Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie švihadlá ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Sedco, Lifefit, Sambro, Alltoys, One fitness a iné ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Švihadlá

AKO SI VYBRAŤ švihadlo?

 

Určite sa každý z vás už v detstve stretol s obľúbeným fitness náradím, ktorým je švihadlo. Dobrou správou je, že to nie len hračka, s ktorou sa zabávajú malé deti, ale aj účinná pomôcka na cvičenie, vďaka ktorej si vybudujete dostatočnú kondíciu a zároveň si efektívne vytvarujete postavu. Švihadlá sú vhodné na všestranné cvičenie, pričom svoje využitie nájdu aj v HIIT (vysokointenzívny intervalový tréning) alebo kardio tréningu. Na čo by ste sa mali zamerať pri kúpe švihadla, aby ste si vybrali správne?
   

Pri kúpe švihadla by ste sa mali v prvom rade zamerať na výber správnej dĺžky. Tá závisí od vašej výšky, ale aj od dĺžky končatín. Najjednoduchšie to zistíte, keď si budete švihadlo vyberať osobne. Ak sa postavíte znožmo do stredu švihadla, chytíte oba konce a potiahnete ich priamo nahor, ideálne by mali siahať k vášmu podpazušiu. Ak rukoväte končia nižšie, nebudete s týmto fitness náradím cvičiť správne a budete si nadmerne namáhať nielen kolená, ale aj chrbát. Ak vám rukoväte presahujú ramená, švihadlo je pre vás pridlhé a pri cvičení s ním budete pravdepodobne zakopávať.
 

Ak si plánujete švihadlo objednať cez Internet, môže vám pomôcť aj táto tabuľka:

Výška postavy

Dĺžka švihadla

do 150 cm

210 cm

160 – 170 cm

250 cm

170 – 180 cm

275 cm

180 – 190 cm

285 cm

190 cm

300 cm

 
Ak si stále nie ste istí správnou dĺžkou švihadla, najjednoduchšie bude pre vás kúpiť si také, ktoré má nastaviteľnú dĺžku. Umožňujú to väčšinou rôzne plastové zarážky priamo v rukovätiach.
 

Aký materiál švihadla je najlepší?

Väčšina švihadiel je v súčasnosti vyrábaných z PVC alebo nylonu, ale existujú aj kožené švihadlá. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti, ale vo všeobecnosti platí, že švihadlo z umelej hmoty je ľahšie a ťažšie nadobúda rýchlosť. Je preto vhodné najmä pre začiatočníkov.
 

Pre skúsených milovníkov skákania cez švihadlo sú vhodné tzv. „speed ropes“ (rýchlostné švihadlá), teda švihadlá, ktoré vám umožnia naozaj rýchly preskok. Skladajú sa z tenkého oceľového lanka, ktoré je potiahnuté PVC. Obľúbeným fitness náradím boxerov sú zas kožené švihadlá, ktoré dokážu tiež vyvinúť väčšiu rýchlosť. Ich rukoväte sú zvyčajne drevené a pri cvičení sa zapájajú výraznejšie svaly hornej časti tela.
  

   Ako si vybrať švihadlo GymBeam

Švihadlové vychytávky

Okrem základných druhov švihadiel, existujú aj také, do ktorých si môžete pridať závažia, priamo do rukoväte. Sú dobré na intenzívnejšie posilňovanie svalov ruky a kĺbov zápästia.
   

Pre pokročilých cvičencov sú na trhu dostupné aj multifunkčné švihadlá, ktoré disponujú digitálnym počítadlom času, spálených kalórii, ale aj indexom redukcie hmotnosti. Ak by sa vám to stále zdalo málo, kúpiť si môžete aj svietiace švihadlo.
   

Aké Výhody má švihadlo?

  • Efektívne vytvaruje postavu
  • Posilňuje kĺby aj svaly
  • Môžete ho so sebou zobrať kamkoľvek
  • Môžete s ním cvičiť v interiéri i v exteri
  • Je nenáročné na údržbu
  • Zlepšuje vašu koordináciu a obratnosť
  • Je finančne ľahko dostupné 

Ako si vybrať švihadlo GymBeam

Aké svaly pri skokoch cez švihadlo precvičujete?

Pri preskoku sa využívajú najmä sedacie svaly, hamstringy, kvadricepsy a svaly lýtka, a to aj pri odraze i dopade. Pri švihu sú namáhané bicepsy a tricepsy, ale aj ramená a trapézy. Ak zaradíte do cvičenia aj nové typy preskokov, naučíte sa zapájať aj ďalšie svalstvo, napr. svaly chrbta, brucha a poprsia.
     

Čo by ste ešte mali o skokoch cez švihadlo vedieť?

Aj napriek tomu, že pri skokoch cez švihadlo si namáhate kĺby oveľa menej ako pri behu, aj tu by ste mali dbať na kvalitnú a pohodlnú obuv, ktorá zmierňuje nárazy a riziko podvrtnutia členku.
      

Najlepšie je skákať cez švihadlo na mäkších povrchoch (tráva, pogumovaná podložka, parkety),najnevhodnejším povrchom je betón. Pri skokoch v tráve si terén najprv trochu obzrite, aby ste pri skákaní nedopadli na kameň alebo do nejakej priehlbiny.

 
12.3.2018 autor článku gymbeam.sk
Zoradiť podľa:
Druh zobrazenia: zoznam zoznam dlaždice dlaždice obrázky obrázky
top 1
-6%
od 10.57
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 2
-23%
2019

MAC TOYS - Svietiace Švihadlo , Pre deti od: 3 rokov

od 3.35
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 3
-6%
od 7.08
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 4
-6%
od 6.15
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 5
-6%
od 8.91
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 6
-7%
od 8.05
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 7
-6%
od 6.65
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 8
od 3.70
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 9
-6%
top 10
2020

Švihadlo LIFEFIT SPEED ROPE 300cm, růžové

od 6.50
ponúkajú 4 obchody Kde kúpiť
top 11
2015

ŠVIHADLO S POČÍTADLOM HMS SK31 Švihadlo s LCD displejom a plastovými rukoväťami. Gumové lanko s dĺžkou 2,75m. Švihadlo je ideálnou pomôckou pri formovaní postavy a kondičnom tréningu. ...

od 6.70
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 12
-6%
top 13
-9%
od 10.55
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 14
2013

Švihadlo SPOKEY Quick Jump III je určené k cvičeniu a posilneniu svalových a kĺbových častí (ramená, lakte a zápästia). Švihadlo je dnes veľmi obľúbeným doplnkom na kondičný tréning od ...

od 2.10
ponúkajú 2 obchody Kde kúpiť
top 15
-7%
od 9.56
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 16
-7%
od 10.06
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 17
-7%
od 10.06
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť
top 18
-6%
od 13.30
ponúkajú 3 obchody Kde kúpiť