Vyberte najpredávanejšie produkty kategórie tonery a cartridge ✅ Hľadajte podľa parametrov ✅ Najlacnejšie na NajNakup.sk
Ako nakupovať Tonery a cartridge
Ak vám netlačí tlačiareň, je to kvôli jednému z troch dôvodov: problém s papierom (papier chýba, papier sa zasekol), prázdny toner alebo cartridge, alebo technická chyba.
Problém s tonerom alebo cartridgou: málo atramentu alebo tonerového prášku väčšinou tlačiareň hlási ešte pred tým, než úplne prestane tlačiť. Problém s tonerom tiež spoznáte na nekvalitnej alebo slabej tlači.
 
Čo je toner?
Toner je súčasť tlačiarne, ktorá obsahuje farebný prášok na tlač. K tlači sa dnes používajú predovšetkým polyméry. Zvyšok tonera tvorí telo, čip, stierka, pečať a ďalšie komponenty. Náplňou tonera je prášok, ktorý sa pod vysokým tlakom a teplotou (cca 120° - 180° C) dostáva na nosné médium (papier) a zanecháva stopu. 
Toner patrí do laserových a led tlačiarní a kopírok. Do atramentových tlačiarní ho nekupujte. Budete ho zbytočne vracať.
Ako zistím, aký toner potrebujem?
Na štítku, ktorý je umiestnený buď zozadu, alebo zospodu tlačiarne zistite modelový rad aj model (u tlačiarne Brother napríklad je DCP modelový rad a -110C konkrétny model). Tonery, ktoré si môžete zaobstarať, potom jednoducho vyhľadáte podľa vyhľadávača na stránke eshopu.
 
Čo je to cartridge?
Cartridge (kartridge, kartridže, atramentová kazeta) je nádoba na atrament v atramentových tlačiarňach. Cartridge je anglický termín pre kazetu. Môže mať jednu a viac nádobiek. Často obsahujú čip, ktorý komunikuje s tlačiarňou a hlási zásobu atramentu.
Keď dôjde v kazete atrament, zvyčajne sa dá doplniť. Niektoré plnenie zvládnete aj doma - môže však dochádzať ku kvapkaniu atramentu a špineniu. Ak si nie ste istí, nerobte to. Je lepšie kúpiť novú cartridge, než si odrovnať tlačiareň.
Ako zistím, akú cartridge potrebujem?
Ak hľadáte cartridge pre svoju tlačiareň, vyhľadajte typ tlačiarne a ste v suchu. Jednoducho potom nájdete možnosti, ktoré máte a väčšinou ich je hneď niekoľko. Vyberať si teda môžete podľa ceny.
Doplnenie cartridge určite možné je - ale na vlastné nebezpečenstvo. Berte na vedomie, že ak sa niečo nepodarí, môže to schytať celá tlačiareň.

12.9.2017
autor článku tonerpartner.sk