informácie pridávať k snímkam neskôr a podpora IPTC tak významne šetrí ich čas.

Technické parametre
Rozlíšenie30,4 MPx
Min. citlivosť ISO50 100
Max. citlivosť ISO102 400 32 000
Druh pamätiSDHC SDXC SD CompactFlash
Stabilizácia obrazuv objektíve
LCD obrazovka3,2" dotyková 1 620 000 px
Veľkosť snímačaFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačaCMOS
Zaostrovacie body61 bodov 41 krížových
BajonetCanon EF
Snímiek za sekundu7
Synchronizácia s bleskom1/200
Záznam videa

4K (4096x2160/30p)

Full HD (1920 x 1080) 60p

RozhraniaGPS modul systémový blesk káblová spúšť HDMI 3.5 jack mikrofón a slúchadlá Wi-Fi USB 3.0
Časozber-
NapájanieLi-Ion LP-E6N, nabíjačka LC-E6E, grip BG-E20

Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

CANON EOS 5D Mk.IV - Telo (2589.00 €) na www.prolaika.sk
CANON EOS 5D Mark IV Telo (2589.00 €) na www.aqt.sk
CANON EOS 5D Mark IV + Lowepro ruksak ZADARMO (pri kúpe s vybraným objektívom až -1000€ SPÄŤ) (2589.00 €) na www.faxcopypro.sk
CANON EOS 5D Mark IV telo (1483C025) (2639.00 €) na www.alza.sk