MIVARDI Bivak New Dynasty XL (2-3 man)

MIVARDI Bivak New Dynasty XL (2-3 man)
4x
MIVARDI Bivak New Dynasty XL (2-3 man)
it


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)


Prínosné video ?: áno (0) nie (0)

Najpredávanejší a zároveň aj najobľúbenejší bivak posledných rokov značky Mivardi na Slovensku! Bivak New Dynasty predstavuje vrchol súčasnej európskej kvality a zároveň „výstavnú skriňu“ značky MIVARDI. Veľkopriestranný bivak vyrobený z extrémne odolného materiálu M-Tec 410 s vodným stĺpcom 10 000mm, ktorý už na ... čítať viac


Tovar je možné zakúpiť v nasledovných obchodoch:

Všeobecné parametre

Vlastnosti

Ostatné

  • Kódy predajcov M-BIVND
    M-BIVNDXL
    2000020805386
    XRYB134
    2000020810939
Najpredávanejší a zároveň aj najobľúbenejší bivak posledných rokov značky Mivardi na Slovensku! Bivak New Dynasty predstavuje vrchol súčasnej európskej kvality a zároveň „výstavnú skriňu“ značky MIVARDI. Veľkopriestranný bivak vyrobený z extrémne odolného materiálu M-Tec 410 s vodným stĺpcom 10 000mm, ktorý už na dotyk podľa hrúbky materiálu jednoducho rozoznáte od ostatných bivakov na našom trhu. Celková konštrukcia z 19mm zosilnených trubiek vychádza z klasickej podoby bivakov s predným šiltom, avšak vďaka našim poradcom prešla rozsiahlou inováciou. Napríklad celkový tvar konštrukcie bol upravený tak, aby sa docielilo správne odtekanie vody pri daždi. Predĺžená strieška chráni celú plochu predných dverí pri daždi a nepriaznivom počasí. Vo vnútornom priestore s výškou 160cm nájdete 10 multifunkčných úchytov, na ktoré môžete zavesiť svetlo či pomocou šnúrky zavesiť uterák či inú drobnosť. Jedinečnosť bivaku New Dynasty dokazuje i variabilné nastavenie šírky bivaku do troch polôh pomocou stredovej spojovacej pásky. Pevnú pogumovanú podlahu je možné uchytiť pomocou suchých zipsov po celom obvode bivaku a dvomi kovovými klipsňami na stranách. Predné dvere sú v hornej časti vybavené otváracou ventilačnou klapkou pre zaistenie správnej cirkulácie vzduchu a odvedení vlhkosti z bivaku. Cirkuláciu vzduchu zabezpečujú i ďalšie dve bočné okná vybavené špeciálnou sieťovinou ako aj dve menšie vzduchové okná v zadnej časti bivaku. Predné okná ako i vchod disponujú navyše priehľadným materiálom, aby ste mohli sledovať priestor i v nepriaznivom počasí. Unikátne sú i silné zipsy, ktoré sú doplnené veľkými tiahlami Easy Grip, do ktorých je možné vložiť chemické svetlo. Oceníte taktiež aj praktickosť 4 vrchných úchytov na prúty, kde môžete oprieť svoje prúty.
Keď som sa pred pár rokmi rozhodoval o kúpe nového bivaku, ktorý mal nahradiť môj starý a už rozpadajúce sa, vôbec som nemal predstavu o tom, ako by mal ten nový vyzerať. Vedel som však, že chcem niečo väčšieho, kvalitnejšieho a za rozumnú cenu. Na jednom z veľtrhov som vtedy objavil horúcu novinku a to už spomínaný bivak New Dynasty. Ako postavený na mňa urobil naozaj veľký dojem a ja som vedel, že je to presne to, čo hľadám.
Naozaj veľký a priestranný bivak pre dve, maximálne však pre tri osoby vyrobený z veľmi odolného a kvalitného, ​​silného materiálu, ktorý možno voľným okom a následným dotykom ľahko rozoznať od bežne dostupných bivakov, ktorých nám ponúka trh nepreberné množstvo. Zaujímavosťou bivaku je, že nám môže ako postavený pripadať menšie, ale zdanie klame. Vďaka textilnému pásu, ktorý sa nachádza v spodnej časti bivaku, sa za pomocou karabíny a troch kovových očiek, ktoré sú medzi sebou vzdialené 15cm, určuje šírka bivaku a tým automaticky aj jeho výška, ktorá je maximálne 160 cm. Konštrukcia bivaku je tvorená zosilnenými trubkami v priemere 19 mm.
