Monitor BENQ BL2420PT

BENQ BL2420PT
15x
Monitor BENQ BL2420PT
 • Monitor BENQ BL2420PT
 • Monitor BENQ BL2420PT
 • Monitor BENQ BL2420PT
 • Monitor BENQ BL2420PT
 • Monitor BENQ BL2420PT
it it it it it it it it it it it it it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Profesionálne monitory určené pre presný dizajn Monitor BL2420PT, navrhnutý s využitím pokročilej technológie IPS BenQ, sa môže pochváliť 23,8" širokouhlým displejom s rozlíšením QHD 2 560 × 1 440 ponúkajúcim profesionálom v oblasti CAD/CAM, animácií, úpravy videa a grafického umenia extrémne presné podanie ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

 • Výrobca BENQ
 • monitory benq
 • Part number BL2420PT
 • Ean 4718755054495
 • Uvedenie na trh 2015

Funkcie

Vlastnosti

 • Zvislý pozorovací uhol 178 °
 • Vodorovný pozorovací uhol 178 °

Display

 • Uhlopriečka 24 "
 • Rozlíšenie 2560x1440
 • Svietivosť 300 cd/m2
 • Natívny pomer strán 16:9
 • Rýchlosť odozvy 5 ms
 • nie
  Dotykový displej
 • Typ povrchu displeja Matný
 • nie
  Zakrivený

