Elektrocentrála HECHT GG 950 DC

HECHT GG 950 DC
2x
Elektrocentrála HECHT GG 950 DC
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Výhody jednofázový generátor elektriny 2-taktný jednovalcový motor chladený vzduchom 1x zásuvka 230V, 1x zásuvka 12V DC štartovanie pomocou štartovacieho lanka ručne ochrana proti preťaženiu 4 gumové nožičky pre potlačenie vibrácií kvalitný alternátor kovová 4,2 litrová palivová nádrž kapacita nádrže vystačí na cca ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Vlastnosti

Ostatné

  • Kódy predajcov 8595614928236
    8594061740743
    HECHTGG950

Výhody

jednofázový generátor elektriny
2-taktný jednovalcový motor chladený vzduchom
1x zásuvka 230V, 1x zásuvka 12V DC
štartovanie pomocou štartovacieho lanka ručne
ochrana proti preťaženiu
4 gumové nožičky pre potlačenie vibrácií
kvalitný alternátor
kovová 4,2 litrová palivová nádrž
kapacita nádrže vystačí na cca 5,8 hodín prevádzky pri plnom naliatí
vrátane ochranného rámu generátora a nádrže
menšie rozmery vhodné na použitie v limitovaných priestoroch
obľúbený napríklad pri kempovaní, rybárčení a ďalších outdoorových aktivitách

HECHT GG 950 DC je malý, ľahký a stabilný generátor elektrického napätia s ideálnym pomerom cena-výkon. Poháňaný je dvojtaktným motorom HECHT s objemom 63 cm3 s výkonom 2 HP. Generátor je vybavený elektropanelom s klasickou zásuvkou 230 V/50 Hz pre pripojenie spotrebičov s maximálnym trvalým príkonom 650 W, krátkodobo ho možno zaťažiť až na 720 W, napríklad rozbehovými prúdmi niektorých spotrebičov. Na boku generátora je aj druhá zásuvka s napätím 12 V, ktorú je možné zaťažiť spotrebičmi s príkonom až 60 W, zároveň ju možno využiť aj pre dobíjanie niektorých typov akumulátorov. Nie je však vybavená reguláciou nabíjania, preto je nutné stav nabitia akumulátora priebežne kontrolovať a včas ho odpojiť. Obe zásuvky sú istené proti preťaženiu ističom. Generátor je vybavený nožičkami s gumovými pätkami, ktoré obmedzujú vibrácie a rámom s madlami uľahčujúcimi prenášanie.

Elektrocentrála má palivovú nádrž s objemom 4,2 l, na plnú nádrž vydrží cca 5,8 hodín prevádzky, spotreba však môže kolísať v závislosti od zaťaženia centrály.

Rozmery centrály sú 41 x 35 x 35 cm, jej hmotnosť je len 16,5 kg. Práve vďaka týmto vlastnostiam a hladine hluku 95 dB sa stala veľmi obľúbenou medzi chatármi, chalupármi, majiteľovi karavanov a lodí.

Výstupné charakteristiky napätia z elektrocentrály sú odlišné od charakteristiky bežnej elektrickej siete. Preto je vhodné možnosti napájania predovšetkým citlivých elektronických zariadení konzultovať s ich výrobcom, prípadne predajcom.

Niektoré elektrické zariadenia môžu pri spustení krátkodobo odoberať aj niekoľkonásobok bežného prevádzkového prúdu, u spotrebičov ako sú elektromotory a ďalšie zariadenia využívajúce indukciu to môže byť krátkodobo aj viac ako trojnásobok bežného príkonu. Orientačne je potom možné pre výpočet použiť tzv. štartovací koeficient, ktorým je nutné vynásobiť bežný príkon pripájaného spotrebiča. Potom napríklad koeficientom 1 budeme násobiť spotrebiče ako je sušič vlasov, teplovzdušná pištoľ, fritéza, mixér, rúra, žehlička, sendvičovač, vysávač, stolová lampa. Koeficient 2 potom platí spravidla pre elektrické kosačky, uhlové brúsky, nožnice na živý plot, elektrické píly, práčky a pod. U kompresorov, tlakových umývačiek, miešačiek betónu potom spravidla platí koeficient 3, pre chladničky, mrazničky alebo klimatizácie môže tento koeficient hodnotu 3 i presahovať . V praxi potom môžeme orientačne spočítať, že spotrebič s príkonom 600 W a koeficientom 2 vyžaduje maximálny výkon centrály aspoň 1 200 W.

Generátor nesmie byť používaný na napájanie elektrických zváracích prístrojov. Takéto použitie môže viesť k poškodeniu stroja, na ktoré sa nevzťahuje záruka.


Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

HECHT GG 950 (154.99 €) na www.prva.sk
HECHT GG 950 (154.99 €) na www.tpd.sk
HECHT GG 950 - benzínový generátor elektriny (154.99 €) na ckdmarket.flox.sk
HECHT Benzínový generátor elektriny - GG 950 (154.99 €) na www.jardin.sk
HECHT GG 950 - benzínový generátor elektriny (154.99 €) na www.mall.sk
recenzia
Miro Olmer 02.09.2013

Celkové hodnotenie: 20 %

recenzia
cena ?

ake zhrnutie ? ved to nefunguje poriadne od nova . co sa mohlo pokazit to sa pokazilo .

recenzia
Ján 06.09.2015

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
jednoduchosť ovládania, bezporuchovosť, štartovanie, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad

naposledy hodnotené produkty v tejto kategórii (10)