G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety

G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety
2x
G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety
  • G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety
  • G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety
it it

Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety Obsah Jodid draselný G.L. Pharma: 6 tbl Charakteristika Jodid draselný G.L. Pharma: Jodid draselný sa užíva v prípadoch jadrovej havárie alebo havárie jadrového reaktora na ochranu pred vychytávaním rádioaktívneho jódu štítnou žľazou. Jódové tablety sa majú užiť len po ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Vlastnosti

  • Počet tabliet 6 ks

Ostatné

  • Kódy predajcov 9008732008326
Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety
Obsah Jodid draselný G.L. Pharma:
6 tbl
Charakteristika Jodid draselný G.L. Pharma:
Jodid draselný sa užíva v prípadoch jadrovej havárie alebo havárie jadrového reaktora na ochranu pred vychytávaním rádioaktívneho jódu štítnou žľazou.
Jódové tablety sa majú užiť len po jednoznačnej výzve autority, napríklad prostredníctvom rozhlasu alebo televízie.
Dávkovanie Jodid draselný G.L. Pharma:
Odporúča sa užiť tablety v priebehu jednej hodiny po oznámení, avšak priaznivé účinky sa očakávajú aj keď sa liek podá do dvoch hodín po expozícii.
Dospelí a deti nad 12 rokov: 2 tablety
Deti od 3 do 12 rokov: 1 tableta
Deti od 1 mesiaca do 3 rokov: pol tablety
Novorodenci a deti mladšie ako mesiac: štvrtina tablety
Tehotné a dojčiace ženy (všetky vekové kategórie): 2 tablety
Starší pacienti: Neodporúča sa užívať jódové tablety osobám starším ako 40 rokov, pretože sa zistilo, že u tejto vekovej kategórie nie je zvýšené riziko vzniku rakoviny štítnej žľazy po expozícii rádioaktívneho jódu.
Ak uvoľnenie rádioaktívneho jódu pokračuje a tým aj expozícia pri vdýchnutí, vyššie uvedené dávky sa užívajú denne pokiaľ pretrváva uvoľňovanie rádioaktívneho jódu.
Tehotné a dojčiace ženy majú užiť maximálne dve dávky. Novorodencom sa nesmie podať viac ako jedna dávka. Ak sa u detí po prvom podaní vyskytnú kožné reakcie, nesmú sa podávať ďalšie dávky.
Je nutné užiť tablety čo najskôr, aby sa zaistila saturácia štítnej žľazy v prípade expozície žiarenia. Ak ste užili tablety 4 až 6 hodín po expozícii rádioaktívneho jódu, ochrana je približne 50%. Užitie tabliet 12 hodín po expozícii je zbytočné, pretože štítna žľaza už vychytala rádioaktívny jód.
Použitie Jodid draselný G.L. Pharma:
Aby sa zabezpečilo správne dávkovanie pre deti, tablety majú krížovú deliacu ryhu. Tablety sa môžu žuť alebo prehltnúť celé a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Pre novorodencov a dojčatá sa dávka rozdrví alebo suspenduje vo vode, sirupe alebo podobnej tekutine. Môže trvať až 6 minút, kým sa tablety úplne rozptýlia.
Potrava spôsobuje zdržanie o 10 – 15 minút. K celkovej absorpcii dochádza 2 hodiny po orálnom podaní. Pri užití tabliet na prázdny žalúdok je rádioaktívny jód rozpoznaný v oblasti krku v priebehu 3 minút.
Upozornenie: Opakované podávanie jódu počas tehotenstva môže potlačiť funkciu štítnej žľazy u plodu. Príjem sa musí limitovať na maximálne dve tablety počas tehotenstva. Ak sa jód užíva v pokročilom štádiu tehotenstva, odporúča sa monitorovanie funkcie štítnej žľazy u novorodencov. Jodid sa vylučuje do materského mlieka vo veľkých množstvách, ale tieto množstvá sú príliš malé na to, aby chránili aj dojča. Preto musí aj dojča užívať jodid draselný. Ak je podávanie jodidu draselného počas dojčenia nevyhnutné, majú sa užiť maximálne 2 dávky.
Draselné soli sa majú podávať s opatrnosťou pacientom s poškodením funkcie obličiek alebo s nedostatočnosťou nadobličiek, akútnou dehydratáciou alebo kŕčmi z tepla.
Liek obsahuje laktózu.
Príbalový leták Jodid draselný G.L. Pharma
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety - 6ks (5.99 €) na etabletka.sk
JODID Draselný G.L. Pharma 65 mg 6 tabliet (7.79 €) na www.benulekaren.sk
G.L.PHARMA Jodid draselný G.L. Pharma 65 mg tablety, 6ks (6.95 €) na najlekaren.eu