UNIGEL APOTEX hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán 1x5 g

UNIGEL APOTEX hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán 1x5 g
UNIGEL APOTEX hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán 1x5 g
it

Rýchle a efektívne hojenie akútnych a chronických rán - Chemické viazanie kyslíkových radikálov - Ochrana pred sekundárnou infekciou - Vytvorenie pružnej ochrannej vrstvy na rane


Hemagel je hydrofilný gél určený na ošetrenie povrchových poranení kože ako sú akútne a chronické rany. Toto balenie obsahuje 5 g gélu. Unikátny mechanizmus Hemagelu spočíva v chemickom viazaní kyslíkových radikálov, ktoré sú typické pre fázu hojenia. Gél efektívne chráni ranu pred sekundárnou infekciou zvonka a zároveň vytvára mechanickú ochrannú vrstvu, ktorá je pružná a netesná. Navyše podporuje tvorbu granulácií pri súčasnom redukovaní sekrécie a zápachu z rany.

Použitie Hemagelu:

Pred aplikáciou gélu je potrebné dôkladne očistiť ranu od všetkých nečistôt vrátane prachu a zvyškov predchádzajúcich liečebných materiálov. Následne sa rozotrie tenká vrstva gélu hrubá približne 1 mm po celej ploche rany s miernym presahom na nezasiahnutú kožu. Po nanesení gélu prekryte ranu vhodným nepijavým materiálom, ako napríklad mastným tylom, ktorý následne fixujte obväzom alebo gázovým štvorcom a náplasťou. V prípade drobných poranení stačí použiť náplasť s vankúšikom. Hemagel má schopnosť napučať, čím sa prejavuje jeho účinok. Jeho aplikácia nevedie k prilepeniu na ranu, čo umožňuje bezbolestné odstránenie buď zotretím alebo opláchnutím. Previazanie sa odporúča vykonávať podľa potreby, v rozmedzí 12 až 48 hodín, v závislosti na stave rany a sekrecii.

Upozornenie:

Pokyny na použitie a bezpečnostné opatrenia sú dôležité na dodržanie pred a počas používania produktu. V prípade vedľajších nežiadúcich účinkov ako zvýšená bolestivosť či začervenanie kontaktujte lekára a liečbu prerušte. Hemagel je určený len na vonkajšie použitie a nesmie sa aplikovať po dátume exspirácie. V prípade nevyužitia prostriedku alebo po uplynutí jeho exspirácie, je potrebné zvyšky vrátiť do lekárne. Používanie u detí, tehotných a dojčiacich žien vyžaduje lekársku konzultáciu. Maximálna doba používania je 30 dní, pri dlhodobejšej liečbe je potrebné konzultovať s odborníkom.

Prednosti produktu Hemagel:

 • Rýchlo a efektívne podporuje hojenie akútnych a chronických rán.
 • Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú počas hojenia.
 • Poskytuje ochranu pred sekundárnou infekciou.
 • Vytvára na rane pružnú a ochrannú vrstvu.
 • Znižuje sekréciu a zápach z rany.
 • Vytvára ideálne prostredie pre granuláciu.
 • Jednoduché a bezbolestné odstraňovanie z rany.
 • Neprilepuje sa na ranu, čo znižuje riziko bolesti pri odstraňovaní.
 • Možno použiť aj pri drobných poraneniach pod náplasť s vankúšikom.
 • Bezpečný a efektívny pri správnom používaní a dodržiavaní upozornení.

Všeobecné parametre

Ostatné

 • Kódy predajcov 8594177490013
  8594177490259
  A79791