Vďaka zliatine kovu, z ktorého sú rúrky vyrobené, je konštrukcia naozaj veľmi odolná. Z rovnakého materiálu sú vyrobené aj 4 rozperné tyče. Tie nám vďaka bytelnému zámku zaistí dokonalé napnutie bivaku, čo je veľmi dôležité, pre funkčnosť bivaku a hlavne správne stekanie vody. Bivak sa môže pýšiť vodným stĺpcom 10 000mm. V silnejšom vetre bivak podrží 12 pevných skrutkovacích kolíkov. Prednosťou tohto bivaku je aj "šilt" nad vchodom, ktorý je práve vďaka nemu celý chránený. Na šilte sa nachádza 4 praktické držiaky na suché zipsy nielen na prúty, ktoré každý ocení. Bivak sa môže chváliť celkom štyrmi oknami a to dvoma vpredu a dvoma vzadu. V zadných oknách je našité moskytiéra a v nepriaznivom počasí je možné zavrieť pomocou zipsov po stranách.
Okná v prednej časti bivaku sú tvorené z dvoch vrstiev a to z moskytiéry a plášťa. Zatvárajú sa pomocou naozaj silných suchých zipsov. Dvere sú tvorené z troch základných vrstiev a to z moskytiéry, priehľadného PVC krytu a plášťa. Súčasťou dverí je aj ventilačný otvor, ktorý nám zabezpečuje cirkuláciu vzduchu a tým odvod vlhkosti von z bivaku. Zipsy sú osadené naozaj masívnymi tiahlami Easy Grip, do ktorých možno vsunúť chemická svetielka. Vnútri bivaku pri strope nájdeme 10 praktických držiakov, ktoré možno použiť napríklad na osvetlenie či odposluch. Podlaha je vyrobená z naozaj veľmi silného, odolného materiálu, ktorý je pogumovaný pre lepšiu údržbu. K bivaku je podlaha pripevnená pomocou suchých zipsov po vnútornom obvode a dvoma háčikmi uprostred na okraji a je možné ju kedykoľvek oddeľte alebo naopak prirobiť.
Bivak uložený v pevnej transportnej taške s pevnými ušami a váhou 16kg má rozmery 30x20cm s dĺžkou 130cm. K bivaku je možné dokúpiť aj prehoz, vyrobený z totožného materiálu, z ktorého je vyrobený samotný bivak. Prikrývka má hneď niekoľko výhod a to, že sa bivak toľko nerosí a udržuje nám dlhšie teplo. Ďalej nám zaistí stabilnosť v naozaj silnom vetre a daždi. Čo však ocení nejeden kaprár, je vďaka "šiltu" vzniknutá cca 60 - 70 cm široká predsienka. Na bivaku s prikrývkou sa mi páči, že mám viac možností, ako ho postaviť. Ak sa rozhodnem, že predsienku nechcem, tak počas stavania bivaku ho nebudem stavať celý, ale len do polovice. Predná časť bivaku, kde sú okná, zmotáme smerom dovnútra a pomocou štipcov vytvorím niečo ako brolly. Teraz už len prehodiť prehoz a vnikne nám bivak s veľkým priestorom vnútri. Na prehozu sú dvere a všetky štyri okná vyrobené v rovnakých rozmeroch a s rovnakou výbavou ako je toho u samotného bivaku. Predné okná, vrátane dverí majú tri vrstvy a zadné dve vrstvy. O držiaky na udice pri použití prehozu neprídete, rovnako tak je toho u zipsov. Aj tu sú masívne tiahla Easy Grip s možnosťou vloženia chemického svetielka. K prehozu sa dodáva aj sada rovnako kvalitných skrutkovacích kolíkov (12ks), ako k bivaku. V roku 2012 vyhral bivak New Dynasty titul bivak ROKA.
spokojený.
Záverom musím povedať, že ma bivak s prikrývkou nikdy nenechal v štichu a ako človek, ktorý ho používa veľmi často, na ňom nenachádzam žiadne zápory. Bivak je veľmi dobrým pomerom kvality a ceny a preto verím, že každý kto sa rozhodne pre jeho kúpu, bude viac než spokojný.
Popis tovaru je spravidla možné nájsť tiež na stránkach internetových obchodov

MIVARDI bivak NEW DYNASTY (315.00 €) na www.fitshop.sk
MIVARDI Bivak New Dynasty (374.90 €) na www.muziker.sk
MIVARDI - Rybársky bivak New Dynasty (374.90 €) na www.parys.sk
MIVARDI New Dynasty (2000020805386) (353.90 €) na www.alza.sk
MIVARDI - Rybársky bivak New Dynasty (374.90 €) na www.mall.sk