Rozhrania

Dizajn

Vyhotovenie

Ostatné

 • nie
  Diaľkový ovládač
 • Spotreba v Stand-by 0.5 W
 • Kódy predajcov 4718755054495
  9H.LCWLA.TBE
  9H.LCWLA.TBE/BAZAR
  BL2420PT
 • video
 • video
Profesionálne monitory určené pre presný dizajn
Monitor BL2420PT, navrhnutý s využitím pokročilej technológie IPS BenQ, sa môže pochváliť 23,8" širokouhlým displejom s rozlíšením QHD 2 560 × 1 440 ponúkajúcim profesionálom v oblasti CAD/CAM, animácií, úpravy videa a grafického umenia extrémne presné podanie farieb a pracovný priestor väčší o viac ako 77 % na zlepšenie ich pracovnej efektivity a produktivity.
Profesionálne monitory určené pre presný dizajn
23,8" širokouhlý QHD monitor
Monitor BL2420PT, navrhnutý s využitím pokročilej technológie IPS BenQ, sa môže pochváliť 23,8" širokouhlým displejom s rozlíšením QHD 2 560 × 1 440 ponúkajúcim profesionálom v oblasti CAD/CAM, animácií, úpravy videa a grafického umenia extrémne presné podanie farieb a pracovný priestor väčší o viac ako 77 % na zlepšenie ich pracovnej efektivity a produktivity.
100 % pokrytie farebného priestoru sRGB pomocou technológie IPS
Každá farba sa zobrazuje s najvyššou presnosťou v každom detaile a každom možnom pozorovacom uhle pre skvelé zážitky zo sledovania obrazu. Vďaka 8-bitovému panelu, ktorý vykresľuje viac než 16,7 milióna odtieňov, je každý obraz zobrazený s najbohatšími a najrealistickejšími farbami.
? Mimoriadne široké pozorovacie uhly 178°/178°: Na realistický obraz so skutočne vernými farbami a detailmi z prakticky akejkoľvek perspektívy – zľava, sprava, zhora aj zdola.
? 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB pomocou technológie IPS prinášajúcej žiarivé farby: Zaisťuje obraz, ktorý prevyšuje podanie farieb pri monitoroch so 72 % pokrytím farebného priestoru NTSC a vyznačuje sa bohatými odtieňmi a žiarivými farbami.
? Obraz bez posunutia farieb: Na maximálne konzistentné podanie farieb so zníženou viditeľnosťou posunutia farieb medzi bežnými a šikmými pozorovacími uhlami.
CAD/CAM
Profesionálni CAD/CAM špecialisti a návrhári pracujú s mimoriadne podrobnými informáciami. Maximálna ostrosť obrazu a presnosť farieb je teda na dosiahnutie presného návrhu absolútne zásadná. Rad BL od spoločnosti BenQ obsahuje mnoho modelov ponúkajúcich mimoriadne vysoký obrazový výkon. Ich súčasťou je režim CAD/CAM, ktorý zaisťuje zobrazenie aj tých najmenších detailov v aplikáciách Pro/E, SolidWorks, AutoCad, CATIA a ostatnom CAD/CAM softvéri. Prepracované funkcie zamerané na podporu multitaskingu a vzájomnej spolupráce medzi používateľmi ponúkajú celý rad možností zobrazenia. Zaručujú nielen vysokú produktivitu pri práci na niekoľkých úlohách súčasne, ale umožňujú aj porovnať a prediskutovať pracovné návrhy s kolegami.
Režim CAD/CAM
Aby bolo možné jasne rozlíšiť detaily v zložitých drôtových modeloch, prepnite na režim CAD/CAM, ktorý upraví nastavenie farieb a kontrastu monitora tak, že vám pri zobrazení veľmi detailných grafických informácií neunikne ani čiarka.
Standard
CAD/CAM Mode
? Certifikácia SolidWorks
Označenie Solidworks Solution partner znamená, že vďaka skvelým vlastnostiam je tento displej certifikovaný ako profesionálny štandard pre používateľov softvéru CAD/CAM.
ANIMÁCIE
Profesionálni tvorcovia animácií sa snažia vniesť život do pohyblivého umenia, takže aj ten najmenší detail je na dosiahnutie živých výtvorov kľúčový. Aby boli splnené vizuálne požiadavky najnáročnejších tvorcov animácií, ponúkajú vám monitory BenQ radu BL nekompromisnú presnosť farieb umožňujúcu zobraziť každý odtieň farby vďaka využitiu širokej škály optimalizovaných nastavení na kalibráciu obrazu, vrátane režimu animácie, ktorý zvyšuje jas. K dispozícii je aj veľké množstvo zobrazovacích funkcií integrovaných v monitoroch, pomocou ktorých môžete súčasne zobraziť všetky informácie potrebné na nastavenie farieb. Takže už žiadny detail neunikne zraku svojho tvorca!
? Režim animácie
Aby bolo možné ľahšie rozlíšiť detailné textúry v tmavších oblastiach, vyvinula spoločnosť BenQ režim animácie, ktorý zvyšuje jas v tmavých oblastiach grafického diela – bez toho, aby došlo k preexponovaniu svetlých oblastí. To umožňuje tvorcom animácií bez námahy vyladiť svoj výtvor.
? Režim animácie s 10 úrovňami nastavenia
10 úrovní nastavenia jasu displeja odhalí detaily v tmavých oblastiach a umožní dosiahnuť presný návrh
ÚPRAVA VIDEA
Presnosť farieb a ostrý obraz majú zásadný význam pre každého, kto pracuje v oblasti profesionálnej editácie videa. Rad BL od spoločnosti BenQ ponúka mnoho modelov so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a rozlíšením QHD, ktoré prináša ostrý obraz s vernými a žiarivými farbami. Veľký pracovný priestor spolu s optimalizovaným zobrazením poskytuje editorom videí úplný prístup ku všetkým editačným nástrojom, aplikáciám a obrázkom, s ktorými potrebujú pracovať. Každú úlohu tak môžu vykonávať s maximálnou efektivitou.
? Optimálna presnosť farieb REC. 709
Vybrané monitory radu BL ponúka pokrytie farebného priestoru REC. 709, ktorý je známy ako štandardný formát pre HDTV. Natívny farebný gamut REC. 709 zaisťuje vernú reprodukciu každej farby s optimálnou presnosťou.
GRAFICKÉ UMENIE
Vysoké rozlíšenie, vysoká presnosť a vernosť farieb a široká škála možností vysokorýchlostného pripojenia – to všetko robí z vysokokvalitného monitora ideálneho spoločníka pre profesionálov v grafickom priemysle, vrátane grafikov, retušérov a fotografov. Vďaka vysokému rozlíšeniu 4K2K 2 560 × 1 440 so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a pokročilou technológiou IPS BenQ prináša rad BL pri zobrazovaní farieb konzistentné a spoľahlivé výsledky. Každý detail je presne vykreslený tak, aby bol dosiahnutý úžasný vizuálny zážitok pri sledovaní obrazu z takmer akejkoľvek perspektívy. Široké možnosti pripojenia a zobrazenia takisto umožňujú používateľom pracovať s niekoľkých zariadeniami a jednoducho vykonávať viac zložitých činností súčasne.
? Rozlíšenie QHD
Rozlíšenie QHD 2 560 × 1 440 ponúka viac ako 77 % zväčšenie pracovného priestoru v porovnaní s rozlíšením Full HD 1 920 × 1 080.
Dômyselný dizajn – na veľkom displeji budete produktívnejší
? Rozdelenie plochy
Pomocou softvéru BenQ Display Pilot je možné všetok obsah zobraziť naraz s požadovanými rozmermi. Výsledkom je produktívnejší multitasking. * Vyžaduje sa softvér Display Pilot a operačný systém Windows
Kompletné nastavenie – Optimálne zobrazenie s využitím prispôsobených nastavení displeja
? Softvér Display Pilot od spoločnosti BenQ
Softvér Display Pilot prináša kompletný balík riešení pre návrhárov vyžadujúcich úpravu nastavenia svojho monitora. Prostredníctvom nástroja Application Tuning môžete priradiť konkrétne režimy farieb často používaným aplikáciám na svojom počítači a softvér Display Pilot automaticky použije prednastavený režim farieb pre príslušnú aplikáciu, ktorú spustíte. Medzi ďalšie funkcie, ktoré je možné nastavovať pomocou softvéru Display Pilot, patrí automatické otočenie obrazu na výšku, rozdelenie plochy, PIP/PBP a ďalšie OSD nastavenia, ako je napríklad úprava jasu. * Vyžaduje sa operačný systém Windows
Ergonómia v akcii – maximálne pohodlie a komfort pri návrhu
? Ergonomický monitor – výškovo nastaviteľný stojan (HAS)
Široká škála nastavení monitora – výška, naklonenie, otočenie na výšku, zdvih a natočenie – umožňuje premeniť monitor na vašu vlastnú jedinečnú pracovnú stanicu, ktorá najlepšie zodpovedá vašej výške a zvyklostiam pri sledovaní obrazu, s maximálnou vzdialenosťou 140 mm medzi spodnou časťou obrazovky a základňou.
? Automatické otočenie obrazu na výšku
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

