Sprievodca v├Żberom tla─Źiarn├ş a n├ípln├ş

Tla─Źiarne s├║ be┼żnou s├║─Źas┼ąou modernej dom├ícnosti, ale aj ┼ítudentsk├Żch izieb. Nau─Źte sa medzi nimi a ich n├ípl┼łami rozli┼íova┼ą a vyberte si materi├íl, ktor├Ż bude u┼íit├Ż presne na mieru va┼íim mo┼żnostiam a potreb├ím.

Cartridge alebo toner?

N├ípl┼ł vyberajte najm├Ą na z├íklade typu tla─Źiarne. Ak sa jedn├í o atramentov├║ tla─Źiare┼ł, tak t├í sa pln├ş atramentovou tla─Źovou kazetou, cartridgeom. V pr├şpade laserov├Żch tla─Źiarn├ş s obsahom farebn├ęho pr├í┼íku sa pou┼ż├şva toner.
V ─Ćal┼íom kroku pri v├Żbere n├íplne si treba ur─Źi┼ą, ─Źi po┼żadujete n├ípl┼ł origin├ílnu, kompatibiln├║ alebo repasovan├║.

ÔÇó Origin├íl: Poch├ídza od rovnak├ęho v├Żrobcu, ktor├Ż vyrobil dan├║ tla─Źiare┼ł. Vyzna─Źuj├║ sa maxim├ílnou kvalitou, minim├ílnou poruchovos┼ąou a takmer nulovou reklam├íciou. Kvalita a spo─żahlivos┼ą je v┼íak vyk├║pen├í vysokou cenou.

ÔÇó Kompatibiln├í n├ípl┼ł: Poch├ídza od alternat├şvneho v├Żrobcu, ktor├Ż sa v lep┼íom pr├şpade sna┼ż├ş kvalitou svojich produktov prisp├┤sobi┼ą origin├ílom. V hor┼íom pr├şpade naraz├şte na lacn├ę, ale technicky nevyhovuj├║ce n├íplne. Pri v├Żbere kompatibiln├Żch n├ípln├ş sa vyplat├ş ─Ź├şta┼ą recenzie a hodnotenia zna─Źky aj n├íplne ako takej.

ÔÇó Repas: Jedn├í sa o recyklovan├║, op├Ątovne naplnen├Ż origin├íl, respekt├şve pr├ízdna (av┼íak zreparovan├í a vy─Źisten├í) plastov├í krabi─Źka origin├ílnej n├íplne. Op├Ą┼ą sa oplat├ş dr┼ża┼ą odpor├║─Źan├ş, recenzi├ş a overen├Żch zna─Źiek ÔÇô aj tieto dostanete za zlomkov├║ cenu v porovnan├ş s origin├ílmi.

Ak├║ tla─Źiare┼ł vybra┼ą

Tla─Źiarne prich├ídzaj├║ na trh v r├┤znych druhov├Żch aj typov├Żch prevedeniach. Ktor├Ż typ alebo druh tla─Źiarne by sa hodil pr├íve pre va┼íe potreby?

ÔÇó Ihli─Źkov├ę tla─Źiarne
Z h─żadiska technologick├ęho predstavuj├║ ├║pln├Ż z├íklad. Tla─Źia text aj ve─żmi jednoduch├║ bodov├║ grafiku, dok├í┼żu spracova┼ą dokonca kop├şrovac├ş a tzv. nekone─Źn├Ż papier. Samotn├í tla─Ź je ve─żmi nen├íro─Źn├í, kvalitat├şvne z├ívisl├í od po─Źtu ihli─Źiek a r├Żchlosti tla─Źe. Cena z├íkladn├Żch modelov tohto typu tla─Źiarn├ş sa pohybuje na hranici 100ÔéČ a ve─żmi ekonomick├Ż je aj chod ihli─Źkov├Żch tla─Źiarn├ş ÔÇô jedna n├ípl┼ł by v pohode mala vydr┼ża┼ą na 1000 listov papiera.

ÔÇó Atramentov├ę tla─Źiarne
Typ tla─Źiarne, ktor├Ż nach├ídza ┼íirok├ę uplatnenie v dom├ícnostiach, nako´┐Ż´┐Żko dok├í┼że tla─Źi┼ą ─Źiernobielo aj farebne, spracuje text, detailn├║ grafiku aj fotografie. Atramentov├ę tla─Źiarne sa plnia atramentov├Żmi kazetami a tla─Źia v├Ą─Ź┼íinou na tradi─Źn├Ż kancel├írsky papier (─Ź├şm je menej kriedov├Ż, t├Żm lep┼íie ÔÇô tla─Źiare┼ł sa menej zan├í┼ía prachom), niektor├ę modely s├║ v┼íak dimenzovan├ę aj na pou┼żitie foto-papiera.
Z h─żadiska technol├│gie tla─Źe rozli┼íujeme tla─Źiarne bublinkov├ę (r├Żchla tla─Ź, mo┼żnos┼ą mie┼ía┼ą mno┼żstvo farieb na jeden bod) a piezoelektrick├ę (vystre─żuj├║ kvapky atramentu na papier, s ktor├Żm tla─Źov├í hlava nemus├ş by┼ą v kontakte).

ÔÇó Laserov├ę tla─Źiarne
Tla─Źia farebne aj ─Źiernobielo (z├íkladn├ę modely, ktor├ę dostanete od 100ÔéČ, pr├şpadne aj ni┼ż┼íej ceny), za obdobn├Ż ─Źas ale spracuj├║ viac str├ín ako atramentov├ę tla─Źiarne. Kvalita tla─Źe je pritom ve─żmi dobr├í a pou┼żit├ę m├┤┼żu by┼ą r├┤zne druhy papiera. Aj v─Ćaka t├Żmto d├┤vodom sa laserov├ę tla─Źiarne vyu┼ż├şvaj├║ na administrat├şvne ├║─Źely v men┼í├şch ─Źi v├Ą─Ź┼í├şch firm├ích, administrat├şvnych centr├ích alebo ┼ít├ítnych in┼ítit├║ci├ích, kde je predpoklad ve─żkej spotreby tla─Źov├şn.

ÔÇó Multifunk─Źn├ę tla─Źiarne
Dok├í┼żu skenova┼ą, kop├şrova┼ą a samozrejme tla─Źi┼ą. Rozhoduj├║cou je r├Żchlos┼ą kop├şrovanie, pri skenovan├ş zase rozl├ş┼íenie a farebn├í h─║bka. Plat├ş, ┼że ─Ź├şm vy┼í┼íie hodnoty tieto ukazovatele pon├║kaj├║, t├Żm kraj┼í├ş obraz zariadenie vyprodukuje.
 
13.2.2018 autor ─Źl├ínku tonerpartner.sk