BENQ BL2420PT (9H.LCWLA.TBE) (224.90 €) na www.mall.sk
BENQ LED Monitor 23,8” BL2420PT (9H.LCWLA.TBE) (230.30 €) na www.interstore.sk
BENQ BL2420PT (230.38 €) na www.prva.sk
BENQ 24 BL2420PT (9H.LCWLA.TBE) (223.90 €) na www.alza.sk
BENQ 24" LED BL2420PT-QHD,IPS,DVI,DP,rep,piv (224.80 €) na www.euroshop.sk
94%

7 recenzií produktu

93% pomer ceny a kvality
93% kvalita návodu
83% dizajn,vzhľad
93% množstvo funkcií
96% kvalita obrazu
recenzia
Branislav 03.03.2018

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
fajn pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, množstvo funkcií, kvalita obrazu
negativa
nic

OK

recenzia
Pista 06.01.2018

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, množstvo funkcií, kvalita obrazu

Dobra kvalita za dobru cenu

recenzia
tinco 03.11.2017

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Je to 2K monitor, ktory ma aj polohovanie na vysku, do stran a ma funkciu pivot = otocenie monitora na vysku. Ma 100% sRGB spektrum farieb a za tu cenu lepsi na trhu nenajdete s tymito parametrami. pomer ceny a kvality, kvalita návodu, množstvo funkcií, kvalita obrazu
negativa
nema hdmi 2.0 nema 10bit spektrum farieb

Ja si eletroniku vyberam vzdy pozorne, porovnavam na roznych strankach parametre a citam recenzie. Vedel som, do coho idem a som s monitorom velmi spokojny. Z alzy som ho mal najskor na skusku, mal ale 5 zlych pixelov, tak som ho vratil a kupil z gigastore

recenzia
befy 14.04.2017

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
výborné balenie, kvalitný display, cena pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, množstvo funkcií, kvalita obrazu
negativa
krátky DVI kábel, namiesto D-Sub kábla mohol byť radšej DP alebo HDMI kábel. Krátky USB kábel. Ako si uplatním predĺženú záruku o 1 rok (za vyplnenie dotazníka)? S/N: ETWAG10764019

funguje ako má, veľmi dobre vyriešený stojan na nastavenie polohy obrazovky

recenzia
polo 03.04.2017

Celkové hodnotenie: 80 %

recenzia
2K na 23.8 palca, rychla odozva,vypnutelny overdrive, MVA 8-bit, 3 roky zaruka, audio-out, dobra tovarenska kalibracia a rovnomernost podsvietenia za cca. 200 eur, pomer ceny a kvality, kvalita návodu, množstvo funkcií, kvalita obrazu
negativa
ramcek, mohol byt tensi a menej vystupovat do predu, v baleni chyba HDMI kablik, u mna chybal aj displayport kabliek. Po poklepani pocut iste drncanie, neviem ci je tam nieco uvolnene alebo je to vlastnost.

Dobra kupa.

recenzia
Riso 17.01.2017

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
Za danu cenu je fajn
negativa
farby sa mi zdaju byt prilis silne

Pomer cena parapetre velmi dobre

recenzia
pp 05.01.2017

Celkové hodnotenie: 100 %

recenzia
veľmi slušná kvalita za slušnú cenu pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, množstvo funkcií, kvalita obrazu